Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

zuzi.podzim
31.12.2017 3 z 5

kniha se cetla velice dobre, místy mi vsak "veci" nesedely-coz mi vadi, predstava opusteneho ostrava, domu plneho krys uz je sama od sebe hruzostrasna a skotske pocasi to jen zhorsuje, jinak se mohu podepsat pod komentar Martuly

prestiggio
30.12.2017 5 z 5

Mrazive a deprimujuce ako škótske počasie.

silhavaemilka
30.12.2017 4 z 5

Kniha se moc krásně četla. Stejně jako u podobných knih...říkám jim knihy HLTÁMČEKÁMCOBUDEDÁL.... jsem celou knihu hltala a přemítala co z toho bude a popravdě jsem doufala v něco trochu božejšího. Jednodušší kniha a já je občas prostě taky ráda :)... Hlavně ten pocit šílené zvědavostui v průběhu celého čtení :)

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Tato kniha mě velmi zasáhla, věděla jsem již před čtením, že bude skvělá, ale to jsem netušila jak moc a jak moc mě zasáhne. Bylo to tak moc smutné, děsivé, strašidelné. A když jsem v poslední třetině knihy začala nabývat dojmu, že konec takový, jaký posléze opravdu nastal, je vlastně nevyhnutelný a jediný možný, hluboce to mnou otřáslo. Kniha byla výborná, přikovala mě ke gauči a nedovolila mi přestat číst a to je má definice správného thrilleru.

Ajuszka
27.12.2017 4 z 5

Uff..co napsat,kniha se cetla velmi dobre,precetla jsem ji za 2 dny.Obsahove taky dost dobre jen jsem z toho konce vlastne docela mimo,ztracela jsem se v tom,jak je to chvili jedna holcicka,pak zase druha..Ale jo,jinak za me urco stoji za precteni

Jane417
27.12.2017 5 z 5

Velmi mrazivý thriller s výborně děsivou a hodně ponurou atmosférou. Mladým manželům zemře dcera Lydie - jedna z dvojčat. Kirstie přežije... jenže dvojčata byla tak identická, že se po čase ukáže, že nezemřela Lydie, ale Kirstie... děj je velice smutný a depresivní. Rodiče přestávají chápat, co je pravda a co přelud... která dcera vlastně žije a obchází jejich dům přízrak dcery mrtvé? Jak vše doopravdy bylo a co se děje teď? Do toho všeho prodělávají manželskou krizi... Skvělý duchařský román, jehož mrazivost podtrhuje šedivá a studená atmosféra skotského ostrova, kam se rodina přestěhuje.

martula
26.12.2017 3 z 5

Pro mě příliš nelogický příběh. Jedna dcera mi tragicky zahyne, druhá z toho začne bláznit, s manželem se nenávidíme a nejen, že nevyhledáme odbornou pomoc, ne, my se odstěhujeme na ponurý ostrov do polorozpadlého, shnilého baráku plného potkanů, kde jediná přístupová cesta je po moři. A tu loďku si taky nekoupíme! Tři hvězdy za zajímavý námět a napínavou předposlední kapitolu.

ankaras
21.12.2017 4 z 5

Dovedu si tento příběh představit spíše jako film.

Aya81
21.12.2017 5 z 5

Napínavá, tajemná, typ knihy, které mám ráda.

Adiee19
18.12.2017 5 z 5

cely cas som bola v napětí...uz ked som si myslela ako to cele je ukazalo sa nieco ine co ma zmiatlo a vyviedlo z omylu..kniha sa mi velmi pacila..zamotane,trosku duchariny,zahady to vsetko dalo knihe ten správný smrnc..davam 5*

Astonius
17.12.2017 3 z 5

Kniha byla celkem zajímavá a čtivá, neříkám, že ne, ale čekala jsem přece jen více děje, trochu více dynamiky a složitější příběh. Pokud jde o viníka smrti dcery, který se nadobro vyjeví až ke konci knihy, zdálo se mi to docela dost přitažené za vlasy, nevím, zda je to z lékařského hlediska možné, ale pro mě to bylo prostě dost nepochopitelné. Také duchařina mne moc nezaujala, věci byly nedotažené a zmatečné a bylo použito hodně věcí, které by se daly označit za klišé, takže jsem se u knihy nijak nebála - použité "duchařské okolnosti" jsem četla už tisíckrát. Atmosféra ostrova s majákem a opuštěného starého domu mohla být vykreslena do větších detailů a myslím, že pokud by se toto prostředí více využilo, mohl z toho být daleko lepší nervy drásající román :-)

Puntíkatýhrnek
16.12.2017 4 z 5

Knížka je čtivá, přečetla jsem jí za dva dny..obsah mě ale vcelku moc nezaujal, hlavně vyústění zápletky mi přišlo kapku přehnané...závěr mě také zklamal...je to vyloženě depresivní čtení a myslím, že už jsem četla lepší, proto dávám čtyři hvězdičky.

Pajčula
14.12.2017 3 z 5

Parádní obálka, slibná anotace. Během rozčítání nastalo rozčarování. Zápletka je pro mě originální, ale ta omáčka okolo, stejně jako chování Sarah a reakce/nereakce Anguse mě opravdu zklamala. Styl psaní mě rozhodně nepřibil k sedačce a dech mi nevynechával. Možná jsem rozmlsaná.

LucinkaS
11.12.2017 3 z 5

V první řadě musím říct, že postavy mi byli nesympatické. Z knihy úplně číší deprese. Příběh byl každopádně zajímavý, ale nejspíš už se k němu nevrátím.

JAG
11.12.2017 4 z 5

Pro mě odpočinková knížka, která se dobře četla a byla tak akorát napínavá. Čekala jsem trochu jiný děj. Neustálé udržování čtenáře v nejistotě (SPOILER: ohledně identity dvojčete) trochu ubíralo na přesvědčivosti. Asi nejvíc oceňuji nečekané rozuzlení.

RADOST
11.12.2017 3 z 5

Tak trochu zklamání. Při čtení jsem stále cítila jakýsi rozpor a nepřesvědčivost mezi tím v čem žili a tím jak žili. Jednání dospělých většinou nelogické, bez ohledu na situaci a podmínky jejich života. A to i při zpětném pohledu po rozuzlení příběhu. Děvčátko je vykresleno lépe. Podstata příběhu slibovala více, než zpracování poskytlo.

mulder
09.12.2017 4 z 5

Knížka na dva dny, čte se dobře, je to ale pořád dokola. Závěr spíše vyšuměl. U filmu bych se asi trochu i bál:-)

perpe2a
08.12.2017 4 z 5

Zvláštní a napínavé. Děj vás udržuje v napětí až úplně do poslední stránky. Líbila se mi moc a určitě můžu doporučit.

ivousekk
08.12.2017 3 z 5

Po komentářích zde jsem čekala pecku, napětí od první do poslední stránky. A ono bohužel ne. První třetinu jsem se nemohla začíst, pořád mi to přišlo nemastné, neslané, zdlouhavé až nudné. Často se opakující úvahy Sarah. Kolem poloviny to konečně začalo být trochu zajímavé a posledních cca 80 stran bylo super, konečně napětí, tajemno, očekávání, jak to dopadne. Ale i tak to bylo málo, pouze čtvrtina knihy se dala přirovnat k thrilleru.

wlado
04.12.2017 5 z 5

Skvelý dej v prekrásnom ponurom prostredí ostrova s majákom. Kniha doslova vtiahne čitateľa do deja. Neustále je prítomné niečo temné, čo vás núti čítať ďalej.