Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

cori
21.04.2019 3 z 5

Celá rodina byla případem pro psychiatra už před nehodou, vzájemná obviňování, která oba manželé dusili jen v sobě, ale druhému do očí neřekli, rodinné peklo jen stupňovala. Zápletka s jakoby duchem na konci tam ani nemusela být. Za mě průměr.

Doubravka1975
16.04.2019 5 z 5

Skvělé, ledové čtení, chvílemi přímo mrazivé, tajemné i trochu zmatené. Na to jak jsem soucítila s matkou a fandila jí, tak jsem byla koncem opět překvapená. Ostrov Torran krásný a skutečně existuje, ale jít tam bydlet a hlavně po takové rodinné tragédii, to by mě ani ve snu nenapadlo.

Epes
14.04.2019 5 z 5

Nikdy jsem takhle o dvojčatech nepřemýšlel, ale zápletka se mi zdá uvěřitelná. Tak si na ně dávejte pozor a neoblíkejte je do stejných věcí. Ostrov ve Skotsku skutečně existuje a žít tam musí být opravdu drsné.

oolinkaa
09.04.2019 5 z 5

To bylo velmi čtivé, tajemně hrůzostrašné a co stránka , to jiný názor na K. a L.. bylo to vymyšlené do poslední stránky .. rozhodně doporučuji ..a jsem nesmírně ráda, že mám jen jednoho syna a ne identická dvojčata ..

SimonaP
08.04.2019 3 z 5

Kniha opravdu zajímavá, přečtená za jeden den, protože mě zajímalo, jak to vlastně bylo a co se stalo...
Spoiler: podle mě se dá kniha chápat realisticky, nebo i jako duchařina...
Akorát jsem nepochopila, proč dívka nebyla v péči psychologa nebo spíše psychiatra? A proč se spolu v rodině víc nebavili, jak to kdo vidí a vnímá?

ladyajva
01.03.2019 4 z 5

Která je která? Kniha, která řeší smutné téma smrti jedné z dvojčat. Ztrácela jsem se v popisech ostrovů a měst, děj se trochu místy vlekl, ale stále jsem byla napjatá a čekala, jak to celé dopadne. No, dopadlo to všelijak. Zastoupení paranormálu na konci se do knihy moc nehodilo, jakoby autor nevěděl, jestli píše duchařinu nebo psychologický román. Celkově se mi ale kniha líbila, byla zajímavá.

Jessica007
26.02.2019 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Ledové a mrazivé. Konec mě tedy překvapil.

seabook04
25.02.2019 4 z 5

Velice povedený a rozhodně mrazivý (psycho)thriller!

Autor si Vás od první kapitoly chytne a ještě hodně dlouho po dočtení nepustí. Jeho styl psaní je obyčejný, ale přitom výjimečný. Dokáže nejen brilantně popsat prostředí opuštěného a zpustošeného okolí majáku na osamělém a ledovém ostrově tak, že cítíte vůni moře, vánek větru ve vlasech a chlad na konečcích prstů, ale neskutečně dobře vám navodí i strach, nejistotu a mráz po zádech.
Jak tématem, tak zpracováním se kniha řadí mezi mé TOP. Kniha mi dala nejen čtenářský zážitek, ale i nové "zkušenosti" a vědomosti... no a také fascinaci jednovaječných dvojčat a to, jakým směrem se vztah mezi nimi může vyvíjet...

HODNOCENÍ: 4,5/5

Ivka14
19.02.2019 4 z 5

WOW! tohle bylo něco. Záměna dvojčat nebo si jen ta přeživší myslí,že je její mrtvá sestra a snaží se ji napodobit? Kniha plná nečekaných zvratů a ten konec mě překavpil..

Natynka23
13.02.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když mohla být napsána o něco napínavěji. Ale četla se velmi dobře a děj rychle ubíhal. Bylo skvělé, že čtenář do poslední chvíle nevěděl, jak to vlastně s dvojčaty je, která z nich přežila a která zemřela. Byl to zkrátka skvělý thriller :)

Lindulinek
10.02.2019 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Byla místy chaotická a vysvětlení by si zasloužilo více prostoru.

Hvězdinka
10.02.2019 4 z 5

Čtivé, napínavé, děsivé, neustále mě to hnalo ke konci a na konci, no trochu rozpaky, zmatek a dlouhé přemýšlení nad těmi holkami....

