Láska k životu

Láska k životu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256805/bmid_laska-k-zivotu-256805.jpg 4 10 2

Postřehy ke knize Tak pravil Zarathustra od Friedricha Nietzscheho. Mistr Osho interpretuje symbolický text o významném perském mystiku Zarathustrovi a zpřístupňuje ho běžnému čtenáři. Zdůrazňuje, že Zarathustra si po určité době strávené v tichu hor uvědomil, jak důležité je žít v „normálním“ světě a předávat získané poznání lidem. Na příběhu o mystikovi Osho ukazuje, že většina lidí žije jako velbloud, jenž je ochotný nést těžké břemeno a poslouchat rozkazy. Když ale člověk pracuje na sebepoznání, může se stát rebelujícím lvem. Nejvyšším stadiem poznání je stav dítěte – moudré osobnosti, která se vrátila k nevinnosti a vyzařuje do světa lásku k životu.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Literatura naučná
Vydáno: , Beta-Dobrovský

In Love with Life , 1987

Lucif
21.02.2019 4 z 5

Nejdřív asi doporučuji přečíst nějakou jinou Osho-knihu :-)

Četla jsem mnoho Osho-knih a tato je trošku složitější, nemám ji mezi těmi úplně nejlepšími (Bdělá pozornost, Oranžová kniha), proto jen 4*. Nicméně je opravdu velmi zajímavá a doporučuji do ní min. nahlédnout (náhodně otevřít a přečíst odstavec), třeba je pro vás ;-)

Opět zajímavý pohled, rozbor jiné knihy a autora a údalostí kolem.. Mnoho zajímavých postřehů..

Lenytka
10.01.2018 4 z 5

Kniha, co není pro každého, ale pro ty s otevřenou myslí je jako dělaná.

Osho
indická, 1931 - 1990
1992  90%Život, láska, smích
1991  74%Oranžová kniha
1996  89%Hořčičné semínko
2007  92%Láska, svoboda, samota
2003  86%Sex

Kniha Láska k životu je v