Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

pastelka53
28.01.2018 2 z 5

Rozhodně kniha, která nechává obrovský prostor naší bujné fantazii. Sice jsem podle anotace a zde přítomných komentářů čekala jinačí pecku, ale budu se muset smířit s tím co mi bylo dáno. Jsem naštvaná ... poslední strana pro mě byla jak vysvobození.
Sarah mi upřímně lezla na nervy, nejsem rodič a nedokážu si představit čím procházela, ale její paranoia a všemožné domýšlení proč, kdo, co a jak mě celou dobu otravovalo. Kdyby raději své dítě vzala k odborníkovi a řešila co řešit měla. Nehledě na to co se z ní nakonec vyklubalo - labilní nadržená fúrie co místo hlídání vlastních dětí obcuje s frajerem co kdysi potkala v baru.
A Angus? Kapitola sama pro sebe. Násoska, který neví co by, s ženou jsou si "cizí" a komunikace na bodu mrazu... Jo chlapče, kdybys nebyl tajnůstkář mohlo dopadnout všechno úplně jinak, třeba by byl i happy end....
O zmateném dítěti ani není potřeba psát ... akorát bych zas měla chuť znectít její rodiče.

ddkk
27.01.2018 4 z 5

Ledové sestry nejsou typický (psycho)thriller. Postavy se v něm nebrodí v potocích krve, nikdo nic nevyšetřuje, ale tak trochu "psycho" to tedy určitě je...autor si pěkně pohrává s náznaky záhady, která nedá čtenáři spát. Navíc se příběh odehrává na opuštěném hebridském ostrově, svou roli tu sehrává i rozbouřené moře. Rekvizity jako dělané pro tajuplný a trochu strašidelný děj....Krásně jsem si knihu užila a dávám za čtyři.

Květ
27.01.2018 5 z 5

Tento thriller, lehce říznutý duchařinou se čte sám. Mně sedl skvěle! Napínavé a rozčilující, sem tam na vás dýchne strach. Hlavní postavy mě chvílemi neskutečně vytáčely, říkala jsem si, to snad není možné, kam až to nechají zajít? A musela jsem číst dál a dál. Drobné nepřesnosti odpouštím díky čtivosti, poutavosti a mrazení, které mě neopustilo po celou dobu čtení.

Ingrid40
25.01.2018

Já se na ní hrozně těšila,ale zklamala mi. Čekala jsem bohužel víc.

Peace
24.01.2018 3 z 5

"Není to až tak moje vlastní smrt, co je nesnesitelné, je to smrt lidí kolem mne. Protože je miluji. A část mne umře s nimi. Proto je každá láska jistou formou sebevraždy."

Kniha je čtivě napsaná, což je její velké plus. Co však považuji naopak za nedostatek, jsou nelogičnosti, které se v knize objevují a celkový dojem z knihy mi tak narušují.

Calibra
21.01.2018 3 z 5

Za mě trošku zklamání. Těšila jsem se, že se budu bát a budu napnutá, ale bohužel ani jedno. Hodně jsou v knize popsány myšlenky a pocity Sarah, ale to bych čekala spíš v psychologickém románu. Konec to trošku zachránil.

KIKI33
21.01.2018 2 z 5

Zvláštní kniha vyvolávající rozporuplné reakce. Zpočátku slibné, později zamotané. Místy až iritující hlavní postavy.

iveta3689
20.01.2018 3 z 5

Ze začátku slibné, později velmi napínavé a překvapivé, ale nakonec překombinované a nesmyslné. Námět velmi dobrý, ale ve snaze vytěžit maximum to autor přehnal.

Zoy
19.01.2018 4 z 5

Ještě nikdy jsem nečetla knihu, aby mě naprosto iritovala. Kdybych měla vedle sebe boxovací pytel, použila bych jej po každé druhé kapitole. Ale přitom jsem musela číst dál. Neskutečné a mrazivé určitě, ale jen proto, jakou roli v knize měla matka s otcem. Naprostý nezájem jeden o druhého, trpká nenávist. Neskutečné. Totálně labilní a sobecká matka, která měla v hlavně asi piliny, když pro mne, jako matku nepochopitelně odvedla dceru na ostrov, kde byli všichni v naprosté izolaci, místo toho, aby dcera chodila na terapie, které opravdu potřebovala velmi nutně. Pane bože, bylo ji 7 let, jak se asi má tak malé dítě vyrovnat se smrtí sestry a potažmo jednovaječného dvojčete, které viděla umírat? A otec? Alkoholik, který si stěžuje na vše, jak dopadl atd. a přitom to bylo jen jeho vinou a alkoholem. Každý si knihu musí přečíst sám. Je iritující a magnetická. Myslím si, že ji dočte každý, kdo začne číst. A samostatný konec až tak překvapivý není. Bylo to vysvobození v podstatě pro každého...............

Shelby14
17.01.2018 3 z 5

Přestěhovat se s promiskuitní a psychicky narušenou ženou a podobně narušenou dcerou na pustý ostrov? Docela divnej nápad, leda by to byl komplikovaný rafinovaný plán lehce pedofilního ochlasty Anguse jak se zbavit své nevěrné manželky. Když se v tom ale nebudu moc vrtat, tak celkem dobře odvyprávěná duchařina s několika napínavými momenty, i když místy trochu natahovaná a předvídatelná.

Jana77
15.01.2018 5 z 5

Dokonalé, naprosto dokonalé!!! Propracované, napínavé, prostě skvělé!

AnnaAm
13.01.2018 5 z 5

Tak zase jedna z perfektných knižiek. Od začiatku do konca som čítala zo zatajeným dechom. Zaujal ma príbeh aj rozuzlenie toho celého. Kto má rád záhady a tajomstvá s neočekavaným koncom určite doporučujem.

Dresia
13.01.2018 2 z 5

Uff... Je to o ničem.

petra5585
13.01.2018 2 z 5

Podle hodnocení jsem očekávala super čtení.. ale, nějak nevim.. Mám pocit, že polovina knihy se motala stále ve stejném problému a nic zajímavého. Možná jsem prostě jen nebyla spravně naladěná na tuto knihu.

Vlasta155
12.01.2018 2 z 5

Nějak mi to celé připadalo nelogické. Dvě hvězdičky dávám za výborný nápad na námět, který však nebyl využit. Škoda.

Urbana
08.01.2018 4 z 5

Po přečtených komentářích a anotaci knihy, asi jsem očekávala něco víc ... ale určitě se dobře četla.

kulatina
08.01.2018 2 z 5

Příběhem jsou probíhající komplikované úvahy jedné nešťastné ženy. Málo přímé řeči, velmi pomalu gradující příběh. Nelogicke jednani hlavních postav. Kniha by mohla být poloviční, a přesto by nic nechybělo. Řekla bych triller pro náctileté. Tři hvězdičky za téma, ale zpracování by mohlo být zajímavější.

cleopatra11
05.01.2018 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Po dlouhé době jsem přečetla knihu za 24 hodin. Jestli bude film podle této knihy, bude to dobrý thriller.

Dandy1
02.01.2018 2 z 5

Na této knize není nic logického. Konec je sice nečekaný, ale vážně blbý. Takhle by se snad nikdo normální nezachoval.

Nixa
31.12.2017 5 z 5

Opravdu výborný mrazivý thriller, který tak trochu zavání duchařinou. Smutné a strašidelné čtení. Kniha se mi četla dobře a moc se mi líbila.