Ledové střepy

Ledové střepy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262278/mid_ledove-strepy-1xp-262278.jpg 4 188 59

Nevěra je jako ledový střep. Prořízne kůži až do krve. Rána sroste. Zacelí se. Ale jizva zůstane. Na srdci ji nosí Jáchym Wollner – neobyčejně obyčejný chlap z malého moravského města. Právě on vypráví o cestě, která z něj udělala nejen nevěrného manžela, ale také vraha. Jenže ten nejhorší trest na něj teprve čeká. Zdánlivě banální nevěra totiž nezůstala zapomenuta a bez následků, naopak ho zavedla na scestí. Jak to tehdy vlastně bylo? Jeho vzpomínky zachycuje novinářka Kamila Fraisová, která chce napsat knihu o životě „slušného vraha“. Netuší však, že i jí se tenhle příběh bytostně dotýká. Nevěra, ostrá jako ledový střep, řízne do srdce nejen ty, kteří se jí dopustili…... celý text

Š.Ala
28.04.2018 5 z 5

Silný příběh....
Kniha se četla skvěle. Napětí až do poslední stránky. Poutavé, plné emocí, něco neuvěřitelné, ale každopádně napínavé čtení. Děkuji

qwerb
03.04.2018 5 z 5

Další skvělá kniha Lenky Chalupové. Co dodat? Napínavý příběh, který opět skončí jinak než čekáte. Knihu nebudete chtít opustit, příběhy hrdinů budete prožívat s vypětím emocí. Teda aspoň já. Waw!

rodak
16.03.2018 4 z 5

Určitě se četla velmi dobře.Moje druhá kniha autorky .píše velmi zajímavé příběhy.Takze přečtu i její další knihy.

Jitaku
05.03.2018 5 z 5

Kniha mě velice zaujala a dobře se četla. Je to "drsný" příběh ze života, napínavý do poslední stránky, kde čtenáře čeká nečekané rozuzlení, když se dozví, jak vše dopadne. Rozhodně mi příběh zůstane v hlavě.

x.capricorne
06.02.2018 5 z 5

Kniha byla úžasná, přečetla jsem jí strašně rychle. Přestože jsem dost brzy vytušila, koho Jáchym zabije, byla pro mně knížka napínavá do poslední stránky.

Dimas
04.12.2017 4 z 5

Nic takového bych nechtěla zažít...

sabca
08.09.2017 5 z 5

Zatím pro mně nejlepší kniha od této autorky. Četla se od samého začátku dobře. Děj byl napínavý a konec nečekaný. Doporučuji

SimonaP
08.07.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, konec drsný. Určitě si budu chtít přečíst i další knihy autorky.

JitkaHambi
22.06.2017 5 z 5

Tato kniha se mi dostala do ruky úplně nàhodně.Půjčila mi ji kamarádka se slovy:"musíš si ji prostě přečíst, je to úžasný příběh"a měla pravdu.Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za 2 dny a kdybych mohla,ohodnotila bych ji nejmíň deseti hvězdami.Silný,napínavý příběh a nečekaný konec.Knihu jen tak z hlavy nevyženete.Doporučuji ;-)

Juliatta
17.05.2017 5 z 5

Moje dcera mam ted obdobi "waw" a timto slovem komentuje vsechno co ji nadchne. Já zase tak casto nadsena nejsem, zadne slovo na to nemam a nepouzivam. Prave jsem docetla Ledove strepy a to "waw" ze me skutecne vyslo, navic pekne nahlas :-D . 5 bodu!

Gretka66
08.02.2017 5 z 5

První setkání s knihou této spisovatelky.Četla se mi velmi dobře.Téma,vykreslení charakteru postav atd.-líbila se mi.Měla spád a děj. Pro mě super čtení.

JaKa1974
27.12.2016 3 z 5

Kniha je čtivá a napínavá, jak to všechno dopadne.

bagel
26.10.2016 4 z 5

Začátek byl dost pozvolný, ale pak se děj rozjel a nabíral na dramatičnosti. Oživením byly vsuvky psané z pohledu "autorky " knihy o hlavním hrdinovi. Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme.

pajuu
10.05.2016 4 z 5

Než jsem se do knihy začetla, chvíli mi to trvalo, ale nakonec autorka skvěle vykreslila pocity Jáchyma, popisy jeho prožitků a reakcí na všechny zvraty. Líbil by se mi i větší popis příběhu z pohledu Emmy. Konec skvělý, zpočátku jsem očekávala nějaký erotický slaďák, ale drama jako vyšité. Navíc se příběh odehrává hlavně v Tovačově, takže jsem úplně viděla všechna zákoutí, uličku se školou a kostelem, cestičku kolem rybníku Kolečko, až z toho mrazí, jak paní autorka všechno vystihla i s tou atmosférou.
Ráda bych tímto poděkovala rodičům, že mi knihu darovali i s podpisem a věnováním přímo od autorky, výběr se opravdu povedl.

kudrdlinka
18.04.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, čtivá od začátku až do konce.

sporran
19.02.2016 4 z 5

Kniha ostrá jak ledové střepy. Hodně nahuštěný konec. Nicméně kniha je velmi čtivá a zajímavé je i prolnutí dvou linií - povídání Jáchyma s Kamilou a vzpomínky Jáchyma na to, co předcházelo. Hlavní hrdinka Emma je zajímavou postavou, bohužel její charakteristika je popsaná jen povrchně. Vzhledem k tomu, že příběh celé knihy je postaven a vystaven na jejím naturelu a jejím chování, tak bych se možná jako čtenář i více ponimrala v jejích pocitech, v tom jak se chová atd.
Smutný konec, ve všech ohledech.

zdehan
26.01.2016 5 z 5

Po dlouhé době kniha která mě dostala,čtivá dobře propracovaná a stále napínavá která vás nutí číst až do konce.Mě se velmi líbila.Od spisovatelky je to druhá kniha co jsem četla a mužu jen doporučit.

vikaa
12.01.2016 4 z 5

Tahle kniha je pro mě důležitá nejen proto, že ji vlastním s autorčiným přátelským věnováním, ale jejím přečtením jsem si také splnila první knihu z Čtenářské výzvy. Lenka Chalupová opět nezklamala, začátek se sice podle mě trochu táhl a lehce mi připomínal knihu od Frýbové Falešní hráči (tu už jsem četla před hoooodně moc lety), ale brilantní závěr mě vyvedl z omylu, že už tuším, jak to všechno dopadne. Za mě poctivé tři a půl hvězdy a už se těším na další Lenčin počin:-).

knihomilovnice
10.01.2016 5 z 5

Mistrný a nečekaný konec, román se mi moc líbil, nešel odložit. Tajemství do posledního řádku. Téma o nevěře bylo zpracováno nevšedně, příběh rodiny Wollnerových bere čtenáři dech. Kniha mě vzala za srdce, obzvláště ten závěr, ten byl nečekaný. Stejně jako u Pomněnkových matek, kdy na konci přijde šok. Autorka má talent na proplétání vztahů, popisuje je s nevšední citlivostí a vnímavostí. Jak se píše v recenzi, mně taky nejvíce zaujala mrcha Emma, zajímavá postava, negativní, ale i pozitivní. Pěkná obálka.