Láskou ji nespoutáš

Láskou ji nespoutáš https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371901/bmid_laskou-ji-nespoutas-nYS-371901.jpg 4 508 133

Pro fanoušky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur. Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách….... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Love Her Wild , 2017

Pettinka
13.06.2020 5 z 5

Za mě tohle teda TOP. Miluju takovýle druh poezie, takovýhle citáto-básničky. Spoustu z nich jsem si přepsala, protože vystihovaly moji povahu nebo situaci. Moc pěkný. Určitě pořídím do své sbírky knih a jdu kouknout na další knihy od tohoto autora. Taky na mě udělalo dojem zpracování knížky - fotky, styl písma. Dojemný, krásný.
Doporučuju i podobné knihy Mléko a med nebo Květy zla. Hodně podobný styl.

Jajusenka
06.06.2020 5 z 5

Tahle kniha je překrásná a nádherně zpracovaná. Jsem moc ráda, že jí mám ve své knihovně a budu se k ní často vracet. Určitě si pořídím i další knihy od tohoto autora.

LucyBooks
12.05.2020 5 z 5

Knížku jsem četla po několikáté a stále se mi moc líbí.
Vždy mě tyto milé verše příjemné pohladí a zahřejou, ale i rozesmutní, zkrátka, tak si představuju ideální knihu. Zde se mi líbí, co se autor snaží předat.
Grafika je naprosto boží, miluji ty doprovodné fotky.
Určitě se ráda vrhnu i na autorovo další sbírku.

pavla.ba
10.05.2020 3 z 5

Tohle se opravdu moc nepovedlo. Ty básničky mi nepředaly žádnou emoci, prostě jsem to přečetla, zaklapla knihu, uklidila a nic.

KudrnatáHolka
02.05.2020 4 z 5

Poetické postřehy o zamilovanosti, lásce, ať už šťastné nebo nešťastné, o toleranci, důvěře, přátelství a o všem, co k tomu patří. S některými jsem souznila, jiné se mě nedotkly a některým jsem měla chuť oponovat, ale po přečtení celé knihy ve mně zůstal moc hezký pocit.

lena.o.knihach
15.04.2020 1 z 5

Jestli je tohle moderní poezie, tak já jsem německá královna.

Ale vážně, tohle mělo zůstat jen na instagramu.

michaela8442
12.03.2020 4 z 5

K zamyšlení, hřejivé, poutavé, specifické, neotřelé. Ráda jsem po delší době sáhla po poezii.

simona5r
09.03.2020 3 z 5

Hezká grafika, pár pěkných myšlenek, ale nic víc. Asi poezii nerozumím..

mekkejla
08.03.2020 5 z 5

Vůbec jsem to nečekala, ale opravdu mě nadchla.

Áňa 998
03.03.2020 5 z 5

Poezii čtu jenom výjimečně. Nejde o to, že by mě nebavila, ale rychle se do ní ponořím, a chvíli se z ní nemohu vzpamatovat. A přesně to se mi stalo i tady. Za mě zasloužených pět hvězd!

jiri77
01.03.2020 4 z 5

Po přečtení ,,Tma mezi hvězdami'' ,jsem se pustil do této knihy a opět skvělé, i když ta předchozí ,se mi líbila o něco víc.

esterkucerova
26.02.2020 4 z 5

mnohem lepší, než autorovo druhé dílo - dark between the stars.
Bohužel jsem nesehnala aj verzi, takže čteno v českém překladu, který je místy opravdu tristní a vůbec se nehodí. Celkově mi přijde, že angličtina má spoustu slov a výrazů, které v překladu nezní ani trochu dobře.
Co se týče obsahu, jak už to bývá u Atticuse zvykem, sbírka je rozdělena na tři části a některé jeho myšlenky (záměrně nepíšu básně, protože podle mě to básník rozhodně není), byly moc hezké a k zamyšlení, je vidět že v něm něco je, bohužel pokračování, ačkoliv graficky je ještě hezčí, obsahově je na sílu vydřené a vůbec ne tak dobré jako tento první díl.
3/5*

