Letní bouřka

Letní bouřka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20686/bmid_letni-bourka-660d566d37ae5.png 4 97 23

Romaticko-dobrodružný příběh z australské farmy odkrývá ve dvou časových rovinách dávné rodinné tajemství. Hrdinkou románu je majitelka farmy Miriam, stará dáma na sklonku života. Po nálezu vzácných dokumentů se rozhodla po mnoha letech vypátrat vraha svého otce, hledače drahokamů, a zajistit rodině právo na ztracený majetek. Při rozhovorech s mladým právníkem Miriam vzpomíná na minulost, takže se v ději prolínají šedesátá léta dvacátého století s koncem století devatenáctého, aby z nich postupně vyvstala dramatická historie lásky, nenávisti a zrady. Přijatelná dámská četba s příměsí dobrodružství.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Summer Lightning , 2005

Maky806
05.03.2024

Pěkný příběh, který se dobře četl.

Babo
25.10.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka.

tittanie
17.07.2020

Zajímavé téma, zajímavý konec, ale kniha byla strašně opravdu strašně dlouhá. Stačila polovina a zbytek vyškrtat.

kaja77
16.07.2020 3 z 5

Předpokládám, že dámám se kniha může líbit. V knížce mně bavil popis Austrálie za dob zlaté horečky, cesta lidí z Evropy za lepším životem a možnostmi. Co mi přišlo opravdu srandovní, byly některé použité věty harlekýnkovitého typu: jejich lásku nemůže přemoci ani bojiště, Mim se dotkla šperku a na jejích řasách se zatřpytily horké slzy apod... No každopádně taková místy lepší limonáda to byla

Linda007
13.01.2020 4 z 5

Celkem se mi to líbilo. Uvítala bych kdyby byla kniha více do hloubky rozpracována. Líbí se mi, že je kniha zasazena do Austrálie, určitě si od autorky ještě přečtu další knihu.

brectanka
16.10.2019

Krásné, napínavé čtení. Opět, jak je u Tamary McKinley zvykem, krásně popsaný dobrodružný i tvrdý život v Austrálii v době osídlování . Napínavá je téměř detektivní zápletka kolem spoluvlastnictví opálových dolů i jedno celoživotní nepřátelství na život a na smrt. Nádherně popsaný je život na koňské farmě, krocení divokých koní i běžný život v australské buši.
Pro mě jedna z nejhezčích knih této autorky!

Ester59
26.08.2019 3 z 5

Pěkné oddychove čtení

KatkaHutyrová
15.04.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Letní bouřka je krásný, čtivý a místy i hodně napínavý román pro ženy. Pokud se rozhodnete tuto knížku číst, čekají na Vás dvě časové linie, australská farma, zlatokopectví a také jedno nepřátelství na život a na smrt. Moc doporučuji k přečtení! Krásný příběh. Žádná červená knihovna.

J.x
29.01.2019 4 z 5

Knížka se mi moc líbilo, prolínání současnosti a minulosti. Jen jsem zřejmě trošku ztratila v postavách:-)

zimka.r
07.11.2018 5 z 5

Mám moc ráda knížky, kde se prolíná současnost s minulostí a odhalují se dávná tajemství :) Jen mi nějak uniklo, čí že je ten Jack potomek?!

helmich
15.10.2018 4 z 5

Napínavé a přitom pohodové čtení na dovolenou nebo zimní večery.

Evaho73
18.08.2018 4 z 5

Táto kniha predstavuje krásnu bodku za mojim dovolenkovým týždňom.
Austrália, nespútaná krajina s prekrásnou prírodou a jednou húževnatou starou dámou, ktorá bilancuje svoj život, ale pred jeho koncom musí ešte doviesť spravodlivosť na pravú mieru.
Toto všetko je zárukou na pohodové čítanie napríklad aj počas letných večerov.

broskev28
15.07.2018 2 z 5

Letní bouřka se ideálně hodí na letní čtení. Z Irska do Anglie a potom do Austrálie; o každé ze zemí, resp. o životě v ní v té konkrétní době, se dozvíte něco zajímavého. Ve srovnání s "novými světy" působí Evropa velmi konzervativně a chudě, takže tehdejší migrační vlna je zcela pochopitelná.
Některé dvojice jsou předvídatelné - Fiona a Jake, jiné překvapí - Chloe a Leo. Stará dáma obdivuhodná, padouši pokračují v rodové linii. Přesto je to docela příjemné čtení, vyzkoušejte sami!

rosalindaaa
22.11.2017 5 z 5

Pěkná ,místama drsná knížka

jindrusa
31.10.2017 5 z 5

Napínavé od první stránky.

Pavlaj
17.07.2017 4 z 5

Autorka je trochu na hraně červené knihovny, ale příběh celkem příjemné překvapení, reálie z dobývání opálů moc pěkné. Četlo se samo. Škoda občasných vět typu "Projeví Henry dost odvahy vzdorovat zvykům a jít za hlasem svého srdce? Dokáže Maureen překonat nenávist vůči Angličanům a uprchnout s ním?", ty je potřeba v hlavě odfiltrovat. Naštěstí jich tam není tolik :-), takže se to dalo....

misicenka
08.07.2017 5 z 5

Další z krásných příběhů od této autorky :-)

martiline
17.04.2017 5 z 5

Krásný příběh, krásná kniha.

zdehan
08.12.2016 5 z 5

Suprová knížka moc se mě líbila mužu doporučit.

Danago
14.06.2016 5 z 5

Knížka se moc dobře četla. Prolínání minulosti a současnosti, to se mě vždycky líbí. Do konce knížky je napětí . Moje první knížka od autorky a určitě si přečtu další.