Ledový ostrov

Ledový ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1086/bmid_ledovy-ostrov-M5y-1086.jpg 4 349 44

Americká vědecká expedice Omega, která se ve speciální ponorce Polar Sentinel vydala na průzkum hlubin Severního ledového oceánu, narazí na obří plovoucí ledovec. Brzy zjistí, že na ledovém ostrově cele skrytém pod hladinou se nachází dávno zapomenutá polární stanice Grendel – vybudovaná Sověty zhruba před sedmdesáti roky tak, aby zůstala běžně nepřístupnou a prakticky neviditelnou. Sonar ponorky zaznamená uvnitř cosi živého, což je v daných podmínkách zcela vyloučeno. Tak začíná bádání, do nějž se zapojí rovněž americké a ruské výzvědné služby a námořnictva. Tak začíná rovněž boj o přežití, neboť všichni zúčastnění se stávají předmětem hrůzného experimentu, který se na stanici rozvíjel, aby změnil budoucnost lidstva, anebo zničil veškerý život na naší planetě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , BB art

Ice Hunt , 2003

Elea
22.06.2016 4 z 5

Další zajímavá kniha od Rollinse, i když je hlavní děj dost podobný, stále mě ještě baví.

sgjoli
13.05.2016 4 z 5

Jste-li příznivci příběhů odehrávajících se v drsné přírodě a zachycujících boj lidí o vlastní přežití, toto by mohla být kniha pro vás. Prostředí, do něhož je kniha zasazena, je vykresleno naprosto věrohodně a přesvědčivě, že začte-li se člověk do knihy, připadá si, jako by v tomto prostředí byl spolu s postavami a cítil vše, co cítí postavy, když se Antarktida nelítostně hlásí o slovo.
Zároveň velmi oceňuji skvěle popsaný rozpor mezi přístupem vědců a vojáků, který často vídáme jak v knihách, tak filmech vyprávějících o nějakém objevu, na němž mají zájem právě jak vědci, tak vojáci. Některým čtenářům to může připadat jako klišoidní a stereotypní motiv opakující se všude možně pořád dokola. Stejně tak věčný boj Rusů a Američanů o převahu by mohl některému čtenáři zvedat mandle, protože je to také vskutku častý námět, ale překousnete-li to, čeká vás napínavý akční román, byť na konci možná trochu rozvláčný a přespříliš bohatý na zvratové situace. Nicméně to si vysvětluji tím, že autor nechtěl záměrně nic vynechat, naopak se snažil nabídnout všechny možnosti a odbočky, které mu příběh nabízel.
Kniha má možná pomalý rozjezd a člověku se může zdát, že se zbytečně řeší až moc událostí, které spolu zdánlivě nesouvisí, ale pak se pomalu začnou spojovat jako skládačka a vše do sebe naprosto logicky zapadá. Za sebe musím říct, že jsem si čtení tohoto románu neskutečně užívala.

TomK
16.11.2015 5 z 5

Super kniha :) jsem spokojený s panem Rollinsem. Kniha sice působí jako akční béčkový film, moc akce, moc postav, ale ani mne to nevadilo, bylo to totiž napsané poutavým stylem a kniha si mne vtáhla do děje a nenechala mne klidným a je to takový odpočinkový žánr :) . Autorovi přikláním velké plus za některé pravdivé události, které jsou sepsány na konci knihy :) myslím, že autora budu nadále sledovat :)

stolbice
27.08.2015 3 z 5

Při čtení této knihy mi bylo, jako bych se dívala na americký béčkový film, bylo toho prostě moc, moc akce, moc zbytečných výplní a natahování, moc hraní na city, moc všeho....děj celkem předvídatelný, klaďasové, záporáci, dinosaurus jako výplň hluchých míst, sem tam nějaká ta smrt vedlejších postav, mocenské boje, přítomnost nebezpečí vyřeší kdejakou rodinnou krizi a navrch hodí ještě náhradu za mrtvé dítě....americké hodnoty, hrdinství, rodina především, západ slunce, happyend....Takže jako film by to asi bylo dobré a udrželo mě to u televize, ale jako kniha to celkem nudilo a asi tak od půlky už jsem si přála, aby byl konec.

honza9588
29.04.2015 5 z 5

James Rollins má poutavé a velmi dobře napsaná díla. Ledový Ostrov a Amazonie jsou jedny z nejlepších knížek, co jsem měl tu čest je číst.

