Láska po španělsku

Láska po španělsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487931/bmid_laska-po-spanelsku-MqS-487931.jpg 4 657 165

Láska po španělsku série

Catalina Martínová zoufale potřebuje rande na svatbu své sestry. Zvlášť když se její malá lež o jejím americkém příteli vymkla kontrole. Nyní tam budou všichni, koho zná – včetně jejího bývalého a jeho snoubenky – a budou se s ním chtít setkat. Má jen čtyři týdny na to, aby našla někoho, kdo by byl ochotný přeletět Atlantik a pomoc jí v jejím podvodu. Z New Yorku do Španělska se neletí chvíli a její bouřlivou rodinu nebude snadné oklamat. Vstupuje Aaron Blackford – její vysoký, pohledný a blahosklonný kolega – který překvapivě nabídne, že zakročí. Raději by odmítla; nikdy nebylo trapnějšího, krev vroucího a nesnesitelnějšího muže. Ale Catalina je zoufalá, a jak se svatba blíží, Aaron vypadá jako její nejlepší volba. A začíná si uvědomovat, že ve skutečném světě nemusí být tak hrozný jako v kanceláři.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spanish Love Deception , 2021

adela2230
13.11.2023 5 z 5

Krásný romantický příběh. Dokáže upoutat a i přes španělské slova si ho člověk užije a může ho číst jedním dechem.

milito999
12.11.2023 4 z 5

Milá oddechovka, plná vtipných situací, kdy se dvě strany nechápou, protože netuší, že se vzájemně přitahují (ač on v to doufá). Postava Arona je fakt super. Osobně se mi kniha líbila více než Hypotéza lásky :)

ctenarkagabriel
08.11.2023 4 z 5

Prima odpočinková sexy romantika. Bylo pro mě zpestřením prostředí technologické firmy, kde Lina popisuje mimo jiné výzvy a předsudky, se kterými se setkává jako inženýrka a šéfka týmu. Lině a Aaronovi jsem jejich vztah i trápení věřila. Z knížky byla cítit atmosféra Španělska. Byla plná španělských slov, což bylo dobré pro atmosféru, ale znesnadňovalo to čtení. Všechny nebyly přeloženy a protože jsem zvědavá, pořád jsem otevírala překladač. Poslední část knihy se trochu táhla a konec byl až příliš pozitivní. Jinak celkově to byl hezký zážitek a u čtení jsem si odpočinula.

SBH
08.11.2023 1 z 5

(SPOILER) Kniha slouží jako exemplární ukázka toho, co je v současné romantické literatuře špatně.
Nereálná, naprosto nesmyslná zápletka? Ach, to je věc více než běžná, a ačkoli by něco podobného v životě žádná soudná žena nespáchala, přesto o tom tak rády čteme. Pachatel má protentokrát alibi. Autorka dokonce otevřeně přiznává inspiraci filmem Dokonalá partie, mým oblíbeným. Jo, je to blbost, ale kvůli tomu jsem si knihu koupila.
Papírové, se skutečným životem neslučitelné postavy ploché jak žehlicí prkno? Dobrá, to už by stálo za nápravu. Opravdu moc jsem se snažila Catalinu pochopit a v Aaronovi vidět opravdového muže, ale obojí ztroskotalo. Lina se neustále obelhává, očividné, zjevné skutečnosti popírá. Kupříkladu o sobě tvrdí, že je otevřená a přímá, přitom zvládne své rodině vytrvale a dost zásadně lhát. Aaron dokáže, dle vlastních slov, dát ženě najevo, když má zájem, ale v tom nejdůležitějším případě se chová jak zastydlý žák páté třídy.
Kdybych měla odvyprávět děj, ukázalo by se, že je vlastně i docela zajímavý a, jak bývá zvykem, řeší poměrně palčivé téma sexismu a odlišných nároků na ženy a muže v pracovním procesu, a potažmo i strkání nosu do cizích záležitostí protivnými příbuznými. Já osobně bych vlezlou sestřenici odpálkovala na místě a zeptala se jí, proč ona sama nikoho nemá. I když tomu zrovna se nedivím.
Nejstrašlivějším problémem totiž bylo, že na jednu větu děje připadly dva odstavce afektovaných, jalových emocí. Anatomický atlas kombinovaný s profláklými klišé obraty. Z přecitlivělých nervových zakončení, krve hrnoucí se všude možně, chabnoucích svalů, měknoucích kostí a za všech okolností prudce bušícího srdce jsem byla jednoznačně otrávená. Co je to dnes za módu? Vždyť tyto otrocké popisy fyziologických procesů nevzbuzují ani smítko emocí a v důsledku jsou nudné jako statistické tabulky. S láskou, s tou duchovní záležitostí, nemají společného ani zblo.
Proto prosím, hrdinku pošlete na kardiologické oddělení do nejbližší nemocnice a od téhle slátaniny ruce pryč!

