Lars láme kosti

Lars láme kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401497/bmid_lars-lame-kosti-Tnt-401497.jpg 4 258 88

Lars série

LARSŮV NEJPODIVNĚJŠÍ PŘÍPAD: JAKO BODYGUARD POPOVÉ HVĚZDY… Lars, neortodoxní soukromé očko, milovník bourbonu a řízné muziky, dostane tu nejpodivnější zakázku, jakou si kdy uměl představit. Z pozice insidera má dohlédnout na bezpečí popové hvězdičky Laury B.Itch, která se stala adresátem nevybíravých anonymních dopisů. Kdosi jí vyhrožuje způsobem, který nejen že není v souladu s bontonem, ale dokonce ani se životem. Je anonym opravdu schopný činu a Laura skutečně v nebezpečí? Právě to má Lars za úkol zjistit a následně diskrétně vyřešit. Situaci ovšem komplikuje fakt, že pisatel možná pochází z opravdu vysokých kruhů… Lars tuší, že tentokrát se bude muset vypořádat nejen s nebezpečným protivníkem, ale také s prostředím, v němž se cítí jako rockový slon v porcelánu. Nemluvě o ženských zbraních, kterými vládne samotná Laura…... celý text

zbuy
28.07.2022 4 z 5

Trochu slabší než první díl, ale pořád super čtení.

smardice
06.07.2022 5 z 5

Druhý díl z odpočinkové detektivky. Sice jednodušší zápletka a nejasný konec, ale skvělé hlášky okořeněné sarkasmem, skvělá muzika a skvělý přednes.

Mickhesh
30.06.2022 4 z 5

Říkat tomuhle detektivka je spíše odvážný počin, ale na obálce se to hezky vyjímá že? Nicméně říkat tomu dobré oddechové čtivo s dobrou zápletkou, spádem, sympaťákem v hlavní roli už zní jako přesně to, co tahle kniha je.. Chtě nechtě 80%. Lepší jak první díl, což se stává na této planetě.. asi nikdy!

renefer
08.05.2022 3 z 5

Po prvním díle bylo tohle dost zklamání. Nemám ráda prostředí šoubyznysu a nechápala jsem, proč je třeba Lauru schovávat před jejím agentem a proč Lars tak vyšiloval, když mu nebrala telefon, jako by jí šlo o život. Navíc na mě působila její postava strašně ploše, spíš jako plakát na zdi než reálný člověk. Sečteno a podtrženo víc jak 3* nedám a to jen proto, že mám slabost pro potetovaný a plešatý řízky ;)

Besa
01.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Túto knihu som čítala ako prvú z celej série. Každá kniha však predstavuje nový príbeh, takže to vôbec nevadilo. Hodnotenie píšem až po prečítaní všetkých kníh, ktoré doteraz vyšli. Musím povedať, že všetky štyri knihy sú úžasné, až na tú prvú, ten koniec bol trochu mimo. Páčil sa mi príbeh, veľmi sympatický hlavný hrdina, zmysle pre humor, jazyk, ktorým je kniha písaná aj spôsob, ako autor premyslel časové línie. Ja som sa bavila náramne. Musím povedať, že Lars má veľmi dobrý hudobný vkus, všetky tie pesničky rozpísané v knihách dobre poznám a tak ako si ich Lars bubnoval, ja som si ich imaginárne spievala (imaginárne - lebo v skutočnosti spievať neviem, tak to nerobím, aby som nevydesila ľudí). Black album som kedysi nosila ešte vo walkmane (a imaginárne spievala). Tieto knihy som si naozaj obľúbila, dúfam, že pribudnú nejaké ďalšie knihy do série. Vo frekvencii, v akej vyšli tieto 4 - každý rok jedna - by tento rok mala logicky nasledovať piata.

witko
01.02.2022 4 z 5

Tak jsem dočetl druhý díl a cítím se podvedený jako čtenář. První díl končí tak otevřeně, že jsem byl zvědavý jak z té situace Lars vybruslí a že se teď dozvím jak. Bohužel, sloužilo to jen k nalákání na další díl. Ten bych si přečetl i bez té mrkve na konci klacku.
I druhý díl mě bavil, ale převládá zklamaní, že jsem se nedozvěděl, co jsem vědět chtěl. V každém případě má Lars dobré známé, kteří mu více méně často pomáhají, jinak by to asi nezvládnul. Tak uvidím v dalším díle, koho nám představí.

TeaPeter
29.01.2022 3 z 5

Sice se nevysvětlilo, jak vlastně dopadl minulý díl, ale tenhle už nějaký konec měl. Hlášky zase pěkný a závěr jako z pohádky. A jestli se neu(to)pili, tak se cachtají dodnes...

deedulka
13.12.2021 4 z 5

Další Larsův povedený případ, tentokrát z prostředí celebrit. Čekala jsem, že kniha naváže na předchozí díl a dovysvětlí některé nejasné aspekty ze závěru. Vše se ale tvářilo, že je vysvětleno a začalo se zase s čistým stolem.

I tento díl mne bavil a způsob psaní byl opět bez zbytečné otravné omáčky. Pěkně to plynulo a četlo se to téměř samo. Lars má stále dobré hlášky a bystrý mozek, což věřím zůstane i do dalších dílů, na které se chystám.

Efesus
09.12.2021 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Nechybí napětí akce ani vtip. Kniha se čte sama a jak mnozí zmiňují jde o super odpočinkové čtení. Postavu Larse jsme si opravdu oblíbil, drsňák ze staré školy, který srší humorem. České autory zase tolik nevyhledávám, ale zde člověk neudělá chybu. Pana Grise řadím mezi své oblíbené autory a těším se na pokračování.

