Lavondyss

Lavondyss https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266330/mid_lavondyss-35D-266330.jpg 4 312 68

Les mytág série

Ve středu zbývající části původního lesa leží Lavondyss - nepřípustný svět, nepopsatelné království, místo divů a hrůzy, smrti i znovuzrození, obydlené fantastickými bytostmi zrozenými z kolektivního lidského nevědomí. Nyní je do tajemného srdce lesa zatažena mladá Tallis Keetonová, která - poté co se jí podaří překročit hranice zakázaných míst mýtické minulosti - pátrá po svém ztraceném bratrovi... a temném tajemství svého hrozného dědictví.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

Lavondyss: Journey To An Unknown Region , 1988

Ikkju
21.03.2014 5 z 5

Je to strašně zvláštní čtení, napadlo mě srovnání se Stalkerem, ale Lavondyss se mi zdá barvitější. V knihách se obvykle snažím chytit něčeho, co bych snad nazval radost, a je zvláštní, že tenhle prvek jsem v knize skoro necítil (snad proto se příběh většinou odehrává v zimě, jaro prokoukne jen párkrát), jeho místo ale stejně dobře zaujímal příběh či naplnění.

Když se vrátím ke srovnání se Stalkerem, lidé putující do zóny se měnili podle toho co cestou i v životě vytrpěli, lidé putující k Lavondyss mění svět Ryhopského lesa, otiskují do něj sebe a on se otiskuje do nich.

Moc rád bych ještě nějak popsal svoje pocity ze čtení téhle úžasné knihy, ale je to všechno špatně. Lavondyss je prostě Lavondyss, kdo ho chce poznat, musí si knihu přečíst!

Niuk
16.10.2013 5 z 5

Od doby, co jsem si přečetla tuto knihu, se při každé příležitosti v lese i jinde dívám po vhodných kusech dřeva a kůry. A láká mě a zároveň se bojím si vytvořit svou vlastní Hloubenu.

Standa Šebek
22.09.2013 5 z 5

Na rovinu - nejpůsobivější kniha, jakou jsem kdy četl!

Zcela jedinečné a unikátní dílo, které nepopsatelným způsobem pohltilo moji duši a odneslo ji do jiného, podivuhodného světa. Světa, který je cítit vlhkým listím, hlínou, pulzující mízou v zjizvených kmenech stromů a chladnou vůní kamene pohanských monolitů. A já mám každou chvíli pocit, že tenký papír knihy nemůže syrovost tohoto světa udržet a ze stránek na mě nečekaně vyvane dech prastarých kančích bohů...

Recenze:

hrach
07.05.2013 5 z 5

Tam kde Les Mytág načrtol fungovanie Ryhopského lesa a autorovo majstrovstvo v prepletaní mýtických látok s atmosférou prastarého lesa, v Lavondyss Holdstock dožahuje svoje umenie k dokonalosti. Spočiatku sa mi zdalo, že sugestivita prostredia trochu ustupuje hĺbke vzťahov medzi postavami, postupne sa to však miesi v presne tom pomere, po akom moje srdce piští. A záver je ťažko dostižným vrcholom.
Tallis je zároveň pre mňa jednou z najpresvedčivejších ženských postáv z pera mužského autora.

Doriana.M
26.09.2012 5 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od Holdstocka četla a okamžitě se stala pokladem v mé knihovně. Při prvním čtení se může zdát chaotická a nesrozumitelná, ale při každém dalším čtení můžeme znovu a znovu žasnout nad propracovaností a genialitou toho zdánlivého chaosu. Úžasná. Dokoupila jsem si i zbytek řady a mohu ji vřele doporučit. S potěšením se k této sérii vracívám.

Neoxin
05.01.2012 5 z 5

Pro některé čtenáře dost náročná kniha, možná nesrozumitelná,hlavně ke konci, kde se děj opravdu zamotává a na "normálního" čtenáře to může působit dost zmateně. Dle mého názoru to není ale špatně. Každý by si měl tuto knihu, nebo konec vyložit po svém. Interpretovat, jak si myslí, neboť je to kniha magie lesa, symbolů, historie a zajímavých zvratů a myslím, že snad ani není možné, aby ji všichni čtenáři pochopili stejně. Tato kniha je pro mě jedna z nejmilejších, dle mě další úžasná kniha pana Holdstocka...

Vojta
28.12.2010 5 z 5

Nesmírně prapodivná kniha, pro většinu lidí včetně mě těžko pochopitelná. Autor popisuje děje v kouzelném lese a málokdy čtenáři odpovídá na otázku "Proč ?". Celé to dává jakýsi smysl, ale pokud se vše pokusíte pochopit čistě logicky, tak pohoříte. Nevím jestli jsem tuto knihu pochopil, tak jak byla zamýšlena, ale něco jsem si z ní vzal. A to něco ve mně při nejmenším zanechalo hluboký dojem, pocit tajemna z dávných dob.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Po přečtení lesa mytág jsem tak nějak čekala, že další knihy budou pokračováním příběhu jeho postav, ale nestalo se tak. Celé se to točí kolem Ryhopského lesa, ale už to není takové.