Láska po španělsku

Láska po španělsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487931/bmid_laska-po-spanelsku-MqS-487931.jpg 4 657 165

Láska po španělsku série

Catalina Martínová zoufale potřebuje rande na svatbu své sestry. Zvlášť když se její malá lež o jejím americkém příteli vymkla kontrole. Nyní tam budou všichni, koho zná – včetně jejího bývalého a jeho snoubenky – a budou se s ním chtít setkat. Má jen čtyři týdny na to, aby našla někoho, kdo by byl ochotný přeletět Atlantik a pomoc jí v jejím podvodu. Z New Yorku do Španělska se neletí chvíli a její bouřlivou rodinu nebude snadné oklamat. Vstupuje Aaron Blackford – její vysoký, pohledný a blahosklonný kolega – který překvapivě nabídne, že zakročí. Raději by odmítla; nikdy nebylo trapnějšího, krev vroucího a nesnesitelnějšího muže. Ale Catalina je zoufalá, a jak se svatba blíží, Aaron vypadá jako její nejlepší volba. A začíná si uvědomovat, že ve skutečném světě nemusí být tak hrozný jako v kanceláři.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spanish Love Deception , 2021

miskaseverliska
29.01.2024 3 z 5

Tak strašně moc mi Lina vadila, že jsem měla stokrát chuť hodit knihou o zeď. Aron byl ale super hlavní postava takže to tak nějak vyrovnával. Spicy scény mi přišly spíš trochu trapné ale musím přiznat, že u některých jsem se i začervenala. Nic světoborného to nebylo, ale úplný odpad taky ne. Podle mě fajn kniha, třeba k moři. (až teda na mega dlouhý začátek a otravnou hlavní hrdinku)

pollyn
18.01.2024 2 z 5

Přemýšlím, jestli už jsem někdy "přečetla" krásnějšího hlavního hrdinu. Tenhle pan Darcy byl teda doslova neskutečný :))) už chybělo jen, aby abuelle daroval svoji ledvinu a byl sirotek, ačkoliv... No přečtěte si sami :)
Ale musíte se prokousat prvními kapitolami, které mi připomněly nekonečné jihoamerické telenovely a nečekat nic jiného než karamelový konec :)

cherubinka
17.01.2024 2 z 5

Kdyby to mělo o třetinu méně stránek, čtenář by o nic nepřišel a příběh by byl stejný. Jak to dopadne a jak to celý je, to mi bylo jasné víceméně od začátku. Trošku mě štvala celkem hojná španělština bez překladu, co si budeme, průměrný Čech se spíš učí anglicky a jednoduché věty ve španělštině budou srozumitelnější pro Američana než domorodce. Bylo to hezké, svěží, místy zbytečně dlouhé a zabývající se Aaronovými přednostmi. Ale... Jakmile se to zlomilo a Aaron začal hojně používat poměrně drsná slova, která se k němu na základě předchozího superlativního popisu vůbec nehodila, a hlavně začal Lině říkat kotě, to mi skoro celý předchozí příběh poměrně znechutilo a knížku jsem dočetla, abych se dozvěděla zápletku, která u těchto typů knih všechno zkazí, aby nakonec bylo dobře.
Čekala jsem asi víc.

Mychaela
15.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Přeslazená romanťárna, která měla sice pomalejší rozjezd, ale nakonec docela slušně nabrala rychlost a četla se jako po másle.
I když na mě byla asi přeslazená až moc. Až moc dokonalosti, superlativů a neuvěřitelnosti a ke konci i spousta klišé. Romantiku mám na odreagování moc ráda, ale musí být zkrátka aspoň trochu realistická, tohle byla až taková pohádka (i když ke konci spíš "pro dospělé" :D A já pohádky, až na Shreka, moc ráda nemám.

