Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

slaska77
24.11.2019 4 z 5

Po přečtení "Dítěte ohně" jsem se těšila i na dřívější dílko, ale musím říct, že tohle bylo na mě už trochu moc. Téma viny a trestu při ztrátě dítěte, téma alkoholismu, téma záměny dvojčat, manželské nevěry, povedené kamarádky, samoty, ... autor to dal dokupy mistrovským způsobem, vybudoval (až moc) silný příběh a poměrně dobře to všechno i rozpletl, uzavřel a vysvětlil. Čtení je opravdu napínavé a druhou polovinu knihy nejde ani odložit, ale také drásavé, neutěšené a mrazivě hororové. Proto si i tentokrát jednu hvězdičku schovám. (Listopad: 872 str.)

ZetHolda
23.10.2019 5 z 5

Po přečtení knížky mě napadlo jediné - jsem ráda, že nemám dvojčata. :) Příběh je celkově takový temný až strašidelný, hodně jsem vnímala smutek a beznaděj ze strany vlastně celé rodiny. Konec mě určitě překvapil.

tonysojka
10.10.2019 5 z 5

Ve svém žánru zábavných psychothrillerů s nádechem tajemna dokonalé. Lepší než všechny ty ženy ve vlaku, vodě, okně a já nevím kde ještě. Na pocuchání nervů před spaním pro slabší povahy jako já ideální.

Vesmich
06.10.2019 4 z 5

Inu, když se všechno kolem zhroutí a podělá, není nad to odstěhovat se na pustý ostrov v Severním moři. Tam se to rozhodně vylepší. Ta dramatická linka je pozoruhodná, všechno to dvojčatování zrovna tak a má to i potřebné napětí, spád a nápady. Akorát mi neseděly rozsáhlé krasopopisy Hebrid, protože i kdyby se autor usnažil až k samému vyčerpání, všechnu tu krásu čtenář ocení asi stejně obtížně, jako celá Dvojčatovic rodina.

Chesterton
04.10.2019 4 z 5

[audiokniha]
Lidsky děsivé. Dokonalá sonda do mrazivých zákoutí lidské psychiky. Kdyby to autor spolu s interpretkou české audioknihy (které není co vyčítat, protože perfektně splnila zadání) nepřešvihli do thrilleru a rádoby tajemna, (které je čirou psychologií postav, mimochodem) dala bych plný počet.
Exkluzivně vylíčená příroda i propletenec vztahů, pocitů a událostí. Všechno uvěřitelné a při pohledu nazpět přehledné a pochopitelné. Jen to temné napětí s nádechem do, chvílemi až trapné, "duchařiny" lehce překáželo. Protože temnoty má příběh i tak dost. Můj hrnek kafe to není, ale pro zpestření to stálo za to :o)
4/4

Janík511
25.09.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, do půlky se toho moc nedělo a druhou půlku jsem hltala, jak to dopadne. Konec mohl být malinko lepší, nebyla jsem úplně spokojená. Rozhodně působivý příběh, který stojí za to si přečíst.

Heliandílci
28.08.2019 4 z 5

Někdy trochu zmateně, ale konec s překvapivým zvratem

alibaba72
31.07.2019 4 z 5

Ledové sestry mě bavily, kniha se četla dobře, má zajímavý námět, ale občas jsem se trochu ztrácel :-)

skubby

13.07.2019 3 z 5

Na můj vkus překombinované

Verunka926
01.07.2019 4 z 5

Kniha byla velmi dobrá, ale čekala jsem nějaké "BUM", které tam bohužel nebylo...Nicméně určitě doporučuji.

lenkaabooks
29.06.2019 4 z 5

Identická dvojčata, jedno zemře, které to bylo ? Bylo to hodně mrazivé, napínavé, konec poněkud přeplácaný.

babicka_amalka
06.06.2019 2 z 5

nějak mě to nepřesvědčilo - příliš překombinované a těžko uvěřitelné

Opatov
18.05.2019 3 z 5

Identicka dvojcata, tragedie v rodine. Desiva atmosfera ostrova hezky doplnuje depresivni stavy matky. Je normalni matka nebo otec? Tim jsem si nebyla jista az do konce knihy. Od autorky se mi ale libila vice kniha Dite ohne.

aginecka
14.05.2019 3 z 5

Nevím, jestli je tak špatný překlad, nebo autor… Vnitřním pochodům traumatizované matky jsem nevěřila ani na vteřinu. Přechody z euforie do deprese během jediné věty byly trochu moc. Pokud to měla být snaha o větší dramatičnost, nevyšla. Škoda toho zpracování, téma je vážně zajímavé.

PetraBery
13.05.2019 4 z 5

Psychothriller o rodině, která přišla o dceru – o jednu z dvojčat. Opravdu zemřela Lydia nebo došlo k omylu a byla to Kirstie? A co tragické události předcházelo? Dobře napsané, výborně vykreslená ponurá atmosféra ostrova, kam se rodina vydala začít nový život. Nepochopení, tajnosti i lži rodičů a zmatenost druhé dcerky. Ledové čtení, stejně jako název knihy.

Léňa2510
11.05.2019 3 z 5

Celkom dobre, kniha sa rychlo číta, ale je napsana tak "jednoducho"....

micha-ella
10.05.2019 3 z 5

Je to podobné autorovo knize Dítě ohně. Protože sama jsem matka identických dvojčat, tak mě ten příběh hodně zaujal, líbily se mi výstižné popisy krajiny a počasí a vůbec celkové atmosféry, ale vadila mi ta literárně zbytečně vybičovaná dramatičnost. Bylo to přece hrozný samo o sobě, ne? Vytkla bych i chyby ve věku postav nebo sem tam v logičnosti děje. Zase mi chybí větší rozsah možnosti hodnotit, v diskuzi nazvané Pár nápadů na vylepšení webu bych ráda navrhla změnit hodnocení knih na deset hvězdiček, ovšem tam už raději kvůli jisté agresivní osobě nevstoupím.

Ryorka
28.04.2019 5 z 5

Za mě 100%. I když bych to až tak úplně nenazvala thillerem. Taková temnější psychologická sonda s trochou mysteriozního nádechu. Váhala jsem jestli číst, jelikož některé komentáře byly hodně ostré, ale ne nadarmo se říká 100 lidí 100 chutí. Je vyčítáno hlavním postavám, že dělají nebo naopak nedělají tohle nebo tamhleto, ale kolik z nás jsou vystudovaní psychologové, aby mohli hodnotit? Kolik z nás prožilo to, co Sarah a Angus? Kolika z nás by z toho hráblo? A konec podle mě dopadl nejlépe, jak dopadnout mohl, i když se happyend nekonal.