Léto mezi řádky

Léto mezi řádky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511999/bmid_leto-mezi-radky-cbV-511999.jpg 4 213 76

Denis přistoupil na plán své přítelkyně Vendy a odjel s ní na celé léto do Španělska pracovat jako animátor. Není to jeho styl – kdyby bylo na něm, zůstal by doma a proležel celé prázdniny v knížkách. Pak ale potká Vincenta a začne prožívat vlastní strhující příběh, jehož děj překvapí i jej samého. Vincent je chytrý, vtipný, sebevědomý a přitažlivý, což drtivá většina jeho okolí oceňuje. Denise ale vytáčí už od první chvíle, kdy mu z talíře ukradne hranolek. Vincentova nespoutanost a přímočarost ho rozčiluje a fascinuje zároveň. Být v blízkosti bohéma, který hltá život, rozdává úsměvy a zároveň vyslovuje těžké životní pravdy, pro něj znamená vystoupení z komfortní zóny. Boj s vlastními pocity užírá Denise zevnitř, poprvé ale vnímá, že je opravdu naživu. Vidí všechny barvy, slyší každý nádech a cítí. Doopravdy cítí.... celý text

vendy6619
27.05.2023 5 z 5

Za tuhle nádhernou letní jednohubka děkuji nakladatelství Albatros. Tahle si totiž vydání u Fragmentů rozhodně zasloužila!
Denis odjíždí se svou přítelkyní Vendy do Španělska užit si poslední prázdniny před maturitou jako animátor. Potkává tam i charismatického Vincenta. A možná je to on kdo mu ukáže co opravdu život znamená?
Nádherná, svižná, vtipná a úžasná jednohubka. Na jedno odpoledne k vodě, na lehátko k bazénu nebo prostě jen tak, když nevíte po čem sáhnout a chcete se nechat dojímat.
V průběhu vlastně zjistíte, že nechcete dat knížku vůbec z ruky, protože to je naprosto nádherný a lehký čtení.
Líbí se mi obě postavy. A témata, kterým se autorka Alena Štraubová nevyhýbala a které jsou tady obsaženy. Ať už hledání sama sebe, předsudků, homofobie a šikany.
A co se mi na tom líbí naprosto nejvíc? Že když jsme s tím správným člověkem všechno zapadne do sebe. A všechno začne dávat naprostý smysl a konečně máme co jsme hledali!
Já vážně jsem totálně nadšena.
Jasně bylo to předvídatelný, ale i tohle v životě chceme. Trochu předvídatelnosti. Trochu jistoty. Trochu narážek na seriály. A slavný místa! Díky za nápady kam se jednou vydat!
A ten konec Ach Alenko! Ty jsi dokázala zahojit srdce. Těším se na další knihu!

Nezapomeňte, že všechno může začít pouhou ukradnutou hranolkou.

Babouš
26.05.2023 3 z 5

Bavilo mě to, je to čtivé, ale celé se to seběhlo hrozně rychle a příliš strojeně, jako by autorka jela podle šablony. Takže například ta údajná nevraživost mezi Denisem a Vincentem je tam asi na třech stránkách s tím, že čtenář od začátku ví, jak to mezi nimi dopadne, takže to je spíš taková povinná zastávka, abychom si odškrtli splněno. V druhé polovině kniha chytne originálnější a méně předvídatelný děj, to se autorce povedlo, ale v okamžiku, kdy jsem si k oběma klukům konečně vytvořil pouto, přišel hodně prudký konec.

Knizectvi
26.05.2023 5 z 5

Denis se svou přítelkyní Vendy odjíždí, tak trochu proti své vůli, na prázdniny do Španělska, pracovat jako animátor. Nejradši by strávil léto čtením, doma a v klidu. Hned na cestě se seznámí s Vincentem.
S Vincentem, který se všem zdá šarmantní a vtipný, všem kromě Denise. Toho vytáčí od prvního slova, a od prvního činu. Celá tahle situace nám přináší spoustu vtipných situací. A jak to bude pokračovat asi tušíte.
Miluju vtipné, chytré, ironické i čisté dialogy a chemii, kterou autorka dokáže mezi postavami vytvořit. Ať už se jedná o Vendy, Filipa ( Denisovo nejlepšího kamaráda) nebo právě Vincenta. Miluju jak dokáže do úplně obyčejné věty ukrýt nádhernou myšlenku. Za každým slovem se může skrývat mnohem větší význam, než se na první pohled zdá. Ve chvilce máte pocit, že postavy dokonale znáte. Jejich povahu, návyky i co se skrývá za jejich slovy. A vím, že je to otřepané a vlastně nic neříkající, ale Alena Štraubová píše KRÁSNĚ.
Přerod vztahu mezi kluky, jsem prožíval přes úsměvy, právě v jejich konverzacích. Nejdřív jsem se smál, pak usmíval a pak usmíval ještě vích ale i s ,,aaach,, na rtech.
Pokud chcete nádhernou atmosféru, chytré a vtipné dialogy, krásný pocit a spoustu knihomolsko-nerdských narážek, v Létě mezi řádky najdete všechno a mnohem víc.

