Láska pro samouky

Láska pro samouky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406382/bmid_laska-pro-samouky-emb-406382.jpg 4 239 80

Nový život, noví muži. Tak proč si připadám jako stará kráva? Manuál přežití hodné holky ve světě digitálního randění Jak se liší randění v osmnácti a ve čtyřiceti? Vlastně skoro nijak. Ve čtyřiceti jste pořád stejně nejistí a zmatení jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Klára se o tom přesvědčí, když ze dne na den skončí její manželství a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě singles. Zažije pár katastrofických schůzek, poprvé v životě zjišťuje, jak vypadá seznamování přes Tinder, Facebook, Messenger a Instagram, a že trapasy online jsou stejně trapné jako ty skutečné.... celý text

shecoola
20.03.2024 4 z 5

Vtipné, nenáročné, odlehčené čtení dělené na krátké kapitoly, které na sebe jen lehce navazují a posouvají tak Kláru v ději od šílených rozchodů, trapných vztahů, vtipných myšlenek a dialogů po úsměvné situace. Je mi 44, Kláře 40. V mých očích je příliš sebehodnotící, sebekritická žena, která se (většinou) chová jako puberťačka napřesdržku, co se chce za každou cenu zamilovat. A přesně to se jí i dostává. Chlapi na přesdržku. A těm se zase do lásky moc nechce.

karaliene
27.02.2024 4 z 5

Místy k pláči, místy k smíchu, většinou obojí zároveň. Knížka je psaná pěkně, odlehčeným stylem, který čtenáři nedovolí se do ní emočně ponořit tak, aby byla i k vzteku. (Ne, všechny čtyřicátnice se opravdu nechovají jako puberťačky.)

myšpa
13.01.2024 5 z 5

Vtipná kniha ze života.

janina66
14.12.2023 3 z 5

Nádherná obálka.
Knihu jsem vyslechla audio, příjemný poslech.
Myslela jsem, že kniha bude více humorná k zasmání. Je to kniha ze života, taková oddychovka na dva dny.

Doubravka1975
01.11.2023 5 z 5

I když mi Klára přišla v některých situacích zoufalá, je to vtipné a nenáročné čtení.
Nepřemýšlej o tom, co si o tobě myslí ostatní. Přemýšlej o tom, co si ty myslíš o nich

zdenaR
15.10.2023 3 z 5

Nenáročná kniha na víkend. Nic objevného.

Majka1979
15.09.2023 5 z 5

Tak toto bola parádna kniha. Veľmi dobre sa čítala. Hlavná predstaviteľka konečne nie je násťročná, ako to vo viacerých knihách býva.
Tentokrát ide o naozaj dospelú ženu. Jej život je teda plný zmien. A o zábavu je teda určite postarané. Táto kniha nám ukazuje život dospelej ženy trošku inak. Ale teda veľa vecí, ktoré zažíva ona, zažívajú bežné aj iné ženy.

Štýl autorky je skvelý, úplne mi sadol. Ak ste nečítali, určite odporúčam prečítať si, nebudete ľutovať.

Ďakujem, že som si ju mala možnosť prečítať.

Mrňous1
03.08.2023 5 z 5

Tak autorka mě baví. Kniha mi na poličce ležela dlouho, nic jsem nečekala, nakonec jsem dřív přečetla Hezčí svět. Obě knihy jdou dobré, ano je tam podobná šablona, je vidět, že autorka píše o prostředí, které dobře zná. No a možná proto jsou ty knihy dobré. Je mi přes čtyřicet, jsem na rozdíl od hlavní hrdinky šťastně vdaná, ale stejně mě to pobavilo, popis života čtyřicátnic mi přišel trefný a vtipný, já se bavila.

whiolet
06.06.2023 2 z 5

Čekala jsem ztřeštěnou komedii o hledání lásky,ale dostala jsem spíše tragédii o ženě ve středním věku, která se mermomocí chce znovu zamilovat a nezůstat sama,aby na konci zjistila, že si to nejdřív všechno musí urovnat v hlavě a lásku dát hlavně sama sobě.
Knížku jsem poslouchala jako audioverzi a moc velký dojem ve mně nezanechala.

michaelakoc
01.06.2023 1 z 5

U této knihy se nebudu nijak více rozepisovat, protože se mi nelíbila. Pokud bych se ve čtyřiceti rozvedla, tak přesně takhle bych se chovat nechtěla ... a moc si ani nedokáži představit, že by se takhle kdokoliv choval.
Kdyby nakonec hrdinku čekal alespoň love happy end ještě bych přidala hvězdičku za romantickou linku, ale takhle ...
A už vůbec nechápu, jak podle této knihy mohl být natočený film, no.

Annicka
08.03.2023 5 z 5

Taková oddechovka na dlouhou cestu z dovolené... Přečetla jsem to za jediný den. Hlavní hrdinka mi byla dost sympatická, hlavně asi proto, že trpí stejnou potřebou se neustále hodnotit jako já. Možná i proto dávám pět hvězdiček, že to pro mě bylo takové cenné zrcadlo...

