Lars pod palbou

Lars pod palbou https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462368/bmid_lars-pod-palbou-7mC-462368.jpg 5 181 58

Lars série

LARS SE OCITNE POD PALBOU A TAKÉ NA TÉ HORŠÍ STRANĚ MŘÍŽÍ… Drsňák Lars, soukromé očko se slabostí pro kvalitní bourbon, ryčnou hudbu a krásné ženy přijme jednoho listopadového podvečera neobvyklou zakázku. Pro anonymního klienta významné advokátní kanceláře má najít člověka, o němž není známo nic kromě jména jeho matky a místa, kde před více než dvěma desítkami let bydlel. Pátrání a následné komplikace přivedou Larse nejen mezi drogové dealery, ale shodou nešťastných okolností dokonce na tu špinavější stranu mříží. Zatímco kvůli jedné mrtvole ve vězení skončí, díky jiné se naopak dostane na svobodu, a může nastoupit cestu k očištění svého jména. Přitom zjišťuje, že úkol, který na začátku dostal, je jenom střípkem případu, v němž nic není takové, jak se na první pohled může zdát…... celý text

janina66
10.05.2021 5 z 5

SUPER. Opět skvělé a zároveň zábavné počtení. Lars prostě baví. Tento díl byl hodně pestrý a s výborným koncem.

Hella
10.05.2021 3 z 5

Drsňák Lars v českých podmínkách. Za mě skvělý relax s přespříliš mnoha detaily z metalové hudby (hudby?), což je ale asi čistě můj problém. Pobavíte se, doporučuji.

dawson321
03.05.2021 3 z 5

Nečetl jsem předchozí díly, tak nemám dostatečný background. Za mě bych tuto detektivku ohodnotil jako průměrnou. Líbil se mi začátek, kdy to odsýpalo, ale od poloviny mě kniha začala trochu nudit. Nebyla napsána úplně v mém stylu a ani metalovou muziku neposlouchám, takže za to nemohu dát více hvězdiček než tři.

3nitka
23.04.2021 3 z 5

Drsný Lars, zamotaný prípad, ktorý vyrieši šmahom ruky - po istej patálii :)
Je ale vidieť, že kniha je rýchlo napísaná. To přikejvnu :):)

A mimochodom, frontman kapely Metallica je James Hetfield a nie Hatfield, takmer som vyskočila z kože keď som to videla. A dvakrát, tak to asi nebude tlačová chyba.
Hviezda dolu, taký milovník metalu a taká chyba??

Ookmalej
06.04.2021 5 z 5

To už jsem jako na poslední stránce?! Ty brďo, to fakt uteklo! Takovej zvrat jsem nečekala, to bylo drsný.
Opět Lars ve formě, jako vždy, s nikým se nemazlí a trousí jednu super hlášku za druhou.
Už teď se těším na další díl.

Killingjoke
03.04.2021 4 z 5

Neuběhl ani rok a ten krutý parchant s morálním kompasem je tady zpět! Tentokrát dostává zakázku vystopovat člověka k němuž dostane pouze jméno a jméno jeho matky. Proč toho člověka někdo hledá? A kdo ho vlastně hledá? To zjistíte v této jednohubce na jedno sobotní odpoledne... Jsem rád, že i tentokrát se jede spíše v detektivní rovině, ač k většině odhalení Lars přichází jako slepý k houslím a náhody tvoří jeden velký řetěz. Ale na tomhle jsme si už v téhle sérii mohli zvyknout. Je sice drsná, ale přesto to je to odlehčené testosteronové čtení. Larsův život, to je spousta chlastu, ženských a tvrdé muziky, tedy něčeho, co mám sám v té či oné míře rád. A pak je taky plný dobrých úmyslů a následných průserů. A protože je to už 4. díl, tak tady začínám mít malý problém. Ono je to totiž pořád dokola to samé, jen v jiných kulisách. Pokud šáhnete po jakémkoliv dílu, možná budete mít problém říct, který byl první. On se nám totiž pacholek Lars nijak nevyvíjí a nikam neposunuje. Pořád si mlátí do svých škopků, vzpomíná na staré kamarády a ženské se kterými spal, ale přitom přešlapuje na místě. Asi by to už chtělo nějakou krutou ránu osudu nebo nějakou změnu :) Jo, je to jen takové mé brblání, vím. Taky jsem se těch pár hodin dobře bavil. A jestli si přečtu i další díl? Já myslím, že zcela určitě...

