Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 848 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

JessieEx
15.01.2019 4 z 5

Psycho žánr miluju, takže jsem si knížku rozhodně vychutnala. To napětí, to vodění čtenáře za nos, tajemno, všechno mě to hrozně bavilo. Zápletka mi přišla určitě originální, dvě sestry, dvojčata, jedna zemřela a rodiče najednou neví, která z nich to byla (což mi hned vyvolalo otázku: každý rodič měl jednu dceru radši, než tu druhou, ale pak nebyli schopni je od sebe rozeznat?!) Když se ale příběh začal rozplétat, objevil se prvek rozhodně neoriginální a poslední dobou v takových románech hojně používaný: oba rodiče se chovají iracionálně, vzájemně se obviňují, nedůvěřují si, lžou si, začínají na sebe vytahovat špínu z minulosti... tím je čtenář bohužel tak znechucený, že přestane fandit oběma hlavním postavám a je mu docela jedno, který z nich z toho vyjde "čistý" a jestli vůbec. To je trochu škoda a na příběhu mi to lehce vadilo ale i přesto mě četba bavila. Po dočtení mi v hlavě vyskákalo docela dost otazníků, ale říkám si, že ne všechno se dá vždycky vysvětlit. Ať už v reálném životě nebo v knížce.

lucie7876
14.01.2019 odpad!

Nuda. Nezajímavé čtení. Zajímalo by mě, kdo píše ty "recenze" na obalu knihy.

mikika
14.01.2019 3 z 5

na to, jakou to mělo propagaci a úžasné komentáře, mi lezly obě hlavní postavy na nervy. asi jsem neměla jako první číst Tremaynovu druhou knihu, teď ale vím, že píše na jedno brdo...

Jirulka
05.01.2019 2 z 5

Na zadní straně obálky je mimo jiné napsané: '' Úžasně děsivý thriller ''. Podle mě to není vůbec pravda, thriller to je, ale úžasně děsivý ani náhodou, spíš to byla místami nuda a to pořádná!

koki.veru
29.12.2018 4 z 5

Jak na houpačce,chvíli dobrý a chvíli nic moc. Některé pasáže mi připadaly velice podivné a nemohla jsem se začíst. Ale celkově tedy takový průměrný thriller.

Twinny
28.12.2018 5 z 5

Skvěle napsaný thriller s nádechem tajemna. Smrt dcerky otřásla celou rodinou a všechno změnila. Tímto však rodinná tragédie nekončí. Na jednu stranu se všichni snaží se situací vyrovnat. Na tu druhou mezi všechny členy rodiny zasekla klín, který jen prohlubuje trhliny jejich vzájemných vztahů. Na konci si jen můžeme domýšlet, co se vlastně stalo.
Ledové sestry - mrazivý příběh, kterému nemohu nic vytknout.

BlackBlade
20.12.2018 3 z 5

Celé to bylo napínavé a gradovalo k tomu správnému konci, který... prostě nebyl. Přišlo mi to krapet jako děj z nějakého Kingova hororu, ale pak, že se autorka trochu zalekla a ten konec trochu rychle odbyla. Proto nemůžu dát lepší hodnocení, než 3/5.

Peetullka
07.12.2018 4 z 5

Ledové setry se četly velmi dobře, ale...... Nesympatické všechny postavy, snad kromě holčičky i když i z ní mi šel až mráz po zádech , všichni se chovali divně i ten pes.
Z knihy mám rozporuplné pocity, byla to duchařina a nebo ne?

Kerberos
02.12.2018 3 z 5

Podobných knih je teď plno, ale tahle je spíš průměrná. Nenadchne, neurazí.

whiolet
25.11.2018 3 z 5

Nápad dobrý,ale realita už je trochu jinde. Překombinovaný děj, který strhl knížku do kolonky "průměrné čtení".
A možná stačilo tak málo a mohlo to být super mrazivé čtení,ostatně atmosféra by tomu odpovídala, bohužel autor nedokázal udržet nit a pocity z dočtené knihy jsou zvláštní.

pipixy
22.11.2018 1 z 5

Větší blbost, aby člověk pohledal. Hlavní hrdinka mi celou dobu lezla na nervy (jen její závěrečné "odhalení" příčiny mě smíchy dostalo do kolen). Na popisech krajiny a počasí (ano, je tam zima a vlhko, víme, informace přijata, děkujeme) se autor/ka taky zbytečně vyřádil a ten konec....tak byla to duchařina nebo ne? Vlastně je mi to jedno, od autora nic dalšího číst nehodlám a tohle byly vyhozené peníze.

peaker
22.11.2018 5 z 5

Zamotaný psychothriller kde nikdo neví co je zač až do konce.

Pavlina8716
15.11.2018

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji během chvíle.

Majii
05.11.2018 1 z 5

Byla to má první kniha od S.K.T. Říkala jsem si, že je na čase zkusit po Pattersonovi, Carterovi, Nesbo, Lars a Kepler ...atd něco nového a pozvat ho do mé knihovničky. Velký omyl přátelé, tam nepůjde. Nuda od začátku až po řekněme 4 kapitoly od konce. Kniha je překombinovaná, zbytečně roztažená, nic se v ní neděje, pořád se řeší kdo je které dvojče. Trošku zajímavější je konec, ale řekla bych předvídatelný....

PADA123
05.11.2018 3 z 5

Tošku mi trvalo, než jsem se do knihy začetl. Místy chaotické a často se psalo o jednom z dvojčat a za chvíli o druhém. Uf mám to za sebou

Dandulka
31.10.2018 5 z 5

Fantastická knížka! Chvílemi tak zamotaný děj, že jsem ztrácela pojem o tom, kdo je kdo. Opět strhující konec a neuvěřitelné rozuzlení. Za mě- opět mohu jen doporučit!!!!!

Tereziee
28.10.2018 3 z 5

Tak to byl zmatek. 90% knihy jsem nevěděla kdo je kdo. Přišlo mi to překombinované

MartulkaS
24.10.2018 2 z 5

Kniha se mi dobře četla, ale příběh byl takový divný. Popis všech těch ostrovů no vůbec jsem si to neuměla představit, neorientovala jsem v názvech toho všeho v okolí. Další pro mě nepochopitelná věc byla jak mohli chodit pěšky kolem tolika ostrovů, přes skály až na pevninu a to s dítětem? Možná by bylo dobré tam mít nějakou mapku. Po takovém traumatu se izolovat na ostrově, to psychice dítěte určitě nepomůže, celkově život na tom ostrově by byl dost divný a nudný kór pro dítě. Zmatenost, které z dvojčat vlastně žije je dost divné, to to nikdo nepoznal? Matka s otcem spolu moc nemluví, všechno se tají, s dcerou její trauma taky nikdo neřeší, postava matky mi nebyla sympatická. No a ten konec tak ten sem fakt nečekala :D

ivana02
24.10.2018 3 z 5

Divná kniha. Zamotaná. Jednou je to tohle dvojče, pak zas to druhé a pořád dokola. Hlavní hrdinka mě štvala celou dobu, i když autor ukazuje ve špatném světle spíše otce. Odřízlý ostrůvek s majákem u skotského ostrova Skye sliboval napínavé čtení, ale byla jsem zklamaná. Obálka je nádherná, obsah už tak ne.

Skripi
22.10.2018 3 z 5

Naopak to bolo príjemné prekvapenie. Konečne som nemusel rozmýšľať nad množstvom postáv.