PolarBee
07.02.2019 1 z 5

Uff, tohle se moc nepovedlo. Celé dílo se motá v kruhu jediné myšlenky hlavní hrdinky. Nebo spíš autorově představě o tom, jak myslí ženy. Schizoidní a afektovaná hrdinka je jen málo uvěřitelná, stejně tak její dcera, která by ve skutečném světě byla okamžitě hospitalizována na oddělení psychiatrie.
Hodně překvapivý je konec, který retrospektivně poví, co se dělo za osm měsíců, což je dost v kontrastu se "zbytkem" knihy, kdy autor doslova blábolí naprosto o ničem a bez skutečného posunu, nebo děje. Zajímavý námět, který může být fajn pro nadšence skotska, skotských jmen, ostrovů a různých šutrů.

barusak1
03.02.2019 2 z 5

Nic moc.

ArwenAragorn
03.02.2019 5 z 5

Poutavý a napínavý thriller s neuvěřitelně temnou atmosférou. Přežila Kirstie nebo Lydia? Které z dvojčat je s rodiči na ostrově Torran? Já knihu určitě doporučuji. A moc se mi líbila obálka.

jahlina
03.02.2019 3 z 5

Občas jsem byla skutečně napjatá, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Celkově to ale hodnotím spíše jako průměr. Dovedu si představit hororový film, ta ponurá atmosféra z knížky úplně sálala.

Mia-13
28.01.2019 2 z 5

Zajimavě napsané, zajimavý nápad, ale ten závěr je o ničem...

Jaruš7
26.01.2019 5 z 5

Audiokniha, opravdu mrazivý námět.
Dovedně vypracovaný příběh v nichž každá postava má svou osobitost, která obohacuje pohled na problém svým úhlem pohledu.
Sama jsem si říkala, že po nastaveném úvodu, jsou možnosti vývoje nadstandardně velké, autor je plně využil, ale takový závěr mi na mysl nepřišel.
Představivost mučící svědomí žene děj přes láskyplný cit k dětem, po tragédii od citové msty, k podezřívavosti, nevraživosti, až skoro k zatracení.
Citace:" Láska je jistá forma sebevraždy."
Čiší z toho bolestná zkušenost.
Skvělé načtená Regínou Řandovou.

Ywonek
23.01.2019 5 z 5

Kdybych dala na komentate, asi knizku ani nezacnu cist. Ale jsem rada, ze jsem na ne nedala. Moc se mi libila. Ctiva, napinava. Mozna trosku pritazena za vlasy, ale o tom knihy jsou ne?Za me super ????

sarkaditt
20.01.2019 1 z 5

Od začátku se v knize nic neděje. Sarah, ktera pribeh vypravi, neustale jen popisuje okoli. Pokud konecne zacne nejaky dialog, tak neskutecne dlouho trva, nez se "vyzvejkne", protoze behem dialogu nekolikrat zdlouhave popisuje co vidi (napr. za okny prsi a kapky ledove vody stekaji po okenni tabulce, v dali je stary strom...), asi se tim snaží dát knize napětí, ale je to neskutečně otravné a nezáživné. Dále myšlenky Sarah jsou neskutečně otravné, neustále se sama sebe ptá na nesmysly, např. na co asi myslí její dcera nebo manzel, jako by se proste nemohla zeptat a když už ji její dcera něco říkala a mohl začít zajímavý dialog, tak ji ani neposlouchala a hned ji odbyla. Spoustu informací v průběhu příběhu bylo řečeno opakovaně, ať už šlo o nehodu nebo o ponuré počasí, nechapu pro
snad stokrat zmíněná celá jména dvojčat, názvy ostrovů v okolí apod.
Stále jsem čekala, kdy se tedy odstěhují na ostrov a konečně se tam stane něco během te boure a začne to být zajímavé. Bohužel ta dlouho ocekavana zapletka prijde az pri samem konci knihy, do te doby se v podstate stalo jen to, ze kdybychom vymazali nepotřebné informace, tak se celý děj vejde tak na 10 listů.
První polovinu knihy jsem měla chuť jí nejen odložit, ale dokonce rovnou vyhodit do koše. Jednu hvězdu místo označení "Odpad!" dávám jen pro vcelku zajímavý konec příběhu, nicméně si nejsem jistá, jestli mi to nepřišlo zajímavé jen proto, že jsem celou knihu přetrpěla a umírala nudou.
Naprosto souhlasím s uživatelem/uživatelkou pipixy, že větší blbost aby člověk pohledal.