Léto bez tebe

Léto bez tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405983/bmid_leto-bez-tebe-d8m-405983.jpg 4 115 35

"Každá rodina má svá tajemství" Pro rodinu Tarrantových byla přímořská chatka v Devonu vždycky dokonalým prázdninovým útočištěm. Zábava na pláži, grilování a teplé letní večery s koktejlem nebo dvěma – co víc si přát? Ale tento rok je všechno jinak. Po nedávné smrti manžela se Olivia snaží dát svůj život znovu dohromady a tráví léto spolu se zbytkem rodiny. Všichni prožívají své lásky, nedorozumění a trápení. Ukazuje se, že Oliviin manžel nebyl jediný, kdo něco skrýval.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Motto

Summer at Shell Cottage , 2015

martiline
17.11.2023 4 z 5

Ta knížka je přesně tak romantická jako její obálka.
Pro mne to bylo zajímavé a klidné čtení. V první polovině to žádnou romantiku ani zdaleka nepřipomínalo, snad každá hrdinka prožívala něco, co prostě nechcete. Ale pak se vše vyjasnilo a byla to už jen sladká romantika. Až moc.
Někdy je ale potřeba, aby všechno dopadlo dobře.

Mychaela
15.09.2023 2 z 5

Kniha si na nic nehraje. Je tím, čím avizuje - sladkým, místy až přeslazeným čtením pro ženy. Je to ale vlastně trochu škoda, protože nebýt právě té přeslazené a místy afektované omáčky kolem, ten příběh, respektive příběhy jednotlivých členů rodiny by samy o sobě vůbec nebyly špatné...

Nymfadora.T.
18.08.2023 2 z 5

No, opravdu jen čtení na léto, žádný zázrak, pomalý rozjezd a přeslazený závěr. Tentokrát fakt nic moc

Kristulda
15.06.2023 3 z 5

Nemůžu si pomoct, mě to nějak nebavilo, očekávala jsem lehké odpočinkové čtení. Toto bylo spoustu dramat v jedné rodinně. Za mě ne.

Luigi1
24.03.2023 4 z 5

Lucy ví jak napsat rodinnou knihu

lenka7348
09.09.2022 3 z 5

Začátek mě příliš nenadchnul, později se začal děj přece jen trochu rozvíjet. Na takové letní čtení je to fajn, ale Lucy Diamond má jistě lepší knihy.

vera5841
04.09.2022 4 z 5

Rodina Tarrantových tráví každé léto ve svém přímořském domku, ovšem toto léto bude jiné - rodina se zde sejde poprvé od smrti "hlavy rodiny" Aleca (manžela, tatínka, dědečka). Každý z rodiny má své menší či větší tajemství a lži, které ovlivňují i ostatní členy rodiny. Brzy ovšem vyplouvá na povrch, že největší tajemství měl právě Alec.
Dokáží se se vším vypořádat a začít žít jinak?
Příjemná kniha, ve které jde především o rodinné vztahy. Konec možná až příliš bezstarostný, ale nakonec proč ne, proto přeci toto letní čtení vyhledáváme.

princesse
15.07.2022 5 z 5

Správné letní čtení. Oddychovku, která se dobře četla. Děj ubíhal a nenudila jsem se. Pokud čekáte přesně tohle, tak nebudete zklamaní. Klidně se na nějakou další knihu od autorky mrknu.

Tereyciiik
01.06.2022 2 z 5

Vážně se nepovedla. Ze série Srdcovky, zatím nejslabší dílo. Je to škoda, protože jinak se mi autorka v předchozích dílech vážně líbila. Snad příště. Každopádně Srdcovky jsou pěkná, odpočinková čtení.

