Lassie se vrací

Lassie se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373659/mid_lassie-se-vraci-D12-373659.jpg 5 417 72

Nesmrtelný příběh o přátelství malého skotského chlapce a kolie Lassie, která je prodána nelaskavým pánům, uteče do světa a pak nastupuje dlouhou, strastiplnou pouť zpět ke svým původním majitelům, se dočkal mnoha knižních vydání i filmových zpracování. Příběh nezáludného, milujícího psa, které zdolá zdánlivě nepřekonatelné překážky, aby se mohl vrátit tam, kde ho mají rádi, dojímá malé i velké.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Lassie Come-Home , 1940

téravokudlaná
29.01.2021 5 z 5

Nádherný příběh Lassie

Kukinka1981
19.01.2021 5 z 5

Neexistuje větší věrnost než ta psí. Poutavý příběh se šťastným koncem. Tuto knížku mám moc ráda.

kh1989
08.01.2021 1 z 5

Smutný příběh s dobrým koncem.

Bethanee
05.01.2021 4 z 5

Četla jsem knihu jako malá a vím že se mi moc líbila. Je to krásný příběh.

Peyka
17.12.2020 4 z 5

Četla jsem asi jako třináctiletá na ZŠ. Pamatuju si to do dneška, jak jsem probrečela polovinu knížky. Moc jsem fandila Lassie na její trnité cestě. Jedna z nejlepších dětských knih o přátelství.

vojta888
23.11.2020 2 z 5

Lassie se vrací je jedinečná a dojemná kniha o tom jak věrní jsou psi svým páníčkům.

Zakon_smecky
11.10.2020 5 z 5

Kniha se mi strašně moc líbila :)

AnselmaAlois
07.06.2020 5 z 5

Prostý,avšak jedinečný,dojemný příběh.Lassii jsem si ihned zamilovala a myslím,že nejsem sama.

Matne
29.04.2020 4 z 5

Po přečtení této knihy jsem chtěl kolii, i když se mě ten pes nikdy moc nelíbil. Ale příběh byl moc pěkný.

LenkaPet
15.03.2020 3 z 5

Klasika ... Hezká kniha, všichni ji známe, o odvaze, lásce, oddanosti a naději.

JulianaH.
24.02.2020 5 z 5

Jako dítě mě stálo obrovské úsilí přesvědčit rodiče, aby mi v jednom starožitnictví koupili převyprávění „Lassie“ s krásnými obrázky. Takže když jsem teď v antikvariátu zahlédla původní nekrácenou verzi, usoudila jsem, že dospělost má nezpochybnitelné výhody. Člověk si například může koupit „Lassii“, aniž by o ni musel celé minuty prosit, žadonit a smlouvat! :)

Povídka Erika Knighta má především vtáhnout, napínat a dojímat. I když jsem děj znala předem, pohltil mě a jen nerada jsem se zvedala ze sedacího pytle a knížku zavírala. Její dojímavost mi ale přišla poněkud násilná. Pro mě osobně byli jediným silný motivem staří manželé Dan a Dally, jejichž jediný syn padl ve válce, a oni se přesto vlídně smířili se životem. (Velká válka celkově vrhá svůj stín i tam, kde bych to nečekala.) U téhle pasáže jsem si představovala, jak by padlému vojáku bylo, kdyby viděl svoje staré rodiče tiše sedět u kamen...
V dětství bych asi neocenila portréty Skotů a Angličanů, jež Lassie na cestě potkává, zato teď jsem si je užila. V paměti mi utkvěla především noblesní Ethelda a kočovný obchodník Rowlie. Oceňuji také biologicky realistický obrázek Lassiina chování, i když mě rozčilovala autorova utkvělá představa, že pes nemá abstraktní myšlení a jedná jen instinktivně. (V roce 1940 ale etologie teprve začínala, takže to beru.) Člověk tu sem tam dokonce najde i chovatelskou radu.

Na to, že byl autor novinář, nemá „Lassie“ moc zralou formu. Styl je jednoduchý, slova se opakují – ale číst se to dá. Znám literární klasiky, které byly po řemeslné stránce napsány mnohem hůře. A co víc: tahle mě opravdu bavila.