Lothorien
02.02.2015

3x jsem jí začala číst a pokaždé jsem se dostala dál, ale o5 odkládám, bohužel, třeba někdy. Prostě ne a ne se začíst. A to Rollinse miluju!!! Mám od něho přečtené mraky knih a všechny jedním dechem, ale tohle, nevím...

Misa25
29.01.2015 5 z 5

Naprosto luxusní příběh, jaký umí vytvořit jen Rollins, napětí je hmatatelné na každé stránce, a až do konce knihy člověk fandí hrdinům, aby to všichni přežily....parádní....:))))

Perseus
16.01.2015 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. V první půli se střídají pasáže z různých míst a jakoby do sebe nezapadaly a nedávaly smysl. To se mění zhruba v půlce knihy, kdy se děj začíná vysvětlovat a jednotlivé kusy skládačky začínají zapadat. Kdo základnu postavil a proč. Jak probíhal výzkum a čeho dosáhli. Rusové zde kupodivu nevystupují jako ti úplně zlí, ale spíš naopak.
Trochu mi vadí konec, kde je na můj vkus až moc akce, ale na to jsem si u amerických autorů už zvykl. I na to, že Američané zde vystupují skoro jako superhrdinové a nakonec vše vyřeší a zachrání svět před katastrofou. A ještě si autor našel místo na happyend.
Zajímavou věcí je úplný konec, kde autor říká, že skoro vše co je v knize napsáno se zakládá na skutečných událostech a objevech, ale on si je jen domyslel a dotvořil.
Vřele doporučuji přečíst.

hankapimi
02.01.2015 1 z 5

První půlka knížky napínavá, dobrodružná, akční, uvěřitelná, klasická oddechovka..
Pak začal autor rychlostí blesku měnit vítězící strany, podchlazení superhrdinové podávali neuvěřitelné výkony na polární stanici i v běsnící sněhové bouři, překombinovaný děj a přeplácané zvraty mu bohužel vydržely až do hořkého konce...

lampernaqui
25.11.2014 4 z 5

Příjemná knížka, která rychle utíkala, akce střídala akci, jednou vyhráli Američané, jednou Rusové, všude výbuchy, střelba... potvory, zmražování... a než se čtenář naděje, je konec. Dal jsem teď třetí knihu od Rollinse v řadě, kupodivu mě zatím jeho scifi dobrodružné thrillery baví.

drbohlav
19.02.2014 4 z 5

tady se Rollin příliš rozepsal...letadýlko letělo několik kapitol, málem jsem odletěla s ním:) To mě trochu zklamalo. Jinak prostě Rollins

Trautenberg
07.10.2013 3 z 5

Klasická oddychovka - svůj účel splnila - trochu přitažené za vlasy, ale napětí a spád měla

Hespik
27.08.2013 5 z 5

Napínavý děj, akce.... velmi čtivá

Simonov
28.06.2013 4 z 5

Dobrá kniha -akce, napětí, záhadno prostě bomba.

between
07.04.2013 5 z 5

Skvěle se to četlo a neustále mě to udržovalo v očekávání co bude dál. Místy akce byla krapet překombinovaná a nereálnější než ostatní akce, ale to mi nevadilo a nechal jsem se unášet na vlně akční fantasie.

Bear Reader
13.02.2013 1 z 5

Tak mám pocit, že autor trochu ztrácí soudnost. Aby udržel čtenářovu pozornost vrší akci na akci bez ohledu na reálnost děje. Twin Otter letící v blizzardu, popis startu, přistání a vrchol všeho únik hrdinů v mrtvé ponorce před jadernou bombou. Snesu hodně, ale tady to autor přehnal.

Venu3
27.01.2013 2 z 5

Ze všech knih od Rollinse se mně tato líbila nejmíň :-(

rokofak
14.10.2012 5 z 5

Velice vinikající příběh bez hluchých míst a plný napěti,kniha vás uchvátí od první až doposlední stránky!Kdo má rád tento druh literatůry,tak vřele doporučuji!

atsalv
14.03.2012 5 z 5

Velmi dobrý nápad,na námět knihy.Úžasně napsaných téměř 500stran

frosicka
24.11.2011 5 z 5

Výborná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Spousta akce, někdy až moc, ale rozhodně to nebylo na škodu a udržovalo mě to neustále v pozornosti.