Roubas
01.04.2021 5 z 5

Lars zase válí. Co se detektivní zápletky týče, je tohle možná nejpoctivější díl.
K té jeho práci soukromého očka toho ani moc nepotřebuje. Panáka, štěstí, náhodu i smůlu, pěsti a sešívačku.

petrarka72
26.03.2021 5 z 5

Čtyřka se hodně blíží jedničce, kterou jsem sežrala i s navijákem. Lars je... prostě Lars.

kachnat
21.03.2021 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Já ho prostě žeru....

JerryDexter
20.03.2021 4 z 5

Po luxusní jedničce přišly dva díly, které mi připadaly trochu slabší. Dějově. Lars je frajer, to dá rozum. Čtyřka je skvělá, náramně jsem se bavil. Doufám, že tahle série bude pokračovat dál a dál. A Dane... Dopřej už tomu Larsovi trochu té lásky krucinál.

Charlesska
20.03.2021 5 z 5

Kdyby to šlo, dám 6 hvězdiček :-) Jedna knížka lepší než druhá, už se těším na další.

kap66
19.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Co rok, to jeden Lars. To mi vůbec nevadí, pořád mě tyhle řízné chlapácké detektivky baví. Krátké a intenzivní, jako – nedivte se přirovnání, nějak se mi během uplynulých měsíců přeházely hodnoty – teda jako dát si hovězí steak propečený tak akorát a k němu půllitr tankové plzně. Někdy jsem se s Larsem musela pohádat kvůli jeho hudebnímu vkusu – to, že mám ráda steaky a pivo, neznamená, že Metallica a AC/DC jsou pro mě bohové; a když už pomlouvá Stouny, ale odpustí jim zrovna Jaggerovu přepísklou exhibici v Angie, to je na pováženou :-). Případ je to ale dobrý (i když ti, kteří vyčítali jeden moment Kopřivově Křížové palbě, budou mít déjà vu).
Jenže se přiznám k jedné své obavě: nevadí mi, když bude DG sekat Larse jako Woody Allen filmy, jednou ročně je tak akorát. Jenom se to nesmí projevit ledabylostí v psaní. Jsem od Pardubic, takže mi obecná čeština vyhovuje a používám ji sama ve většině svých promluv. Možná je ale snadnější vychytat chybky v čistě spisovném textu – zkrátka, tentokrát mi padly nějaké do oka: "Znal jste Lomovi?", "…nezná k poptávanýho chlapovi ani přesný datum narození", nebo okatě spisovné slovo "výlupek" v proudu nespisovné češtiny.
Nic, co by mi zkazilo autora i celou sérii, tak ulítlá na češtinu zase nejsem. Je to čtivé a vtipné.

Vik40
17.03.2021 5 z 5

D.G. nezklamal :-)
opět dynamická kniha s pro mně příjemným humorem, zajímavou zápletkou.
Velmi dobře se čte.
PS, v knize jsem si dal asi 6 záložek pro opětovné přečtení vybraných pasáží :-) Dal bych i i hvězdičku víc, ale nějak to nejde.

emamat
15.03.2021 5 z 5

Opět super čtení. Kdyby chyběla detektivní zápletka, tak už mi jen stačí ty Larsovy hlášky.
A k tomu ještě přehled metalových skladeb - začala jsem je vyhledávat na YouTube.