1amu
08.02.2020 5 z 5

Nebýt Metly, vůbec bych si nevybavil barevný slaďák z Holých vod -stejného názvu jako tato půvabná kniha. Samozřejmě, že ji mám, pinktlich to samé vydání ve výborné edici KOD (Knihy odvahy a dobrodružství). A ve filmu ještě k tomu miloučká Lízinka Taylorovic (budoucí Kleopatra a též mnohokráte rozvedená), mohlo jí být tehdy tak těsně přes 10 roků. Já měl méně, proto když se chudinka Lassie zničená, urvaná, krvácející vrací domů, tak jsem brečel také (jako želva) a se mnou celej biják !

Metla
08.02.2020 5 z 5

Jak jsem mohla zapomenout? Oblíbená knížka mého dětství, u které jsem vždy promáčela kapesníky. Příběh je notoricky známý: nezaměstnanost a chudoba dovedou otce k prodeji synovy milované kolie. Psí oddanost však nabádá Lassii vracet se domů, vzdálenosti a obtížným překážkám navzdory. Brečela jsem v devíti letech, brečela jsem o tři roky později, brečela jsem i jako středoškolačka... a vsadím se, že bych při četbě "Lassie se vrací" předčila profesionální plačky také dnes, coby středněvěká cynická Metla.

reader.007
08.11.2019 3 z 5

Velmi zajímavá kniha. A dobře, že jsem si ji přečetla až v dospělosti. Kdybych ji našla jako dítě, asi bych z ní pobrala jen tu dojemnou část o nezdolnosti psí lásky a oddanosti, ale jako dospělá jsem si zároveň užívala popisy přírodní scenérie a hlavně vnímala i sociální aspekt, kdy autor (i když možná nechtěně) poukazuje na totální bezbrannost lidí plně závislých na výdělku živitele rodiny.

Co mi nedávalo smysl byl rodičovský stud/pýcha přiznat synovi, že nemají peníze a tudíž nejen že opravdu nemohou živit psa, ale musí se uskrovnit s jídlem i lidé a zároveň chlapcova nechápavost k ekonomické situaci v rodině.
Ale je to kniha pro děti, takže vše se skončí tak dobře, jak je to jen možné...

85098211
14.06.2019 5 z 5

Krásná kniha nejen pro děti. Já jsem si ji opravdu užila, i když sama žádného psa (a ani jiné zvíře) nemám. Je to příběh, který čtenáře strhne a dostane se mu až pod kůži. Opravdu moc hezké a výborně napsané. Proto nezbývá než hodnotit pěti hvězdičkami a samozřejmě doporučit i dospělým :-).

Medunkavera
22.04.2019 5 z 5

Tohle je má nejmilejší knížka. No.. trošku váhám mezi Lassií a Filipkou..
Dávám na první místo obě.
Lassii jsem dostala od své maminky, pro kterou byla Lassie také tou nejmilovanější knížkou.
A mám přesně tuhle, z roku 1965 a s touhle obálkou.
Malinko jsem na ní zapoměla, protože jí nemám vystavenou v knihovně, jako ostatní knihy. Mám jí schovanou s dalšíma pokladama, jako je Filipka, Madlenka a Neználek.

Tady, kde bydlím, tak někdy potkávám paní, nebo pána s krásnou kólií. Když jde, tak se jí ta srst tak natřásá.. A když svítí slunce, tak se jí nádherně třpytí.
Působí velice vznešeně.

Pavelpi
04.04.2019 5 z 5

Četl jsem knihu jako děcko a pak ještě několikrát znovu.Krásný a také smutný příběh kolie Lassie mě vždycky dojímá.

radusak9806
02.09.2018 5 z 5

Krásná kniha, ke které jsem se ostudně dostala až nyní. Co víc říci, tohle se musí prostě přečíst.

dusty
30.11.2017 5 z 5

Jako dítě jsem ji miloval. :)

Jirinamac
01.09.2017 5 z 5

Knížka i film mého dětství. Milovala jsem ten příběh. A stále má svoje místo v mojí knihovně.