Belanna
20.09.2021 5 z 5

Lars je prostě řízek. Druhý díl je snad ještě lepší.
Nemusíte moc nad ničím přemýšlet a navíc se zasmějete.

happy-smile
31.07.2021 4 z 5

První díl mě až tak nezaujal, přesto to nebylo špatné a rozhodla jsem se dát šanci ještě druhému dílu. Nakonec to přece jenom musím vyhodnotit jako odpočinkové čtení. Počet stránek je velice střázlivý a některé Larsovy příhody jsou velice úsměvné.

Lenka.Vílka
16.07.2021 3 z 5

Hmm, pamatuju si, že se obálka se mi nelíbila hned poté, co kniha vyšla. (Mám raději obálky s vlastním ksychtem a když už volím banku fotek, tak se kouknu, zda to nemá už někdo přede mnou.) Ale nesuď knihu podle obalu, že?

No, tentokrát je příběh mnohem jednodušší hned od začátku. Protože tam chybí to, co bylo v jedničce. Problém na začátku, kterému se retrospektivně prokousáme. Tady to všechno začíná normálně a poměrně pomalu. A je to celý takový...normální a pomalý. A obyčejný.

Lars má za úkol hlídat popovou hvězdičku, které někdo posílá výhrůžné dopisy. Protože jak bylo i zmíněno v knize, Lars není žádnej Kevin Costner. Takže jo, bude jí hlídat z dálky. (Což jí nebude nápadné, samozřejmě. Když doteď měli hlídačů dost, o těch věděla a dělala jim naschvály. A teď najendou kolem ní nebude nikdo, ale manažer najme novou posilu.) A ona ta babénka taky nebude Whitey Houston. Podle útržků jsem pochopila, že je to ten typ zpěvačky, ze kterých je mi na blinkání :D
(Ale zase tady bylo hodně prostoru pro dělání si pr%!e z určitých hudebních žánrů a lidí, takže tenhle pohled příběhu jsem si užívala ;) ...)

Tak jsem byla zvědavá, kam se to jako dostane. Protože první polovina byla vážně hodně slabá. No, a druhá polovina byla i lepší. Jenom jsem nenašla nic, co by bylo nějak vyčnívající. Takže jo, nahoru to netáhne příběh, ale autorův humor a styl psaní. Ale tentokrát to nebylo nic, co by vystřelilo z trenek.

Je mi jasný, že si někdo řekne, že můj názor bude ignorovat, že ničemu nerozumím. Protože jsem holka. Proto hodnotím jak hodnotím, když jsou z knihy skoro všichni vyplesklý. Sorry, já sice nemám "klenoty", ale přišlo mi, že tentokrát je někde schoval i autor. Nebo jednoduše hrál na jistotu po prvnim vynikajícím dílu. To se stává. Není první a nebude ani poslední...

bcmike
23.06.2021 5 z 5

Kniha mi přišla stejně skvělá jako první díl. Je stále psána lehkým odpočinkovým stylem plným skvělého humoru a super Larsových keců, které opravdu škodolibě rozesmějí. Všem doporučuji.

Opatov
22.05.2021 5 z 5

Opět audio. Po první dilu jsem čekala, jestli si děj udrží předchozí level. Zápletka mě bavila a určitě nelituji nákupu. Osamělý soukromý detektiv tentokrát hlídá mladou superstar a rozhodně nenudi. Takže se těším na další díl.

gad
16.05.2021 5 z 5

Dvojka snad ještě lepší než jednička. Larsovy hlášky nemají chybu a často mě rozesmály. Exil zřejmě pojede dál. Jen čekám, že v dalším díle bude nějak více vysvětlena záležitost s Majorem... Rozhodně sháním třetí díl.

lachtan77
03.05.2021 5 z 5

Stejně dobrý jako první díl. Na Larse jsem si už navykl a dokonce se mi jeho styl líbí. Příběh nebyl moc propracovaný, ale to jsem úplně nečekal. Má to své kouzlo v prostředí a syrové mluvě. Poohlížím se po trojce :)

bacouch
01.05.2021 5 z 5

Druhý díl ještě lepší než první. Člověk už zná hlavního hrdinu, který je tak trochu jako Bruce, ale ne tak moc dokonalý. Líbí se mi jeho sarkasmus i jeho hlášky. Příběh není moc komplikovaný, nedějou se tam nějaký velký hnusárny, takže jsem si knížku fakt užívala.

Fixa08
08.04.2021 5 z 5

Lepší než první díl, jen je to nějaké krátké ne? Člověk to přečte za jediný den, ano mám před sebou ještě 2 díly a dnes koupený třetí už na mě čeká, ale asi si dám pauzu a budu si ho šetřit,teda jestli to vydržím? Skvělá kniha!

pobijecmuch
13.02.2021 5 z 5

Copak Lars, to je snad nejlepší čtení v žánru české krimi. Nepotřebuje žádnou velkou reklamu od vydavatele a nepotřebuje žádné velké komentáře od tzv. jednodenních uživatelů DK.
Pokračování je perfektní a já jsem se opět bavil výbornými hláškami. Je jen dobře, že i v české kotlině, umí někdo napsat výborný příběh a nepotřebuje k tomu žádnou mlhu, nebo kanibala.

kachnat
12.02.2021 5 z 5

Jako já prostě tenhle styl psaní miluju... Vtipný, ze života... A samozřejmě chuti na ten sladký nektar ve skleničce s jedním ledem :-D A pěkně bez bílých rukaviček.... Hned se vrhám na další díl.....