Ledové střepy

Ledové střepy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262278/mid_ledove-strepy-1xp-262278.jpg 4 188 59

Nevěra je jako ledový střep. Prořízne kůži až do krve. Rána sroste. Zacelí se. Ale jizva zůstane. Na srdci ji nosí Jáchym Wollner – neobyčejně obyčejný chlap z malého moravského města. Právě on vypráví o cestě, která z něj udělala nejen nevěrného manžela, ale také vraha. Jenže ten nejhorší trest na něj teprve čeká. Zdánlivě banální nevěra totiž nezůstala zapomenuta a bez následků, naopak ho zavedla na scestí. Jak to tehdy vlastně bylo? Jeho vzpomínky zachycuje novinářka Kamila Fraisová, která chce napsat knihu o životě „slušného vraha“. Netuší však, že i jí se tenhle příběh bytostně dotýká. Nevěra, ostrá jako ledový střep, řízne do srdce nejen ty, kteří se jí dopustili…... celý text

Koudy411
19.10.2020 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, je to má první kniha od této autorky, jistě ne poslední...

Evka27
14.10.2020 3 z 5

Velmi zajímavě napsaná kniha o obehraném tématu nevěry. Občas se trošku vlekla, ale stojí určitě za přečtení.

Mirrites
08.04.2020 5 z 5

Skvělé dílo, čtivé. Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila, určitě přečtu i další díla.

Beruska18
15.03.2020 4 z 5

Nevšedně napsaný příběh o nevěře, zachycující život jedné obyčejné rodiny, kdy za jedno drobné klopýtnutí stihne hlavního hrdinu doživotní trest.

ladyka
24.02.2020 4 z 5

Moje druhá knížka od autorky a jistě ne poslední. Pomněnkové matky mi sice sedly víc - zde ubírám hvězdu za jistou rozleklost (poslední třetina mi přišla už taková natahovaná) - ale i tak se Ledové střepy četly dobře. Autorka v nich rozehrála propletenec vztahů a důsledků "nezvládnuté nevěry"...

maryska09
18.02.2020 4 z 5

Dobře napsaná kniha o tom, co všechno způsobí nevěra, lži a nedostatek svědomí. O překvapení v záveru jsem věděla už dlouho, autorka si mohla odpustit samotnou vraždu v závěru, ta už skoro nebyla nutná. Knihu doporučuju, často z ní mrazí.

pavlinka0250
27.12.2019 4 z 5

Cesty a cestičky jedné rodiny i lidí kolem ní. Zvláštní kam nás až dokážou zavést........
Výborně napsaný příběh ze života, překvapivý a s nečekaným závěrem.
Doporučuji.
****

L.Helena
29.08.2019 4 z 5

Zpočátku jsem musela číst hodně pozorně kvůli příbuzenským vztahům postav. Samotný příběh však dost dobrý. Jsem docela na vážkách z toho, jak autorka vždy dopředu ve vyprávění Kamily vyzradila zvrat a pak se k tomu podrobně vrátila v příběhu Jáchyma. Vlastně nevím, jestli se mi tento styl líbil, nebo ne... V každém případě to působilo jako ozvláštnění celého příběhu.

džej
01.08.2019 3 z 5

Nepřišlo mi to zas až tak napínavé, jak většina komentářů uvádí, hodně mi vadila vedlejší linka příběhu = autorčiny neustálé vsuvky (jakoby za každou cenu) - v tomto případě bych řekla, že být jich méně a pročistit text od balastu, byl by z toho dobrý román, takhle jen 3 hvězdy

Jane100
18.07.2019 5 z 5

Pěkný příběh, hezky odsejpal, snad jen ty křesťanské cosi v USA si autorka mohla odpustit, nebo alespoň trochu zkrátit. Knížku jsem jinak přečetla za dva dny, jak byla poutavá a těším se na další od této autorky.

Allla9
12.06.2019 5 z 5

Opět silný příběh, který je plný zvratů. Tato autorka mě svým stylem psaní uchvátila.

orinka3
17.10.2018 2 z 5

Po včerejší knize jsem vzala další od stejné autorky. A ne, nic mimořádného opravdu nepíše, jsou to takové...no prostě ženské plky. Nic pro mě.

bookcase
11.10.2018 5 z 5

Výborný, mrazivý psychothriller. Jakmile jsem se zorientovala ve stylu, kterým je napsán a v postavách, nemohla jsem se odtrhnout.

Květi62
02.09.2018 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Velká tragédie jedné rodiny, kterou způsobí nevěra, je otevírána pozvolna, ale o to větší šok je závěr. Určitě doporučuji

Pechule
24.08.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla také začíst, ale po pár stránkách jsem se začala orientovat a děj mě vtáhl. Dobře promyšlený a podaný příběh jedné rodiny.

Erlif
21.08.2018 odpad!

Do knížky jsem se bohužel nemohla vůbec začíst, takže mě ani nelákalo "přeskákat" pasáže a zjistit, jak to vlastně bylo... odložila jsem ji nedočtenou a to opravdu často nedělám... škoda.. podle hodnocení a popisku to vypadalo opravdu na dobrou knihu...

1alena1
16.07.2018 4 z 5

Velice zdařilý dramatický příběh, který je věrně převyprávěn hlavním hrdinou do pera spisovatelky, která hraje v příběhu malou roli, ale vše co se stalo, se jí vlastně velmi dotýká. Zajímavý námět, dobře podaný, takže opět velice dobře čtivá kniha české spisovatelky. Kde mám brát čas na knížky, když jich poslední dobou tolik vychází na velice slušné úrovni???

stju
02.07.2018 3 z 5

Námět knihy mne zaujal, zajímavý byl i způsob autorčina podání-střídání popisu setkání spisovatelky a hlavního hrdiny s jeho vyprávěním. Porozumění přispělo i rozlišení obou linií různým fontem písma. Překvapivým prvkem bylo i to, jak byla spisovatelka do příběhu zaangažována postavou svého manžela. Celkově byla kniha ale dost zdlouhavá a ke stěžejnímu zvratu v příběhu, zjištění, že Jáchym není biologickým otcem, došlo dost násilně vykonstruovaným způsobem (Emma příliš snadno donutí Jáchyma, aby test paternity místo něho poslal Marek).

i.stefany
06.06.2018 5 z 5

Kniha je nesmírně napínavá od samého začátku až do konce. Dramatický příběh jedné obyčejné rodiny, kdy za jedno drobné klopýtnutí stihne hlavního hrdinu doživotní trest. Jak se to celé stalo, se dozvídáme postupně z úst hlavní postavy Jáchyma Wollnera, který vypráví svůj životní příběh novinářce Kamile Fraisové. Moc povedený román.

Urbana
01.06.2018 5 z 5

Úžasná ...., čtivý napínavý děj s překvapivým koncem. Má první kniha této autorky, určitě nebude poslední.