Emma27
28.05.2022 4 z 5

Pěkně napsaný příbeh ,ze začátku teda mě to moc nechytlo,bylo tam moc postav na mě,ale hodnotím kladně.

cukrovka
27.05.2022 4 z 5

Příjemný oddechový příběh, který je vyprávěný z pohledu několika postav. Každý z rodiny má nějaké to tajemství a pro vyřešení všeho neřešitelného je nejlepší promluvit si o všem co nás trápí s nejbližšími.

yonda
07.10.2021 2 z 5

Příběh jakoby prvních 320 stran přešlapoval na místě. Teprve po jejich zdolání jsem se dokázala začíst a tak mohu dát alespoň ty dvě malé hvězdičky.

KatkaHutyrová
26.06.2021 3 z 5

Moc milá a laskavá knížka o tom, že zvládnete víc, než si myslíte. Knížka o tom, že vždycky se dá začít znovu. A že je lepší odpustit a zapomenout, než se užírat vztekem a sebelítostí. Ideální příběh na dovolenou, na léto, na prázdniny...

Četlo se to hezky, ale upřímně - čekala jsem přece jen malinko víc. Četla jsem všechny knížky od Lucy Diamond a všechny patří mezi moje nejmilejší. Tato mi přišla taková... když už jsem to četla, tak mě to bavilo, ale nic mě nenutilo najít si čas na čtení. Je to poklidná kniha s příběhem, který Vás pohladí po duši - zároveň ho ale velmi rychle zapomenete. Jeden z mnoha. Jen oddechovka pro letní dny. Když na to přistoupíte, budete nadšení. Já jsem čekala větší hloubku a poselství mezi řádky, takže jsem trochu zklamaná.

Mrňous1
16.03.2021 1 z 5

Nedočetla jsem, přestože tuto autorku mám velmi ráda. Nevím, kniha mi neseděla, mám pocit, že postavy mi lezly na nervy, to se mi ještě u této autorky nestalo.

Evka27
20.08.2020 3 z 5

Románek pro ženy na léto

Toňula
15.06.2020

Čtivý, ženský román vyprávěný pohledem více osob, což mi vyhovuje, možná trochu sladkobolnější než její předešlé, ale nezklamala.

LucyA7
03.05.2020 5 z 5

Oddychová četba v nejlepším slova smyslu. Snad u každé ženské hrdinky bylo něco, o čem jsem mohla říct - tak tohle taky znám. Byla to moje první knížka této autorky a možná zkusím i jiné.

broskev28
01.05.2020 4 z 5

Nejen letní, ale i jarní a koronavirová oddychovka - vyzkoušela jsem a mně se knížka četla bezvadně. Na rozdíl od posledně čtené Co zbylo z mé sestry jsem si po několika prvních kapitolách vůbec neuměla představit, kam až mě zavede. Vyhovovalo mi, jak autorka dokázala popohnat děj - v první kapitole uplynulo snad třicet let!
Postavy byly víceméně sympatické, baculka Harriet je určitě lékem pro všechny normální, tedy dietu nedržící a na svůj vzhled nehledící ženy: když máš pochybnosti, najez se! Ale jinak bych podepsala komentář ossinky: jsem ráda, že jsme tuhle knížku do naší knihovny pořídili, ale další knihy této autorky asi vyhledávat nebudu.

xena2711
06.04.2020 4 z 5

Příběhy jedné rozvětvené rodiny. Přestože se zdá vše neřešitelné a zapeklité, vždy se najde rovnováha pro všechny....Pohodové čtení na jedno odpoledne.

alnahu
03.01.2020 4 z 5

Pěkný rodinný příběh i když není léto ,tak jsem si ho s chutí přečetla. Olivie a Alec si při svatební cestě oblíbili lasturový domek na pláži ,který nakonec koupili a trávili zde pravidelně s dětmi prázdniny.Vše se změnilo,když náhle Alec zemře ,ale i přesto Olivie pravidelně tráví v domku léto se svými dětmi.Každý z rodiny má své tajemství a problémy ,které právě zde společně řeší.

Lucy Diamond (p)
anglická, 1970
2015  82%Kavárna na pláži
2015  83%Já a pan Jones
2019  74%Léto bez tebe
2016  84%Bude to dobrý rok
2016  85%Tři dámy na zhubnutí

Kniha Léto bez tebe je v