Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

jana0539
14.08.2018 3 z 5

Četla jsem lepší...

brijana
12.08.2018 4 z 5

Za mě chvílemi dost zmatečné, emotivně vypjaté a náročné na psychiku. Ten konec ale byl síla, to jsem nečekala.

veronika3141
12.08.2018 3 z 5

Kniha je napinava a pekne se cte,nic mene konec je vzaty rychlym spadem,alespon co me prislo.

Kekik
07.08.2018 4 z 5

Velmi dlouho jsem se na knihu těšila. Anotace mě zaujala. S chutí jsem se tedy pustila do čtení. A čekal mě trochu šok- některé kapitoly (úseky kapitol) mě vůbec nebavily. Ovšem konec můj špatný dojem z knihy odvrátil. Zachránil celý příběh. Za to rozuzlení to stálo číst. A když si teď zpětně uvědomuji všechny souvislosti- opravdu silný příběh. Téma úmrtí dítěte mě zasáhlo.

MKrat
06.08.2018

Není zrovna snadné psát knihu...ale ???
Mamma mia, samé emoce samé emoce...stačilo

Světnadhlavou
27.07.2018 2 z 5

Spíše průměrná kniha, moc mě nanadchla, ale příběh zajímavý.

MikeDV3
16.07.2018 5 z 5

Za mě obrovská spokojenost. Ve srovnání s knihou Dítě ohně byl podle mého názoru mnohem lépe zvládnutý konec. Také jsem si všiml, že se autor točí stále okolo podobného tématu. Rodina odjede někam daleko od civilizace, aby tam začala nový život a poté se musí potýkat s nějakými podivnými věcmi. Nechám se překvapit, s čím přijde autor příště.

biairicia
13.07.2018 2 z 5

Nějak jsem tomu příbehu nevěřila už téměř od začátku. Jako nečetlo se to úplně špatně, ale na zadek si z toho člověk nesedne. Za mě i moc aspektů, takže to na mě misty pusobilo jako slatanina. Někdy až mírně otravné. Anotace předčila samotnou knihu a to není dobré znamení :(

Januli
12.07.2018 3 z 5

Anotace knihy byla zajímavější než celá kniha.

marta14
12.07.2018 4 z 5

Můj první thriller. Musím říct, že se mi celkem líbil. Jen jsem čekala, že to bude víc napínavé. A ten konec? Popravdě jsem si to musela přečíst dvakrát. Nemohla jsme uvěřit tomu, co se tam stalo... Kniha se čte krásně a chytí vás hned od první stránky. Tohle stojí za přečtení.

ValiSophie
08.07.2018

Napínavé, čtivé, perfektní neočekávaný konec, téma velmi zajímavé.

sabca
30.06.2018 4 z 5

Do knihy jsem se začetla rychle a bavila mně. Zklamal mně pouze konec a proto musím ubrat jednu hvězdičku.

Dashmo
30.06.2018 5 z 5

Zo zaciatku som nemala vobec cas citat.ale ked som sa k tomu dostala zhltla som to za par hodin.uzasne zaujimava a napinava kniha..dej plny otazok a prekvapivy zaver.za mna super!

Peršanka
25.06.2018 5 z 5

Vážení přátelé, ANO. Ani na moment jsem se nenudila.

MMacicekk
20.06.2018 5 z 5

Ledové sestry jsou velmi čtivým psychologickým thrillerem zahaleným určitým stupněm mystična, které dodává celkovému příběhu na atmosféře. Téma dvou sester, jednovaječných dvojčat, z nichž jedno zemře a později se ukáže, že zemřela ta druhá, je dost atraktivní a lákavé. Originální jistě není, ale zpracování považuji za velmi vydařené. Líbilo se mi i odhalení děsivé skutečnosti, která zpočátku nebyla vůbec patrná, neboť rodina působila spořádaně a slušně. Postupné odkrývání pozadí tragédie, jež celou rodinu zasáhla, směřovalo k nevyhnutelnému a pro mě zcela šokujícímu konci, neboť jsem takovéto rozuzlení vůbec nečekala. Co se zdálo být na první pohled jasné, ve výsledku bylo docela jinak.

Ticiana
13.06.2018 4 z 5

Příběh plný zvratu, navíc nevíte co je pravda a co ne, komu verit a co se presne stalo. Postavy byli pro mne hodne nesympaticke, ale k ty atmosfere se to hodilo. Stoji za precteni.

tezzpoletsar
12.06.2018 3 z 5

Pořád jsem od toho asi čekala něco víc.. začátek byl zajímavý, pohled na život dvojčat, jejich napojení, možná záměna.. ale konec se mi nelíbil. Škoda.

kikies
11.06.2018 3 z 5

Myšlenka nebyla špatná, ba právě naopak. Dokonce bych řekla, že téma tragicky zemřelého dvojčete, jeho zmatená identita a rodina, která se s tím vším snaží vyrovnat změnou prostředí - to přilákalo určitě naprostou většinu čtenářů. Ale jak kdyby toho nebylo dost, připlácněme k tomu ještě nevěru, ztrátu paměti, vůbec tak nějak psychotickou matku a dost podezřelého otce, strašidelný ostrov, ošklivé počasí, sem tam nějaký přízrak...? No já nevím, nezní Vám to trochu jako slátanina kdečeho? Na mě to tak tedy bohužel působí...

intelektuálka
07.06.2018 4 z 5

Záměr autora není špatný - rodina se po smrti dítěte snaží vyrovnat s tím, že ze dvou holčiček zůstala jen jedna - ale která to je ?

Změna prostředí je tu určitě na místě - vzpomínky na nepřítomné dítě tolik nebolí.
A vztahy mezi dvojčaty mohou být telepatické - o tom už se psalo.

Ovšem dále autor zahrnul hodně zvratů - nevěra, psychické problémy, podezření ze zneužívání a snad i posmrtné spojení ?

A ten závěr....

Lethania
07.06.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Námět byl skvělý - dvojčata a to jak jsou spolu propojení je i ve skutečném světě velice zajímavá. Příběh se nemusí líbit všem, ale pro mě to byl mimořádný zážitek a konec velmi povedený. Kniha rozhodně stojí za přečtení.