Baví mě po dočtení knihy číst vždycky všechny ty komentáře tady. Sto lidí sto chutí. A někteří mi občas úplně mluví z duše - "modré tůně" mi v polovině knihy už taky lezly ušima, stejně tak otevřená pusa/spadlá brada, krev v nejrůznějších částech těla apod. A neustále Linino popírání toho, že po ní A. jede, i když to bylo do očí bijící. A sex. popisy mi kromě té první ještě nevinné v pokoji taky "drhly".

Ale jó, i přes to všechno to v rámci žánru nebylo nejhorší. A dle komentářů je z toho spousta čtenářek i doslova nadšených, tak to zkuste a uvidíte :)

Aracely
13.01.2024 5 z 5

Pro mne jednoznačně nejlepší kniha, kterou jsem četla za minulý rok. A v rekordním čase, ten samý den jsem na ní i napsala recenzi. Mám dovolenou, ale tady ta kniha mi nedala spát a nešlo nenapsat pochvalnou recenzi :-).

Posuďte sami...

Petramed
09.01.2024 4 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst..Lina mě i trochu rozčilovala..tím věčným odmítáním Arona..začátek slabší.. druhá polovina už se mi líbila a četla se sama..

keiko33
31.12.2023 3 z 5

Tak na to, že to bola autorkina prvotina, tak to ušlo. Začiatok bol super. Cítila som to napätie medzi hlavnými postavami, výlet do Španielska a stretnutie s Lininou rodinou bolo super. Aj keď dosť zdĺhavé, autorka príliš všetko obkecáva. Kniha mohla mať kľudne o 150 strán menej. No od ich prvej posteľovej scény to šlo z kopca. Dovtedy to bolo také milé a slušne a zrazu začala autorka používať nadávky. Tak buď nech je to romantická kniha s nádychom erotiky, ale už od začiatku, alebo nech tie posteľové scény vynechá, alebo ich spomenie len okrajovo. To mi dosť zničilo celkový dojem z knihy. No a ten teatrálny a presladený koniec to už úplne pochoval. Takéto knihy má dosť mrzia, keď ma autorka super našliapnutý príbeh a s koncom to pokazí. Tak ale autorkin štýl sa mi aj tak celkom páčil, tak dám šancu ešte pokračovaniu. Snáď to bude lepšie.

Kuci12
31.12.2023 4 z 5

"Láska stojí za to, aby se za ni bojovalo. Já nejsem on, Lino. A zrovna tak tohle není minulost."

Taková hrana mezi 3 a 4 hvězdami, ale je konec roku a já jsem taková sentimentální, takže 4* Bylo to hodně někdy vážně hodně o dýchání a hledání emocích ve tváři - nevím jestli moje tvář jich tolik dokáže vyjádřit očima, jako Aron, ale co už. Chtěla bych si myslet, že taková láska může být, ale upřímně tohle by bylo moc i na Popelku a Vivian, ale nic to nemění na tom, že někdy je fajn si přečíst takové sci-fi s láskou.

"Když najdeš takovou lásku, na čase přestane záležet. Ať se stane cokoli, Lino. Miloval by ji v každém případě, bez ohledu na to, kolik měli času."

Janík511
29.12.2023 3 z 5

Taková jednohubka na pár dní. Konec už byl hodně nereálný, pan dokonalý ve všech ohledech už mi trochu i lezl na nervy a proto hodnotím jen průměrně. Kniha se čte dobře a rychle, ale v hlavě dlouho nezůstane.

alenka_1
28.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Vůbec nebyla špatná :). Jenom se mi četla dlouho a měla jsem tendenci usínat. Spicy scény jsou na konci a určitě se jich nabažíte ( snad);).

Pengi
28.12.2023 4 z 5

Klasická cervena knihovna, na odreagovani prima, cetlo to se to hezky, klasicky predivatelne, sladký konec, ale to se u tohoto žánru očekává. Prima prvotina, mam chuť zkusit i dalsi pokus.

alzbeta4340
27.12.2023 4 z 5

Roztomilá a nenáročná oddechovka bez neuvěřitelných dramat, zato s poněkud přeslazeným koncem :-).