p. Rochesterová
06.11.2023 4 z 5

Klasická, dobrá romantika. Odpočinkové klišé. A velmi osvěžující obyčejný vanilkový sex, což mám poslední dobou pocit, že už v literatuře ani neexistuje

JaAnička
05.11.2023 4 z 5

Je libo jedna romantická odpočinková letní dobrodružná komedie? Tak prosím, touto knihou rozhodně chybu neuděláte...

Je to příjemné, hezké, vtipné, a přestože je to strašně klišoidní, neskutečně roztomilé.

Postavy jsou vlastně vcelku obyčejné a i tak hezky napsané...stejně tak celá zápletka, vývoj postav a i prostředí, ktere přímo dýchá Španělskem...není tam vlastně nějaká hlubší zápletka (ani takový ten stupidní zvrat typu: "já jsem ti lhal" nebo "budu tě sledovat, dokud mi neodpustíš").

Rozhodně to stojí za četbu.

Magdyla.8
24.10.2023 4 z 5

První jsme si přečetla novinku od autorky Láska po španělsku a až poté Hypotézu lásky. Proto se nemůžu vyvarovat srovnání. Tento příběh byl tak vtipný! Smála jsem se vícekrát i nahlas, hlavní hrdinka mě velmi bavila svými sarkastickými poznámkami a originalitou. Bylo to velmi osvěžující. Kdežto Aaron byl naprosto dokonalý, bez chybičky, určitě čekal dva roky na příležitost oslovit kolegyni, bohužel mě vůbec neoslovil. Konec příběhu byl na můj vkus přeslazený, život byl na obláčku i dlouho po dovolené ve Španělsku, Proto nedávám plný počet hvězd, ale na odpočinek vám taková romantická kniha sedne.

Ad2424
23.10.2023 4 z 5

Knížka se čte dobře, je to klasické pohodové čtení, ale některé části byly moc zdlouhavé. Nebýt poslední kapitoly, která byla za mě příšerná, dala bych hvězdiček 5.

simaja
23.10.2023 5 z 5

No páni, to byla paráda. Romantika a zábava v jednom, skvělá oddechovka. Moc doporučuji.

Ráčkajda
20.10.2023 5 z 5

Četla jsem po Hypotéze lásky a je to prakticky to stejné, ale absolutně mi to nevadilo, byla to nádhera číst takový krásný příběh, prostě pohádka, která potěšila.

Julinka679
17.10.2023 3 z 5

Milá romantická oddechovka o jedné španělské... no prostě "střelence" (ta tam vyvádí psí kusy, čestný knihomolský :D) a jednom sucharovi.
Na knížce je vidět, že se jedná o autorčinu prvotinu, to zbytečné natahování mluví za vše, dokázala bych si představit příběh o cca 150 stran kratší... I tak jsem si čtení užila, na prdel jsem si z toho sice nesedla ale lepší průměr to bezpochyby je a jsem zvědavá na další knihu od autorky, našlápnuto má dobře.
Za mě 3,5* a doporučuji číst spíš v létě ;-)

B.Wilde
17.10.2023 5 z 5

Máte rádi Hypotézu lásky? Tak tohle je Hypotéza lásky po španělsku, která se přenesla z prostřední univerzity a výzkumu do prostředí kanceláře v New Yorku a později do krásného Španělska. Ale víte co? Vůbec ničemu to nevadí! Jsem si jistá, že inspirace tady byla rozhodně velká a jestli by někdo tvrdil, že je to náhoda, tak neuvěřím... ale kdo má tenhle typ příběhu rád, bude nadšený. Mě to popravdě lokačně sedlo asi více, než právě ona zmíněná HL.