poppy2
23.05.2023 5 z 5

Krásná knížka u které mě mrzí akorát to, že jsem si ji nenechala až na prázdniny. Doporučuji vsemi deseti.

karolina0560
23.05.2023

Vzala jsem si ji na dovolenou do Německa a jak jsem si k ní odpoledne sedla tak večer byla přečtená.. Úžasná jednohubka na teple večery venku

ReziEngli
22.05.2023 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knihu dala na jeden zátah. Začala jsem v půl 11 večer a skončila v půl 1 ráno! Ta knížka je neuvěřitelně čtivá a romantická. U některých scén jsem se křenila, u jiných sem měla slzy v očích. Zvláš u té hnusné scény s Louisem. Debil je to!!!! Ale jinak je ta kniha vážně skvělá a trochu mi připomínala Srdcerváče, v tom jak Denis řeší svoji sexualitu jsem viděla trochu Nicka Nelsona. Doporučuji, výbirná jednohubka! Navíc oba hlavní hrdinové jsou knihomolové, o to větší "awwww" moment to je!!!!

Sanny_happ
18.05.2023 5 z 5

Tak tahle kniha byla nádherná oddechovka. Moje první kniha s tímto tématem nemohla být lépe zvolená. Pohodová romance se odehrává v létě ve Španělsku, kam hlavní hrdina odjede dělat animátora. No, celkem jsem mu záviděla.

Hlavní hrdinové byli sympatičtí, nejvíce jsem si oblíbila Denise a Vendy.. Líbilo se mi, že Denis je nadšený čtenář a tak jsou v knize několikrát zmíněná různá literární díla. Příběh byl především o skutečném poznání sebe sama a o objevování svojí sexuality. Téma sexuality v knize mohlo být rozebráno ještě více do hloubky.

V samotném příběhu se stále něco děje a kniha plyne příjemným tempem. Jen od této knihy nečekejte žádná velká dramata. Podle mě se jedná o perfektní dovolenkové čtení Mimochodem na Spotify najdete pod stejným názvem i playlist ke knize, který si určitě pusťte.!

Knihu celkově hodnotím 4,5

knihomolkaŠárka
17.05.2023 5 z 5

Tak tento příběh jsem si neskutečně užila! Jedná se o krásnou feel good pohodovou romanci z prostředí Španělska, písečných pláží a narážkami na spoustu známých literárních děl, kde najdeme ještě přidanou hodnotu v dokonale realisticky popsaných pocitech ohledně objevování své sexuality. Postavy mě bavily na výbornou! Vendy je laska, Denis mě od začátku děsil tím, jak moc si jsme podobní, a Vincenta jsem si postupem času zamilovala díky jeho názorům a oblibou v psychologii.

Tento příběh se jednoduše povedl a i když mám pocit, že mě emočně v některých momentech rozhodil mnohem více než se zatím povedlo Makové válce, tak se jednalo o krásnou, milou a vtipnou romanci, kde bylo tolik skvělých myšlenek, až jsem měla málo lepíků a chtěla jsem si vzít zvýrazňovač, abych si všechno poznačila. Pokud tedy hledáte něco, co zapadá do tohoto popisu, můžu knihu jen doporučit!

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s @humbook a @humbook_blogeri

nela3812
17.05.2023 4 z 5

Krásný oddechový příběh, ve kterém se hlavní postava setkává s něčím novým.

Krásný oddechový příběh, ve kterém se hlavní postava střetává s novým prostředím i hlubším poznáním sebe sama.
Je to moc milé a především nenáročné čtení. Určitě nečekejte dramama nebo zbytyčně vyeskalované rozhovory končící hadkami. Nějaké uráženísixe probíhá, ale vcelku jsou postavy velmi klidné a dokáží věci řešit racionálně bez velkých scén. To bylo oproti jiným příběhům osvěžující.

Problematika se sexualitou, které se měl příběh týkat, je zde z mého pohledu spíše okrajově. Postrádala jsem hloubku a vice myšlenek či rozhovorů v tomto směru.

Pokud jde o samotny děj, má to autorka krásně promyšlené a propracované. Stále se něco dělo a i když se nejednalo o dramata. Čtení jsem si užila a příběh mi příjemné ubýval před očima. Odpoci krve čtení, u kterého nebylo potřeba filozofovat, ale pár krásných myšlenek tam jistě najde každý čtenář.

PS: Doporučuji číst na dovolené, a po snídani. Osobně mi bufetové snídaně fakt chybí ajejich časté zmiňování pro mě bylo až bolestivé. Nemůžu se dočkat dovolené. To budou talíře přetékat.