Wabinka
14.03.2021 5 z 5

Předchozí tři díly byly super, čtvrtý je perfektní. Bavila jsem se od začátku až do konce, což je v dnešní divné době hodně potřeba. Prostě bezva čtení. A proto, Danieli Grisi (ať už jste kdokoliv), díky a doufám,že Lars bude brát zakázky stále dál.
Zahlédla jsem, že se chystá Lars i na plátno. Snad to vyjde a dočkáme se hodně brzy.

kleo9554
14.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Líbí se mi styl psaní, trochu mám podezření na Leoše Kyšu, hodně mi ho připomíná. Výhrady mám jen k tomu, že jsem zvyklá číst detektivky a namáhavě přemýšlet, kdo je vrah a tady je to velmi snadné uhodnout. Ale je to hodně čtivé, takže už jen nějaký ten upír nebo sukuba a byla bych nadšená :-D
*Spoiler
Pokud jde o moji znalost práva, tak si myslím, že v České republice nemůžete vydědit svoje nejbližší příbuzné. Možná se to už změnilo, ale pokud vím, tak to nejde a tím by spadla celá zápletka...

Harmonika_one
09.03.2021 5 z 5

Po (pro mě) slabší knize Lars útočí jsem čtyřku otvírala s obavami. Zbytečně! Lars pod palbou totiž je... prostě wow. Za mě plnej počet hvězdiček! Zdá se mi, jako by tentokrát příběh sám byl napsanej "dospěle" (nenapadá mě jiný, vhodnější slovo), drží si linku, soudržnost, hutnost, dávkuje napětí od první strany a vůbec nenudí. Nejde se od knihy odtrhnout. To proto, že je to tentokrát sám Lars, kdo se dostane do sakra pořádného průšvihu... Až jsem o něj měla strach. Pořád tu jsou fórky a Larsova svéráznost, osobitost a nevymáchaná huba, Jack, Metallica, bicí, Exil... Je to však právě kvalita příběhu, která z knihy vyčnívá. Po celou dobu čtení jsem absolutně neměla šajn, kam děj směřuje a jak skončí. A ten konec? To bylo překvápko! A závěrečná scéna z baru potěšila.
Moc mě mi líbily Larsovy edukativní hudební lekce – až tak, že jsem si (poprvé za celou sérii) dokonce některé písničky vyhledala a pustila na YT, přestože hudební vkus mám naprosto odlišný. Jsem víc než spokojena a autorovi děkuji (ta znalost policeního prostředí je znát). Perfektní balanc kvality příběhu, humoru, Larse, hudby, napětí, všeho. Výborně napsané!
PS: Na sešívačku se odteď budu dívat úplně jinejma očima. :-)

trudoš
08.03.2021 4 z 5

Spisovatel (a s ním potažmo i hrdina) se vrátil k tomu, co umí nejlépe – k práci soukromého očka, kdy zdánlivě nemožný případ vyřeší během několika dní. Co by to však bylo za zápletku, kdyby všechno šlo podle jasného plánu? Než bys řekl „vypni-tu-blbou-písničku“ ocitá se Lars za katrem a to hned s vraždou prvního stupně na krku. Tohle nevypadá dobře, ani když se na celou věc podíváte skrz růžové brýle…
Svérázný thriller kombinovaný s proslovy o muzice, které jsou ve svém důsledku zajímavější než celá dějová osnova. A přitom se s autorem nemusíte žánrově potkat, přesto vás jeho glosy o kapelách a jejich tvorbě zaručeně nadchnou. Tím však nechci říct, že by obsah stál za pendrek. Oproti předchozím dvěma knihám získala koncepce na celistvosti, takže vývoj událostí má po celou dobu jasnou souvztažnost. Jen se nedá říct, že by Lars byl nějakou reinkarnací Velkého detektiva, protože většinu záhad rozlouskne buď za pomoci svých pěstí, nebo náhody, uplacené alkoholem. Ale zas bubnuje jako král.