Stejně i tady narazíme na dokonalého černovlasého krasavce, který má slabost pro naprosto slepou trubku, která do poslední chvíle nevidí a později nechce věřit tomu, že její kolega je do ní už nějaký ten pátek zamilovaný. Ale já tohle prostě miluju. Bavila jsem se u každé scény a užívala jsem si tu postupnou gradaci jejich vztahu. Atmosféra scén byla úžasná a krásně se to četlo. Španělské fráze byly velmi příjemné zpestření a jelikož jsem se kdysi něco málo naučila, tak mě to při čtení donutilo k úsměvu. Na druhou stranu, pro někoho, kdo o španělštinu ani nezakopnul, to mohlo být poměrně rušivé.

Za mě rozhodně spokojenost, ale asi bych to nebyla já, kdybych neměla i jednu výtku na vrub překladu. Hrozně mi vadilo oslovení "kotě" strašně mi to k těm charakterům nesedělo. Je to jak od nějakého týpka z ulice, co má kalhoty na půl žerdi a žvýká žvýkačku s otevřenou pusou, za mě... ne... v originále bylo "baby" tak by to možná bylo snad i lepší nechat podle toho.

Každopádně, určitě doporučuju všem, co mají tenhle typ romantiky rádi, nedivím se, že je to považované za nejlepší romantickou knihu letoška. Zcela právem. A už teď jsem zvědavá na díl o Rosie.

katee21
10.10.2023 5 z 5

DO KO NA LOST
Po knize jsem sáhla po Hypotéze lásky, protože jsem si chtěla přečíst další fake dating. A ono to je ještě lepší než Hypotéza! Úžasné postavy, prostředí a je to skvěle čtivě napsané. Hltala jsem stránku za stránkou hned od samého začátku. Nenechte se odradit nálepkou tiktok trendu, vyjímečně za to kniha opravdu stojí. Na to, že se jedná o autorčinu první knihu, tak je opravdu úžasná a já vlastně nemám co vytknout.
Pro mě to byla přesně ta kniha, kterou hltáte slovo od slova, ale zároveň ji za žádnou cenu nechcete dočíst a odložit.

houdkic
10.10.2023 2 z 5

Až na tu část ve Španělsku, která mě opravdu bavila, byla celá kniha neuvěřitelně zdlouhavá. Postavy mi nebyly sympatické, děj taky moc nebavil. Čekala jsem větší pecku, ale fakt dlouho jsem s knihou bojovala a dokonce ji během čtení odložila. Nicméně nakonec hodnotím trochu horším průměrem a uvidíme, jak se autorka vyšvihne v dalších knihách...

katst
08.10.2023 5 z 5

Hledala jsem dovolenkové čtení a tuto knihu jsem vybrala podle anotace a obálky, bez toho, že bych řešila recenze a musím říct, že jsem byla spokojená.

Dostala jsem vše, co od takové literatury očekávám. Bylo to čtivé, vtipné, ironické, romantické, s "ááách" momenty i chvílemi, kdy mě hlavní hrdinové dost štvali. Ale i právě proto jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Jasně, že je děj předvídatelný a není nijak extra originální, ale o to v těchto knihách nejde, ne?
Takže pokud hledáte romantickou oddechovku, mohla by se vám tato kniha líbit...

