Láska po španělsku

Láska po španělsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487931/bmid_laska-po-spanelsku-MqS-487931.jpg 4 657 165

Láska po španělsku série

Catalina Martínová zoufale potřebuje rande na svatbu své sestry. Zvlášť když se její malá lež o jejím americkém příteli vymkla kontrole. Nyní tam budou všichni, koho zná – včetně jejího bývalého a jeho snoubenky – a budou se s ním chtít setkat. Má jen čtyři týdny na to, aby našla někoho, kdo by byl ochotný přeletět Atlantik a pomoc jí v jejím podvodu. Z New Yorku do Španělska se neletí chvíli a její bouřlivou rodinu nebude snadné oklamat. Vstupuje Aaron Blackford – její vysoký, pohledný a blahosklonný kolega – který překvapivě nabídne, že zakročí. Raději by odmítla; nikdy nebylo trapnějšího, krev vroucího a nesnesitelnějšího muže. Ale Catalina je zoufalá, a jak se svatba blíží, Aaron vypadá jako její nejlepší volba. A začíná si uvědomovat, že ve skutečném světě nemusí být tak hrozný jako v kanceláři.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spanish Love Deception , 2021

Balenka
30.09.2023 3 z 5

Príjemná, oddychová, miestami aj vtipná romantika. Z môjho pohľadu túto príjemnost pokazilo posledných 100 strán, vystrihnutých priamo z červenej knižnice. Neurazí, nenadchne.

janca.hl
27.09.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny a pořádně jsem se do ní položila. Začátek je strašně pomalý a fakt nechci 20 stránek číst o tom, jak se tam "požďuchují", ale pak když to přečkáte, tak je to dobrý. V knize se často vyskytují španělské věty, výrazy, které jsou většinou nepřeložené, což mi přijde škoda - buď to tam dám a přeložím to, nebo to tam nedám. Dále mi občas vadila hlavní hrdinka, jak byla zaslepená a nechtěla si věci přiznat. Poslední připomínku mám k té délce, protože některé situace jsou tam až zbytečně dlouhé a některé bych dala úplně pryč. Kniha má ale hezký poutavý příběh, strašně to mezi nimi jiskří, vcítíte se do jejich role a to hlavní, že nikdy nevíte, co bude následovat, očekáváte, že se něco stane, ale ono to dopadne jinak. Je taková, že na vás něco číhá na každém rohu :-). Je to taková oddechovka pro teenagery, ale znovu pro lepší poskládání, jako to mám třeba o Hoover, bych ji nepotřebovala číst znovu.

Margaritta1987
23.09.2023 5 z 5

Wau, ta chemie mezi nimi

Adilajla
21.09.2023 2 z 5

Vlastně podle popisu co jsem čekala od knihy. Od první stranky je úplně jasné jak vše dopadne a ani to člověk nemusí číst dál. Chápu že hlavní postava je žena, ale tolik monologů nikdy nevedu :D

BaraB13
21.09.2023 4 z 5

Kniha byla přesně to, co jsem od ní očekávala. Lehká a nenáročná romantika na letní dny k vodě.
Přesně to jsem čekala a toho se mi taky dostalo.

Čtení jsem si moc užila, ikdyž zápletka tohoto typu byla již několikrát popsaná i zfilmovaná. U některých myšlenkových pochodů hlavní hrdinky jsem si říkala, že se jedná možná o příliš přehnanou přecitlivělost smísenou s paličatostí. Skvěla ale nakonec vystihuje klasické ženské "overthinking."

ivetdos
18.09.2023 3 z 5

Co se škádlívá, to se rádo mívá na tuto knihu sedí perfektně. Mám tento styl romantické linky ráda, ale tady mě šíleně odrazovalo od čtení to rozvleklé tempo. Mimo to, jak já chtěla hlavní hrdinku Linu proplesknout :-D Tedy většinu času. Jinak mám španělskou náturu ráda, ale ty její nekonečné myšlenkové pochody jsem těžce nedávala a občas přeskakovala, hlavně ke konci knihy, kdy si prostě NECHTĚLA přiznat jak to všechno je.

