Letní vzpomínky

Letní vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192992/bmid_letni-vzpominky-Q5n-192992.JPG 4 10 3

yaja8823
23.10.2021 4 z 5

Fejeton se čte obtížně, ale verše jsou moc hezké a když se člověk do knížky začte, přečte ji na jedno nadechnutí :) Milý příběh o platonické lásce.... autor se na stará kolena přiznává, jak v mládí selhal v boji o svou první lásku...

radusak9806
25.11.2020 3 z 5

Je to ovlivněno tím, že já nejsem na básničky a to se tyhle čtou dobře (když se podaří to co je napsáno přečíst). Také zpracováním, kdy se mi velmi špatně držela linie, přestože to vypadá nádherně, tak se mi to prostě hůře četlo (způsobeno grafikou).

Hebrey
21.01.2017 4 z 5

Nejsem s to hodnotit poezii co do kvality a u klasických autorů to považuji i za troufalost. Navíc poezii příliš nečtu. Letní vzpomínky ale rozhodně nenaštvou a verše se čtou příjemně. Byla jsem mile překvapená. Jediné co bych knize (vydání z roku 1923) vytkla, není nejspíš chybou samotného autora básní. Trochu mi vadilo zvolené umělecké písmo. Vypadávzhledově velice pěkně a jistě dobře koresponduje s verši, ale knížka se díky němu stává spíše sbírkovým předmětem, čtení poněkud ztěžuje. Je ale také možné, že chyba je ve mne, zhýčkané moderním tiskem. Čtenář z 2. poloviny 20. let minulého století s tím třeba takové obtíže neměl.

Jan Neruda
česká, 1834 - 1891