Od autorky jsem četla ještě Hezčí svět. Obě knížky jsem zhltla jedním dechem, ale další knihu už asi číst nebudu... Přece jen ty dvě knihy mají příliš společného (žena s rozpadlým vztahem a dítětem/dětmi, co pracuje v časopise pro ženy, aniž by věřila těm blábolům, které se tam píšou, a aniž by do toho světa zapadala, sama z rozpadlé rodiny s šílenou matkou) - další takový příběh už by mi asi přišel příliš :-)

petrulka
31.01.2023 4 z 5

Když půjčíte v knihovně knížku pro kolegyni a cestou domů jí tak uprostřed otevřete, chytne vás prvním slovem a už nepustí... přečetla jsem jí za den a ačkoliv absolutně nepatří k žánru,po kterém bych dobrovolně sáhla, neskutečně jsem se bavila. Možná je to tím, že jsem se s hlavní hrdinkou prakticky ztotožnila, byla mi blízká nejen věkem, ale hlavně povahou. Pro mě byla tato knížečka zábavou, odpočinkem a možná i nastaveným zrcadlem. Ačkoliv jsem do něj jen mrkla :-)

sarahmoon
28.01.2023 3 z 5

Audiokniha - Hledala jsem romantiku dostala zábavu a místy depku.... Ale jo pobavilo.

NymphMaeve
20.01.2023 3 z 5

Podle úvodu a anotace jsem čekala něco na způsob Ivy Pekárkové - sarkastické, vtipné a prostě "ze života". Vzhledem k tomu, že hlavní hrdinka Klára je jen o několik let starší než já, tak jsem doufala ve splynutí. Já však tu její povahu a chování nemohla vystát. Chovala se naprosto iracionálně, ve většině případů jí na poslední chvíli "něco došlo" a stále lítala od mantinelu k mantinelu. Místy to bylo vtipné, zasmála jsem se nebo pousmála, více bylo však momentů, kdy jsem měla chuť Kláru chytit a proplesknout. Já mám život úplně jiný a proto mi to přišlo k pousmání, umím si ale představit lidi, kterým by z příběhu nejen nebylo do smíchu, naopak by mohla působit depresivně, smutně. Ani čtivost není nic moc, kdybych neměla knihu s sebou v MHD, asi bych ani netoužila jí otevřít a dočíst. Za mě průměr a určitě nemám v plánu zkoušet další knihy od autorky, byl by to ztracený čas, který mohu věnovat lepším knihám.

Dimas
30.12.2022 3 z 5

Fajn oddechovka…

werick
21.10.2022 3 z 5

Moje první kniha od autorky, a musím se přiznat...moc mě nechytla. Téma...příběh je pro mne zajímavý a čekala jsem spíše vtipnou a veselou knížku, ale bohužel působila na mě spíše smutně a celkově mě nijak nebavila.

Iv8
31.08.2022 5 z 5

Knihu mi podsunula kamarádka se slovy: "No, uvidiš". Protože mám raději jiný žánr, tak jsem ji šupla do kabelky a šla, s tím, že "uvidim".
Začala jsem ji číst za několik dnů, když jsem na zahradě potřebovala něco lehčího do ruky a PECKA! Naprostý oddych, legrace, smysl pro sebehumor a ironii, zároveň klid a přiměřená nadsázka a hlavně ztotožnění, že nejen já dělám občas ptákoviny :)
Změnit žánr se vyplatilo.

Mermaida
07.08.2022 3 z 5

Třetí kniha autorky a asi se mi zatím líbila nejvíc - i se mi příjemně četla. Prostě taková oddechovka - do pohody i nepohody. Občas úsměvná, jindy lehce smutnější, ale taková přímá a víceméně ze života..

martiline
01.07.2022 2 z 5

U této knihy od Barbory Šťastné jsem byla spíše ... nešťastná.
Při čtení jsem se i rozhodovala mezi tím, co je smutná pravda a co je depresivní pravda. I když je na konci knihy "poznání", celkem mne to rozesmutnilo. Asi proto, že hlavní hrdinka se v tom tak nekonečně dlouho "plácala" ... to je ale tím, že každý potřebuje svůj čas.

josska
27.03.2022 4 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední,,bavila mě,,byla vtipná i smutna,,jako sám život,,hlavní hrdinka i máma mě bavily moc,,je to oddychovka,mám je taky ráda,,ja ji poslouchala jako audioknihu a je to super...

humor česká literatura seznamování

Barbora Šťastná
česká, 1973
2022  88%Samotářky
2013  76%Šťastná kniha
2019  72%Láska pro samouky
2020  80%Hezčí svět
2017  79%Dobrá tak akorát

Kniha Láska pro samouky je v