Aaron zase naopak na mě byl až moc dokonalý a samotný konec knihy přeslazený - a to já snesu hodně :-) Chemie mezi nimi opravdu nechyběla, to se mi líbilo, jen já asi potřebuju trošku reálnější vývoj postav. Prvních 100 stran jsem často knihu odkládala, prostředek jsem hltala a konec jsem dočítala s očima v sloup. Nerozumím moc tomu nadšení mezi čtenáři. Kniha nebyla špatná, ale je tu plno jiných, které mě chytly mnohem víc.

monika0181
07.09.2023 5 z 5

Na začátku jsem myslela, že to nedám. Catalina se chovala jako náctiletá "pipina". Ale kniha se rozjela a bavila jsem se. To škorpení, ta chemie. Super. Sice předvídatelná slaďárna, ale odpočinkově mě uspokojila.

KK22
06.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha mě zaujala, jeden čas se totiž často vyskytovala v TOP 10 nejvíce kupovaných knih. Dle anotace by to mohl být zajímavý příběh, napadlo mě. Až jsem na ni náhodou narazila u nás v knihovně...

Na můj vkus celkem obyčejná slaďárna. Řekla bych neurazí, ale ani nenadchne.

Jednoduchý příběh, vývoj událostí čtenář tak nějak tuší předem. Přišlo mi to zbytečně dlouhé, řekla bych, že kniha mohla mít klidně polovinu stran a přitom bychom o nic zásadního nepřišli.

Na začátku mě Catalina hrozně štvala, přišlo mi, že se chová spíš jako pubertální slečinka, něž jako dospělá žena... Naproti tomu Aaron mi byl od začátku velice sympatický a proto jsem mu celou dobu fandila.
Skončilo překvapivě happyendem.
Kdo má rád romantiku, na své si určitě přijde. I mně se to líbilo jakožto odpočinková kniha.

Miška935
05.09.2023 4 z 5

Uff konečně docteno. No začátek byl strasne pomalý a myslela jsem, ze to nedoctu. Ale pak už se to číst dalo a jsem spokojena :)

Ella161
03.09.2023 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem viděla snad naprosto všude. Hlavně na Tiktoku, kterého toho bylo plno. Ale nějak zvlášť jsem nezaznamenala, že se i knihy vydala u nás, protože jsem měla starosti s maturou a tak. A já se vůbec nedivím, že byla všude, protože ten příběh je vážně skvělý. Začetla jsem se hned od první stránky a nedokázala jsem přestat číst. Dokonce jsem si i několik hodin upírala záchod jen proto, že se mi knihu nechtělo odložit. Fakt hrozný, co? Jestli tohle nedokazuje to, jak je ta kniha úžasná, tak nevím co jiného.

Lina mi hrozně připomínala Sal z Kultiho. Jako opravdu hodně. I ona byla Španělka, takže to asi není nic zvláštního Jenže měly stejné i vyjadřování, pouto k rodině, názory na lásku a no prostě mě to příjemně překvapilo a potěšilo. Sal mám totiž moc ráda, tudíž i Linu jsem si oblíbila hned. Ona je prostě taková ta správná holka. Trhlá, zábavná a se srdcem na správném místě. Dokázala se postavit jak za sebe, tak za lidi na kterých jí záleželo. Nebála se projevit a říct nahlas, co si myslí. Když na ní někdo měl hloupé narážky, tak se za sebe rvala jako lvice. Nenechala si ,ehm, s*át na hlavu, což je jen dobře, protože takové lidi miluju úplně nejvíce. Byla hrozně milující, plná energie. Člověk se s ní rozhodně nenudil. Nejlepší beztak bylo, když byla v rozpacích nebo v nějaké trapné chvíli. To z ní vždy vypadly takové blbosti, že se u toho vážně nešlo nezasmát. Jo, fakt byla skvělá a já si jí zamilovala. Stejně jako jsem si zamilovala Aarona, samozřejmě. On byl takové zlatíčko! Tak chápavý, hodný i ohleduplný. Bylo úplně sladký, jak neustále vyhledával Lininu přítomnost, jak se kvůli ní začal učit španělsky, jak jí neustále pomáhal, když to bylo třeba Ježiši, to je fakt chlap, kterého si přeje každá žena. Fakt jsem je úplně "žrala".

Koukám, že tohle opět není moc smysluplné a nic moc Vám to nedá, ale já to nedokážu vyjádřit jinak. Nejde sakra popsat, jak moc mě ta kniha okouzlila, jak moc mě bavila, co ve mně zanechala Strašně mě to štve, protože bych se ráda chtěla pořádně vyjádřit, ale nejde to. Tohle je TA kniha, která ve vás zanechá takové pocity. Těhle knih moc není, tudíž je celkem vzácnost, když na nějakou narazíte. Moc Vám jí doporučuji! Přečtení rozhodně nebudete litovat, slibuji. A já se jen těším, až si jejich příběh přečtu znovu.