"Seděla ve svém bezvadném domě
s bezvadným manželem
a přála si, aby to její bezvadné žití
skončilo."

zean
24.02.2020 4 z 5

Básně jsem četla v originále, takže k překladu se nemůžu vyjádřit.
Rozhodně je rozdíl mezi jednotlivými částmi (Love, Her a Wild) - z Love čiší euforie z lásky, Her je opěvování milované bytosti a Wild je...o hledání sebe sama, aspoň myslím. Každý si v tom najde své a myslím, že za deset v ní najdu něco trochu jiného než teď.
Každopádně díky čtenářská výzvo 2020 - díky tobě jsem si přečetla tuhle knížku a dám šanci i jiným sbírkám poezie.

JP
22.02.2020 4 z 5

Má to ten správnej vibe, té čisté, univerzální, nekonečné lásky, takové té lásky, co zažijete, když je vám osmnáct a už se to pak nikdy nezopakuje. Jsem rád, že jsem četl v originále, protože jak koukám, český překlad visí ve vzduchu a překladatelka cpe slovo láska opravdu všude. Naštěstí pro ni, Atticus to slovo používá dost často. Čím dál víc mě to nutí přemýšlet nad tím, jakým způsobem překlad mrzačí originální text - do jisté míry je zmrzačení textu částí procesu překladu, ale když to začne přerůstat do scénáře: prodejnost knihy s atraktivním názvem je důležitější, než správně přeložený obsah, to už nelze přehlížet.

Terka18
22.02.2020 5 z 5

Krásná sbírka básní do života.

Alethea_k
15.02.2020 5 z 5

Jo. Tak tohle mi po dlouhé době vážně sedlo. Četla jsem v aj a můžu doporučit. Myslím, že tohle je univerzální poezie pro jakékoliv životní období. Vždy vás nějakým způsobem zasáhne. Jsem ráda, že mě nezklamala (narozdíl třeba od The sun and her flowers nebo sbírka Amandy Lovelace).
Musím vyzdvihnout nejen obsahovou, ale především i grafickou stránku knihy. Dokresluje mnohé texty stejně jako jednoduché kresby v Milk and Honey.
Za mě nejlepší Atticus a od Rupi Kaur Milk and Honey. Zbytku se spíš vyhýbejte.

NikolSeven
13.02.2020 2 z 5

Knížku mi už několikrát doporučovala kamarádka. Rovněž jsem se dočetla, že se jedná o podobný styl, jaký má básnířka Rupi Kaur (ačkoli mě její poezie příliš neoslovila).
Zcela upřímně musím říct, že jsem byla zklamaná. Nepřišlo mi to jako poezie a mohu prohlásit, že verše Rupi Kaur se mi líbily mnohem víc. Přišlo mi to jako slabý odvar básní od Amandy Lovelace (O princezně, která se zachránila sama). Pár básní se mi líbilo, ale bylo jich opravdu málo. Poslední část sbírky mi přišla jako výkřiky do tmy, které nedávají moc smysl. Trošku to zachránily fotografie a celkově grafická úprava.

Irsaf
04.02.2020 4 z 5

Moje první kniha poezie a musím říct, ze se mi opravdu líbila...
Nebýt Čtenářské výzvy, asi bych jeste dlouho odkládala...

knihomolka27
25.01.2020 5 z 5

přečetla jsem už tak čtyřikrát. Opravdu krásné, originální, inspirující.

Bedlivě sleduj

Nečekala na rytíře.
Čekala na meč.

linda2125
20.01.2020 5 z 5

Krásná. Obsahem i grafickým zpracováním.

láska poezie

Atticus (p)
kanadská
2018  81%Láskou ji nespoutáš
2019  78%Tma mezi hvězdami
2020  81%Pravda o zázracích

Kniha Láskou ji nespoutáš je v