Etule
07.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Zpočátku čtení jsem si říkala, že mi kniha až moc připomíná Má mě rád, nemá mě rád. Jak hlavními protagonisty (páč velice rychle Vám dojdou skutečné Aaronovy skutečné city), tak tím, že se jedná o kolegy. Takže první třetina byla taková ehm... Když se přesunuli do Španělska, tak se mi to začalo zamlouvat mnohem více. Prostředí Španělska se mi moc líbilo, rodina taky fajne. Babička to prostě zabila a to tam s ní byla jedna scéna. :D Sice se opět objevil konflikt na konci, ale na jednu stranu (vzhledem k minulosti Cataliny) byl celkem pochopitelný. Ale stejně si myslím, že tam být nemusel. :D
Shrnuto podtrhnuto pohodové čtení na jehož pokračování se celkem i těším.

maja8148
07.10.2023 4 z 5

Veselé, vtipné, hravé a sexy. Kniha splňuje přesně to, co od ní čekáte a je to přesně ten typ knihy, kterou si vezmete na dovolenou k moři. Nebo i kamkoliv jinam. Klidně si ji můžete přečíst u uprostřed zimy a hned si navodíte atmosféru léta a dovolené. Jediné co, tak mě občas štvala zdejší "Elizabet" protože jak byl pan "Darcy" dokonalý a úžasný, tak ona byla občas protivná, uječená a trochu na ranu (naštěstí jen občas).

Jo a ještě jedna věc (ale to spíš k obalu a mé osobvní antipatii)... to kolečko SENZACE TIKTOCU. Jako vážně? Už nám nestačí zářivá kolečka BESTSELLER, už musíme mít i toto? Vážně jsem to málem kvůli tomu nekoupila. Protože mě tato kolečka prostě strašně iritují. A navíc, my víme, že je to SENZACE i když nám to obal té knihy neřekne. My ty TIKTOCI a Instagramy totiž sledujeme.

natalk.a_0
05.10.2023 5 z 5

Tuto knížku jsem si vybrala, protože jsem ji viděla na tiktoku. Líbil se mi její vzhled. Sice na mě moc dlouhá ale na prázdniny skvělá. Celou jsem ji nedočetla ale i přesto jsi myslí že Lina a Aaron budou spolu.

Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Láska po Španělsku - další tiktok senzace, která mě nesměla minout. A já jsem za to vděčná! Dvojice, která z nenávisti přešla k lásce, je přesně to, co mám nejradši, takže jsem věděla, že nebudu zklamaná.
Aaron Blackford je přesně ten hrdina, kterého chce mít doma každá holka - pozorný, vtipný, sexy a pro Linu by udělal první poslední. Jediné, co bych vytkla, je to, že ji oslovoval kotě, což já z hloubi duše nenávidím, ale věřím, že tady je to jen naprd překlad.
Lina byla neskutečně vtipná, hlavně v první polovině knihy jsem se řechtala nahlas prakticky všemu, co vypustila z úst.
Zkrátka tohle je další romantická knížka, která by neměla minout žádného fanouška romantiky, humoru a sexy mužů v obleku.

Viwi
03.10.2023 5 z 5

pro mě nejlepší romantická kniha za dlouhou dobu! Důvodů, proč mě tahle kniha tolik dostala je hned několik. Zejména poznamenám, že si nepamatuji, kdy jsem se u knihy tolik nasmála. S hlavní hrdinkou sympatizuji, protože mi přijde, že jsme si charakterově velice podobné, a to, co jí mnohé čtenářky vytýkaly já naprosto chápu, protože přemýšlím podobně (hádám, že na tom asi není co k chlubení?), příběh je milý a rychle plyne, moc mě to celé bavilo a upřímně - stránek mohlo být klidně víc a mně by to absolutně nevadilo. Dost mi to připomínalo takovou novodobou Pýchu a předsudek. Hlavní mužská postava je ztělesněný “pan Darcy ve zmodernizovaném kabátku aka idol všech žen, je přesně takový, jakého bychom si ho všechny vysnily (ehm ehm - Henry Cavill!)

láska partnerské vztahy

Elena Armas
španělská
2023  79%Láska po španělsku
2023  81%Americký experiment
2024  91%Dlhá hra

Kniha Láska po španělsku je v