Ivuska.09
02.09.2023 3 z 5

Souhlasím s tím, že román je zbytečně dlouhý (zejména první polovina mohla být kratší, možná by pak děj dostal větší spád...). A příliš předvídatelný. Bohužel kvůli tomu mi trvalo, než jsem ho dočetla. Nějak v něm nebylo nic, co by mě nutilo ho neodkládat a pokračovat ve čtení. Na druhou stranu: hledáte-li pomalejší romantický příběh, asi se vám kniha bude líbit. Já ji řadím do kolonky: neurazí, ale ani nenadchne.

alnahu
01.09.2023 3 z 5

Příjemná letní romantika i když /za mě/ zbytečně trošku natahovaná.

Holubka
01.09.2023 3 z 5

Krásná romantika, to se musí nechat. Bohužel snadno odložitelná. Nějaké čtení do tří do rána se tady nekonalo. Za mě ideální knížka na dovolenou. Začátek se docela táhnul a Catalininy myšlenkové pochody mě někdy ubíjeli. Za to Aarona jsem si zamilovala, ten byl úžasný. Kdyby se mi knížka četla o trošku líp tak s klidem dám čtyři hvězdičky, ale takhle to musí stačit na tři a půl.

MAU256
31.08.2023 3 z 5

Romantická knížka, která se ze začátku trošku vlekla, ale jakmile se dostali do Španělska, tak se to rozjelo. Aaronova láska a přesvědčovací metody, aby jí získal na svojí stranu - no kdo by takového chlapa nechtěl? Lina mi byla malinko nesympatická, ale čím si dříve prošla, tak se to dalo pochopit. No a jelikož je to romantická knížka, tak samozřejmě díky za takový konec.

AnnaNes
31.08.2023 5 z 5

Snažila jsem se nemít velká očekávání, protože hit tiktoku nemusí být vůbec hit. A jak jsem se zmýlila. Už delší dobu jsem nečetla příběh, který by mě tak pohltil a já nemohla přestat číst.
Sympatické postavy, humor, který mě bavil a i pikantnější scény. Příběhu nic nechybělo, mohu jen doporučit.

romika
30.08.2023 4 z 5

Začátek mohl být kratší, v podstatě se tam nic nedělo a čtení mě nebavilo,naopak mi Catalina byla i nesympatická, vše se rozjede až ve Španelsku,kde tedy kniha připomíná spíš lechtivé čtení,ale překlad se v tomto podařil, jen škoda,že o hlavních postavách jsme se první půlku knihy nic moc nedozvěděli. Oproti moji oblíbené sérii od T.L. Swan mi tady chyběl větší spád už od začátku.

babystar
29.08.2023 3 z 5

Když jsem zjistila, že kniha má skoro 500 stran (četla jsem e-knihu), tak už je mi jasné, proč jsem ji četla tak dlouho a stále jsem na cosi čekala (a určitě to nebyly milostné scény, kterých bylo dost a dost). Začátek mohl být kratší, Španělsko zase delší. Číst o dovolené se to dalo, ale asi nejsem cílová skupina.

leny.wood
29.08.2023 5 z 5

Postupné oťukávání, vášnivé vzplanutí, nedorozumění a šťastný konec. Přesně takový předvídatelný děj romanťárny mají a přesně tohle v drtivé většině my ženy chceme. A ještě když je to napsaný čtivě s drobnými lechtivými scénami... Tohle prostě můžu.

Téra
28.08.2023 3 z 5

Pěkná letní romantika. Jen podle mě trošku moc natahovaná. Občas jsem se musela do čtení nutit. Od takovéhle knížky čekám, že jí zhltnu jak malinu, ale tohle byl meloun. Za mě by romantické komedie měly mít maximálně 300 stran :-)

mikika
28.08.2023 3 z 5

líbilo se mi to jiskření a napětí, ale autorka mohla vytřískat víc z toho španělského prostředí, z různých povahových rysů Aarona a praštěné rodinky... nějak nevím, proč je zrovna kolem téhle knížky takový povyk.

láska partnerské vztahy

Elena Armas
španělská
2023  79%Láska po španělsku
2023  81%Americký experiment
2024  91%Dlhá hra

Kniha Láska po španělsku je v