Lofda
23.12.2023 3 z 5

Na začátku jsem se nemohla začíst, moc jsem Lině nerozuměla.. Pak se z Aarona vyklubal hotový Mr. Darcy a já si čtení neskutečně užívala, on byl prostě miláček.. Konec byl ale na můj vkus moc přeslazený, takže můj konečný verdikt zní ***1/2.. Vlastně povedená prvotina, uvidíme, zda se autorka bude posouvat, ráda si od ní zase časem něco přečtu.

katerina3368
17.12.2023 4 z 5

Tenhle typ knih jsou moje guilty pleasure. A tuhle sem si moc si užíla. Romantická odreagovačka, která by sice v reálném světě neobstála ale zahřeje u srdíčka. Pozor ale asi Vás po dočtení bude na nějakou dobu víc štvát partner :D

Liuyio
17.12.2023 2 z 5

Knihu jsem četla opravdu dlouho v tom smyslu že jsem ji pořád odkládala, ale od druhé poloviny se to už začalo rozjíždět

Mandlevest
16.12.2023

Knihu jsem si původně chtěla vzít na dovolenou do Španělska, no, možná kdybych na rezervaci nečekala skoro půl roku!?!, možná bych ji tam dočetla. Já nejsem cílová skupina romantických knih, ale občas nějakou zkusím a občas jsem mile překvapená, jak se bavím a děj, byť předvídatelný, mě chytne. Bohužel, zde jsem bojovala do strany 63, potom jsem si přečetla několik hodnocení a zjistila, že začátek je lepší než to, co přijde poté :-). Takže to vzdávám, knih, na které se opravdu těším je mnoho a času málo. Ale věřím, že mnoha ženám udělá příběh radost a to je nejdůležitější.

anovy64
12.12.2023 3 z 5

První polovina se četla příjemně, druhá půlka byla celkem bez děje a hlavně mi vadily vulgarity, kterých bylo víc než dost. Lina mi připadala až moc naivní a Aaron zase příliš dokonalý.

Aquagirl
21.11.2023 4 z 5

Byla tam cítit inspirace filmem Dokonalá partie, ona to tam tak trochu i hrdinka přiznává. Ten film mám moc ráda, ale přiznám se že u knížky mi chvíli trvalo než jsem se do ní začetla. Jinak to byla fajn oddechovka.

Laf
15.11.2023 4 z 5

Skvělá oddechovka plná humoru. Hodně se mi líbil začátek, kdy spolu víc "bojovali". Také jsem čekala, že větší část děje bude vyprávěna z prostředí Španělska. Trochu mne mrzelo, že ten začátek celé knize nasadil vysokou laťku a čekala jsem, že to takové bude celou knihu, ale potom mi přišlo, že to trochu upadá a dynamika se zpomaluje. Závěr to celé zase vylepšil. I přesto všechno se mi kniha líbila a je to tak na 4,5/5*. Rozhodně to za to stojí.

katerina1237
14.11.2023 5 z 5

Sice mi to trvalo déle přečíst pak a atmosféra zájezdu ve Španělsku a čtení teto knihy přitom, vyprchala, což ale není chyba knihy, ale mé ubíhající pozornosti k dalším novým knížkám, víme, ale byla to skvělá knížka a ráda jsem si od fantasy světů na nějakou dobu odpočinula.
Je tam plno vtipných momentů i chvílí kdy jsem se nad příběhem culila a usmívala jak měsíček na hnoji - tento výraz se tam objevil takyyyy :)
Někdy španělská slovíčka zarazila a i když se španělsky učím, musel několikrát pomoci náš věrný kamarád google překladač, ale to nevadiiiii, to čtení jsem si užila.
Zápletka v podobě minulostí postav byla zajímavá.
Bylo to hezké, roztomilé a vtipné. Ráda si ji přečtu někdy znovu a doufám, že na můj názor na ni zůstane podobný.

láska partnerské vztahy

Elena Armas
španělská
2023  79%Láska po španělsku
2023  81%Americký experiment
2024  91%Dlhá hra

Kniha Láska po španělsku je v