Les přízraků

Les přízraků https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422754/bmid_les-prizraku-xrx-422754.jpg 5 495 132

Joachim Stein zimuje na hradě Stříbrná skála. Klidné Vánoce s rodinou však zkalí potyčka se zločineckým podsvětím v nedalekém městě Trutnov. Vzápětí kapitána požádá o pomoc bohatá šlechtična Beatrix Zilvárová, jejíž milovaný synovec a dědic Adam zmizel na lovu. Zatímco Stein s věrným pobočníkem Jarošem zjišťují, zda šlo o únos a kdo za ním stojí, přímo v ulicích Trutnova dojde k brutální vraždě váženého měšťana. Aby rozpletli záhady, které jsou možná propojené, musejí se kapitán a seržant vydat až do strašidelného lesa v Krkonoších a bojovat tam o holý život. Navíc ve Steinovi narůstá obava, že by nebezpečí mohlo ohrozit i jeho nejbližší. Juraj Červenák přináší už šestou knihu z cyklu historických detektivek zasazených do dob protitureckých válek na sklonku šestnáctého století.... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Argo

Les prízrakov , 2019

Fuckenbrau
19.12.2019 4 z 5

Opět skvěle napsané a napínavě podané. Z řemeslného hlediska nelze nic vytknout, ale už se těším až se všichni tři hrdinové setkají spolu a doufám v nějaké masivnější (alespoň v počtu stránek) dobrodružství.

Palus
15.12.2019 5 z 5

Neuvěřitelně čtivý a poutavý příběh, pan Červenák umí...Těším se na další dávku napětí z Plzně :-)

V28
13.12.2019 5 z 5

Opět čtivá a zábavná záležitost. Nadšené komentáře níže mluví jasně a víc nemá cenu dodávat.

MagdaFish
04.12.2019 5 z 5

"Detektivky nečtu." Tím utínám pokusy o konverzaci stran nadšených vyznavačů všelijakých (hlavně severských) mordů. Prostě nečtu! Zde musím dodat, s výjimkou Červenáka. :-)
Ďuro prostě umí. Stein a Barbarič je ten typ série, která s přibývajícími díly neztrácí na kvalitě. Pravdou je, že mě detektivní zápletky zajímají až tak ve druhém až třetím plánu, takže můžu tyhle knížky číst opakovaně a nechat se znovu příjemně překvapovat, kdo je vlastně vrah.
Víc mě zajímá vykreslení postav a popis doby, který je precizní. Je vidět, že autor má nastudováno a že má kolem sebe okruh odborníků, se kterými dobové reálie konzultuje.

Naštval mě Stein. Taky se mohl zachovat velkomyslněji.
A co se to děje s Jarošem? Je to jen klička-smyčka v příběhu, nebo to bude mít nějaký zásadnější význam?

Snad se to ukáže v další knize. :-)

zuzana2599
27.11.2019 5 z 5

Moc dobré čtení ! Kapitán Stein a jeho druh Bohdan Jaroš opět rozpletli pavučinu zločinů, v tomto díle bez notáře Barbariče. Byl to bezvadný výlet do historie zločinu, jen tak jak to umí pan Ďuro Červenák. Nezbývá mi než se těšit na plzeňský případ. Snad to bude brzy !

OlafSveinsson
22.11.2019 5 z 5

Stein je hlava rodiny a chce trávit klidné Vánoce v kruhu nejbližších. Klidné, jasně... Ani Vánoce ani to, že na Trutnovsku sídlí proslulý vyšetřovatel, nedonutí místní zločince aby nechali svých pochybných praktik. Takže se rozbíhá kolotoč vyslýchání za účasti strážmistra Jaroše a jeho chirurgického náčiní, stopování padouchů a objevování krás prosincového předhůří Krkonoš.
Celý příběh utíká strašně rychle a opravdu mě mrzí, že tyhle detektivky nevydrží déle než pár dní, ale od čtení se prostě nedokážu odtrhnout, dokud zvládám mít oči otevřené. A největší překvapení? Bohdan Jaroš má city. A noční můry. No není to děsivé?

