Láskou ji nespoutáš

Láskou ji nespoutáš https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371901/bmid_laskou-ji-nespoutas-nYS-371901.jpg 4 508 133

Pro fanoušky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur. Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách….... celý text

Literatura světová Poezie

THAN
SWORDS.

flanky
26.05.2018 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, skvělý prostředek a zase o něco slabší konec. První básničky jsou trochu suché, poté se však krásně rozvinou a řeší především lásku, samotu a sílu jednotlivce. Na konci jsou pak slabší básně, které se věnují alkoholu, což mě příliš nezaujalo. Zpracování luxusní a překrásné, sic na úkor množství básní.

Amia
20.05.2018 5 z 5

Krásná slova s hloubkou.

jan-da
16.05.2018 4 z 5

Poezie jde mimo mě, ale náhodou jsem prolistovala tuto knihu. Některé básně mě tak zaujaly, že jsem si řekla, že bych si knihu přečetla. V některých básních jsem se našla a byly opravdu krásné, že jsem je předčítala. Za co dávám rozhodně hvězdičku navíc jsou fotografie, které kniha obsahuje. Líbí se mi, když jsou použité fotografie vhodně zvolené k danému textu :-)

Sabča92
16.05.2018 5 z 5

Jedním slovem, nádhera! Totálně jsem si zamilovala anglickou poezii a potřebuji nutně víc! Sbírka nádherných slov, které nejsou pouhými slovy. Obsahují daleko víc než jen myšlenku nebo poslání. Čtení jsem si musela dávkovat a i tak jsem ji zhltla příliš rychle. V knize mám milion lepíků a budu se k ní rozhodně vracet.

acul.p
16.05.2018 5 z 5

Prostě nádherné :)

adriane9
16.05.2018 3 z 5

Něco jakoby převzal, něco je klišé, jiné se mi nelíbilo a něčím se přímo trefil. Milk and honey pro me byla ženštější, tak nějak zlomenější a sedla mi víc. I zde krom psaní vás pohladí spousta fotografií, a i když překlady básní do češtiny jsou složité, takhle kniha se mi líbí a krásně voní tiskem :-)

seabook04
12.05.2018 2 z 5

Až na pár výjimek (cca 5) pro mne pěkné citáty bez hloubky, které vám možná vykouzlí úsměv na tváři, ale nemáte potřebu se k nim vracet. Rozhodně doporučuji radši pro mladší čtenáře (Young Adult) než pro dospělé, pro které je tohle dílo dá se říci až zbytečné. Grafická stránka perfektní, ale "poezie" teda nic moc...

Chalali
12.05.2018 1 z 5

Snad ještě horší než Mléko a med. Povrchní plácnutí, jednu hvězdu snad jen za to, že tahle kniha někoho přivede k poezii - tentokrát možná opravdové.

Ewik
12.05.2018 3 z 5

Poezii vyloženě nevyhledávám, ale když narazím na zajímavý kousek, ráda si ho přečtu a velmi ocením, když ve mně i něco ze sebe zanechá. Tento Instagramový počin mě upoutal povedeným grafickým zpracováním. Nebudu lhát, obálka dělá hodně a já se na knihy také ráda dívám.
V hlavní roli je opět láska, z JEHO i JEJÍHO pohledu. Moderně pojaté dílko, velmi se lišící od klasických autorů poezie, nejen tím, že se nerýmuje. :-)
Přečetla jsem ji jednou a nechala uzrát, přečetla jsem ji po druhé a nechala působit. Našla jsem několik "myšlenek", které mi byly velmi blízké, pronikly hlouběji, pohladily, vykouzlily úsměv nebo příjemně rozechvěly. Ty jsem si uschovala, ale u dalších mi tyto silné pocity chyběly. Časté opakování se, které už nemá ten správný efekt.
Milá kniha, která určitě potěší mnoho romantických duší. Já autorovi děkuji, to nejlepší jsem si vybrala.

ladyfromskye
10.05.2018 5 z 5

Naprostý klenot - tematicky, jazykově, graficky... Doporučuji!

Aaliyan
04.05.2018 3 z 5

Básníci už dávno nejsou, co bývali :-( Já se úplně ježím, jak slyším, že si někdo získal srdce skrze Instagram, protože tam si srdce získá opravdu kdekdo. Na druhou stranu, je fajn, že se i mezi tím "kdekým" najdou lidi, co nevydají úplný blábol (viz. Terapie sdílením).

Nemůžu říct, že by se mi kniha vyloženě nelíbila, ale ... nic ve mně nezanechala. Často jsem měla pocit, že čtu jen tok neustále se opakujících myšlenek, což mě po chvíli začalo nudit. Na druhou stranu - občas přišlo "probuzení" a něco se mi zalíbilo. Chybí mi ale to skutečné básnické nadšení. To skutečné milování, skutečné trápení, skutečná radost a bolest, která udeří, zaryje se, která řekne: Jsem Báseň, Jsem Poezie. Vryju se ti do duše svým zpracováním, svým výkřikem. Postrádám sílu slov, jejich pravdivost ... asi jsem divná :-) :-( ale tady jsem to nenašla. Stejně jako v Milk and honey.

Autora jsem předtím neznala, a asi se k němu ani do budoucna neobrátím, ale jo, věřím, že si své čtenáře najde :-) Ne každý je takový rýpal, ne každý má dost možná tak přehnané nároky :-)

anetka.repova
03.05.2018 5 z 5

Bože, to je tak přenádherná kniha. Čekala jsem na takovou knihu už hodně dlouho, a to čekání se mi neskutečně vyplatilo, protože tato kniha je naprosto dokonalá a skvost.
Je jednoduchá, ale ukrývá v sobě toho spoustu.
Navíc ta grafická stránka knihy je božská a úchvatná.

Bylo mi čest si řádky pročítat a už teď vím, že se ke knize budu vracet každý den a zase se ponořím do překrásných myšlenek, které vám dají toho hodně.

To si musíte nutně pořídit a přečíst.

Více takových knih.

láska poezie

Atticus (p)
kanadská
2018  81%Láskou ji nespoutáš
2019  78%Tma mezi hvězdami
2020  81%Pravda o zázracích

Kniha Láskou ji nespoutáš je v