Hodnotím 4/5

Za knihu děkuji @humbook, #humbookblogeri

PosPol
16.05.2023 5 z 5

"Nevyznal jsem se sám v sobě, ale připadalo mi, jako by se celá moje mysl i tělo bouřily. Jako by se chtěly vyrvat z dosavadního stavu, utéct a začít znovu. To jsem ale nemohl udělat. Musel jsem v sobě najít sílu to vyřešit, ne před tím zavírat oči".

Osmnáctiletý Denis je zapálený knihomol, přesný opak své živelné polovičky - Vendy. Ta jim zařídí dvouměsíční pobyt na pozici animátorů ve slunném Španělsku. Denis se i dokonce začne těšit, než potká namachrovaného týpka Vincenta, co mu krade hranolky z talíře a s hrůzou zjistí, že budou spolu v animátorském týmu.

"'Tebe já rozhodím moc rád', opáčil a udělal tři kroky ke mně. Pak se pokusil nacpat vedle mě. 'Tak uhni, udělej místo géniovi.' A protože byl o neco těžší než já (a bohužel i silnější, ale to nevadí, protože já jsem zase silnější na duchu), netrvalo dlouho a úplně mě z mého místa vystrčil. Znovu jsem skončil na zadku na zemi, když mě alkoholem otupělé reflexy opět zklamaly, a vyštěkl jsem: 'Tak seš debil?!'"

Denis, do té doby spokojený se svým životem najednou začíná zažívat rozpor sám se sebou, nechápe své chování, pocity ani myšlenky. Postupem času se začne s Vincentem sbližovat, jenže čím více si s ním rozumí, tím více se vzdaluje Vendy. Vyhraje tedy nakonec srdce, nebo rozum?

"Když mě políbil, jako bych poprvé v životě pocítil spalující touhu. Nedokázal jsem v sobě ten pocit potlačit. Nechtěl jsem přerušit to spojení, přijít o teplo jeho těla. Nechtěl jsem, aby mě pustil ze své náruče. O to vyděšenější jsem byl. O to větší bylo nutkání uniknout z jeho blízkosti co nejrychleji".

Bože, vážení! Tuhle queer knihu prostě musíte mít v létě k vodě. Vychutnávat si sangrii na rozpáleném písku, jemný větřík ve vlasech, pohoda na duši a v rukách příběh dvou kluků, co od nenávisti přes škádlení dojdou až..... Kam až dojdou, to už si musíte přečíst sami. Každopádně dávám 4,5/5, protože ačkoliv je příběh jednoduchý, bez nějaké ultra-bomba zápletky, je neskutečně milý a otevírá téma homofobie a zbytečného zla, které jsou někteří schopni páchat. Prostě jen tak, protože můžou....

1259
14.05.2023 5 z 5

To byl naprosto super romantický příběh. Sice sem si knihu přečíst chtěla časem, ale jak na mě neustále vyskakovali upoutávky na ní tak sem si jí prostě musela přečíst hned a poslala další (pro mě důležitější) knihy pro jeden den k šípku a rozhodně toho nelituju. Naprostá pecka.

Fufina093
08.05.2023 2 z 5

Hodně odpočinkové, předvídatelné, velmi jednoduché. Vlastně stačí přečíst anotaci. Chválím čtivost a obálku.

Violet97
06.05.2023 5 z 5

Vtipný a osvěžující příběh, přesně tohle jsem na dovolenou potřebovala. Chválím atmosféru, prostředí a příjemnou romantiku.

Iva095
06.05.2023 5 z 5

Na tuto knížku jsem se těšila už od té doby co jsem se dozvěděla, že má vyjít. Tohle bylo tak strašně krásné čtení. Toto je tip knihy, který vám nemůže zkazit náladu naopak vám vyčaruje úsměv na tvaři. Denise i Vincenta jsem si zamilovala. Slunečné Španělsko, pláže, moře a slousta zábavy a samozřejmě dva kluci kteří jsou absolutnímy protiklady, ale postupně si k sobě nacházejí cestu. Moc a moc doporučuji.

"Člověk si musí umět najít pozitiva i na tom nejhorším, co ho potká, jinak by se s toho zblázni."

"Nebraň se věcem jen proto, že je neznáš."

Kiwicatko
06.05.2023 4 z 5

Tady nam autorka predklada peknej nevinnej a neznej pribeh. Na muj vkus ovsem az moc nevinny. Cekala jsem trosinku vetsi draaaamo pri odhaleni. Nebo prosku delsi pauzu po odjezdu, nebo nejaky nahodny setkani v kombinaci se psem

Takze ano, pribeh se mi libil, ale asi uz jsem moc zkazena na tak lehky pribeh :)

Sharona73
04.05.2023 5 z 5

Naprosto úžasná knížka s tou nejkrásnější obálkou, jakou jsem kdy viděla. Léto, moře, zábava - kniha plná nádherné atmosféry. Doporučuji všemi deseti.