francouz
15.11.2019 5 z 5

No prostě je jedno jestli vyšetřuje Barbarič sám a nebo je na scéně kapitán se svým pobočníkem.
Vždycky můžete očekávat příběh, který nebude jednoduché rozplést. navíc je to vždy na pozadí dobové atmosféry a kulis, takže se společně ponoříte do hlubokých krkonosškých hvozdů, kde i na vládce hor dojde.
A to by nebyl Červeňák aby za tím nebyla nějaká ta ženská sukně. když si pak představíte, jak asi třeba takové doupě, kde se scházela ta největší spodina vypadalo, a říkáte si, no tady bych asi na pivo nechtěl chodit.....
Ano kapitán je pragmatik, ale i zde krásně vidíme, jak tohoto hrdiného vyšetřovatele, dokáže velmi obratně nasměrovat jeho manželka. prostě se ani nenadějete a je konec, takže už nyní se těším na další pokračování...

technik1965
13.11.2019 5 z 5

Napínavé až o konca, rozuzlenie na konci, otvorené dvere pre ďalší príbeh, už sa teším.

Ramiel
11.11.2019 3 z 5

Červenák prostě umí. A čte se to tak dobře, že za jeden večer lehce prodloužený do noci bylo hotovo. Až je pak člověk zklamán, že není kniha tlustší. No nic, nezbývá než se těšit do Plzně.

SONP
08.11.2019 4 z 5

Steinova sólovka pro mě byla o krapítek lepší, než sólo Barbaričovo. Snad to bylo proto, že Trutnov je opět vyložen jako dosti špinavé místo obydlené prakticky výhradně gaunery, ochlasty a cizoložníky, což se mi do středověkého podhůří Krkonoš docela hodí. Samotná detektivní linka pro mě i tentokrát byla trochu slabší a průhledná - ale jak o tom přemýšlím, vlastně bych ani žádnou nepotřeboval. Koneckonců, jak sám autor přiznává, celé to středověké vyšetřování je anachronismus. Nejradši zde mám středověké reálie a těch je tu opět plno. Přes fungování středověkého města, přes penězokazce, manželský život katolického šlechtice až po legendy o Rýbrcoulovi, jehož díky obrozencům známe jako Krakonoše. 70%

Clara del Valle
31.10.2019 5 z 5

Jaroš mluví.... :-)))
Skvělé jako vždy, i když mi chyběl slovutný pan notář, doufejme, že se s ním brzy setkáme u nás v Plzni. Nemůžu se dočkat.

Klarinecka
30.10.2019 5 z 5

Ještě dodateček - měl by psát Ďuro rychleji a klíďo ať to má tisíc stránek :)

Klarinecka
30.10.2019 5 z 5

Konečně jsem se zase dočkala svých oblíbenců a jejich dalšího příběhu. No jak jinak než za plný počet. Snad se dalšího pokračování dočkáme brzy. A kdyby to bylo i v trojici s Barbaričem, bylo by to úplně esopeso.

Modrina
30.10.2019 5 z 5

Kapitán mě baví čím dál víc, o Jarošovi nemluvě. Jak už tu zaznělo - čekali jsme dlouho, ale přečteno bylo rychle. :) Velmi pěkně napsaný velmi pěkně vymyšlený příběh. Na další se těším a přimlouvala bych se, aby na návštěvu do Plzně přijel jistý notář. :)

Peter73
28.10.2019 5 z 5

Červenák každou svojou knihou rastie. Dobre napísaný historický román s prvkami "detektívky", tak plasticky, že som si to vedel všetko jasne predstaviť. Dobové reálie, drsné stvárnenie tejto krutej doby (toto by sa rád videl zfilmované). Červenák sa pohral aj s psychoĺogiou postáv, už to nie je len akcia a dobrodružstvo. Dúfam, že čoskoro bude ďalší diel.

Sauerkraut
27.10.2019 5 z 5

Zápletka v zimních Krkonoších je napínavá a čtivá. Čekání na příběh bylo dlouhé, čtení zase krátké. Tak nám zase nastává absťák po droze jménem Série Kapitán Stein a notář Barbarič. Snad bude autor shovívavý a nenechá nás dlouho čekat na pokračování v Plzni.

astroweb
24.10.2019 4 z 5

Tuhle autorovu sérii mám moc rád. Žádná strašidla, historická detektivka, konec parádně napínavý. Těším na další.

iveta3689
22.10.2019 4 z 5

Opět výborné. Čtivé, napínavé, bez zbytečné omáčky.

HNEDOOCKA
21.10.2019 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé. Klobouk dolů před J. Č. Málo komu je dáno, ale tady se nešetřilo. Geniální série, těším se na další

Lucka11
11.10.2019 5 z 5

Autor stále drží celú sériu vysoko kvalitne. Teším sa na ďalší diel.
Z tejto série by bola tak úžasná filmová séria !