Láskou ji nespoutáš

Láskou ji nespoutáš https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371901/bmid_laskou-ji-nespoutas-nYS-371901.jpg 4 508 133

Pro fanoušky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur. Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách….... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Love Her Wild , 2017

Anette99
16.01.2020 3 z 5

Vcelku se mi to líbilo, bylo to snadno pochopitelnè,nad některými jsem se i zamyslela, ale protože poezii jinak nesnášim (nucení a rozbory na zš i sš mi ji naprosto znechutily), a vzala jsem si to jen kvůli výzvě, dávám pouze 3*

Adris
14.01.2020 4 z 5

Vcelku jednoduché (lehko pochopitelné) básně o lásce a životě. Byl by to pěkný dar pro ženu.

Lucina88
17.12.2019 4 z 5

Tenhle typ “poezie” nemusím, ale některé byly opravdu trefné.

Terr123
11.11.2019 5 z 5

Mně se to prostě líbí.

Kacennnka
11.11.2019 2 z 5

Já tu moderní poezii prostě asi nechápu... Jo počkat, ona to není poezie. Ony jsou to instagramové posty, akorát vytisknutý a svýzaný do knihy.

gargamelka
10.11.2019 5 z 5

Za mne knížka, která se hodí číst i v páru. Při čtení se člověk zamyslí, dodá naději:)

-markéta-
16.10.2019 4 z 5

Autora sleduji na instagramu a jeho verše se mi moooc líbily, a tak jsem si řekla, že si pořídím knihu.
Knihu mám v angličtině, protože jsem chtěla zanechat autorovo přesné myšlenky a ne překlad.
Některým veršům jsem samozřejmě nerozumněla (:-D), ale některé mě doopravdy zasáhly.
A po grafické stránce? NÁDHERA.
Nooo, mám i další 2 díly, takže se na ně těším!

eliska2126
09.10.2019 4 z 5

Tak to byla nádhera. Mě srdce plesalo nad grafickou stránkou, jak je tato kniha provedená. Nad spoustou básní jsem přemýšlela a budu na ně myslet ještě dlouho. Bohužel jednu hvězdičku strhávám, protože je i pár básní, které jsem hned po čtení zapomněla, takže mě tolik neoslovily. Každopádně všechna čest překladatelce Evě Klimentové.

Lucie1010
27.08.2019 5 z 5

Krásné básně, které vás donutí se zamyslet.

utopia
16.08.2019 5 z 5

Tahle sbírka mě velmi zasáhla! Nutno říct, že vyšla v období, kdy jsem přesně takovou knihu potřebovala, a možná i proto se mě mnoho veršů tak dotýkalo. Často se k ní ráda vracím a jen tak si v ní listuji, protože je nádherně zpracovaná.

Terka72
22.07.2019 5 z 5

Myslím, že při čtení těchto básní se zamyslíte. Zamyslíte se, co Vás dělá šťastnými a jaký má Váš život smysl. Láska, smrt, běžný život toho všeho se autor v této knize dotýká. Při čtení básní objevíte jejich kouzlo. Kouzlo/poselství, které nám autor chce vzkázat. Život je pomíjivý a tak bysme ho měli využít na plno a ne sedět někde v koutě. Protože položme si otázku: " Co dokážeme, když budeme sedět někde v koutě?" Nic, život uteče a my až pozdě zjistíme, že čas už nevrátíme a že stoupání je jenom jedna z cest.
Myslím, že po dočtení téhle knihy bych tady mohla psát klidně dva dny a nikdy bych nevyjádřila to, co Vám dá tahle kniha..

adela2230
10.07.2019 5 z 5

Krásná jemná poezie, některé básně dokážou člověka až ovlivnit.

Roscata
24.06.2019 5 z 5

Zamilovala jsem si tyhle jemné, něžné a výstižné řádky. Pomyslnou korunku tomu nasadili úžasné fotografie. Každé slovo bylo pohlazením pro duši a už teď vím že se k nim budu vracet, až budu potřebovat utišit bolavou duši.

Tohle je snad poprvé kdy mě opravdu mrzí že neovládám angličtinu tak dokonale abych si přečetla originál, protože ten je prý ještě lepší.

AlčaH
20.06.2019 4 z 5

Atticus dokáže na velmi malém prostoru přesně vyjádřit podstatu nějaké životní situace či konkrétního pocitu. Jeho básně jsou pohlazením na duši, je z nich cítit, že autor miluje život, přírodu i samotnou lásku. Mnoho z jeho krátkých básní se vám zapíše hluboko do paměti, a když si je později vybavíte, pousmějete se nad jejich čistou krásou. Osobně více inklinuji k syrovější poezii typu Rupi Kaur, ale musím říct, že i Atticova něžná tvorba se mi nakonec velmi líbila. Určitě budu knihou listovat ještě mnohokrát a vracet se k jednotlivým myšlenkám.

HDosoudilová
18.05.2019 5 z 5

Poezii zase tak často nečtu a většinou mi stačí přečíst jen jednou. K této sbírce se ale pořád ráda vracím a velmi mile mě překvapila.

popeluška
25.04.2019 4 z 5

Krásná kniha , krásné fotografie.Budu se k poezii vracet aby z toho byl 100 % zážitek....

Elsinor024
02.04.2019 5 z 5

Kanadský cestovatel a pozorovatel, který píše se skrytou identitou. V jeho slovech je znát, že je poutníkem i po životě, co píše citová haiku bez hranic a šablony. Každá z jeho básní nebásní je citát do zápisníku. Hluboké a opravdové, ryzí a nádherné.

Slibuje slunce, že bude svítit?
Ne, ale přesto bude -
i ze těmi nejtemnějšími mračny,
a žádný slib
je nepřiměje svítit déle či jasněji,
protože takový je jeho osud
planout, dokud nezhasne.
Milovat tě není můj slib,
je to můj osud:

31.03.2019 5 z 5

Naprostá bomba

Clea3112
19.03.2019 5 z 5

Jemné, něžné, výstižné.... Oceán citu v kapce rosy. Bujarý koncert za úsvitu, tichý šepot vln při západu .....Líp než Atticus to neumím :) Ale jedno vím, že Atticus umí a s mou duší rezonuje :)

"Na zázraky nevěřím, řekl mladík. Stařec se pousmál: Až ji uvidíš, uvěříš."

Kaie
04.03.2019 4 z 5

Mám knihu i v angličtině, a český překlad se mi příliš nelíbí, v originále to má úplně jiný cit. Pokud bych doporučila, tak jen originál

láska poezie

Atticus (p)
kanadská
2018  81%Láskou ji nespoutáš
2019  78%Tma mezi hvězdami
2020  81%Pravda o zázracích

Kniha Láskou ji nespoutáš je v