Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265759/bmid_lady-fuckingham-RwV-265759.jpeg 3 2059 2059

Novela Lady Fuckingham aneb Všichni to přece dělají byla poprvé publikována na pokračování v erotické revue The Pearl, která vycházela v prudérní viktoriánské Anglii mezi lety 1879 a 1880. Objevila se nečekaně a její iniciátoři dosud zůstávají obestřeni tajemstvím. Šířila se mezi nejvybranější společností z vysokých kruhů, která si v soukromí nestydatě libovala ve skotačivých dobrodružstvích mladých aristokratických hrdinek se svými spolužačkami, služkami a komorníky. Po vydání osmnáctého čísla revue za stejně podivných okolností zanikla. Zpověď nebedné dámy, Lady Fuckingham, své publikum nadlouho přežila a dodnes patří k vrcholů lechtivé literatury.... celý text

Literatura světová Novely Erotika
Vydáno: , Tribun EU

Lady Pokingham

vaili
16.10.2013 4 z 5

Myslela jsem si, že to bude erotická povídka, ale jak tu většina píše je to knižní porno :)) ale díky použitým výrazům (překladu) opravdu jedinečné a originální :)

Vlkova.kristyna
14.10.2013 4 z 5

Ve své podstatě na danou dobu hodně zajímavá knížka s velice vytříbeným slovníkem:) Víceméně se ale opakuje stále dokola a po chvíli začala nudit tak, že jsem se musela nutit, abych knížku vůbec dočetla. Je to ale na druhou stranu nezapomenutelný zážitek:)

KitaB
12.10.2013 3 z 5

Tato kniha mě hodně překvapila. Příběh v podstatě žádný. Na začátku mě to možná trochu bavilo, konec jsem se musela hodně nutit dočíst.

Poutnice
09.10.2013

ewisek22: dobře ty!! ¨

Opravdu psané porno, četla jsem ji ve vlaku a musela jsem být červená až ve spodku zad :) Tohle dílo je pořád řešeno, jestli je autorem Oscar nebo ne. Každopádně, ať to napsal kdokoli, tak na tu dobu byl hoooodně odvážnej. I dneska se erotický scény zabalujou do nějaký tý vaty, aby aspoň nějakou část musel čtenář domyslet, představit si sám.

Paluska
05.10.2013 3 z 5

Na tehdejší dobu hodně odvážné.... :-)

Luxiee Axony
26.09.2013 2 z 5

Byla jsem touto knihou velice překvapena. Čekala jsem všechno možné, ale toto ne. Dílo jako takové mne nijak nezaujalo ani mi nedalo nic přínosného - kromě toho, že žádná společnost nebyla svatá (ale to už všichni dávno víme). Ovšem chápu, proč toto dílo Wild napsal a co tím mínil. Ovšem pro mne jako pro čtenáře to nepřineslo nic nového. Připomínalo mi to psané porno.

MonisPop
13.09.2013 3 z 5

Podle názvu se asi nedalo čekat něco jiného, přesto mě to překvapilo. Knihu jsem přečetla velmi rychle a ze začátku se mi i líbila, protože je to něco úplně jiného, ale ke konci jsem se musela nutit, abych ji vůbec dočetla. Děj se mi totiž zdál pořád stejný.

lushi
03.09.2013

Erotická literatura 19. století. Wow! Předpokládala jsem, že bude lehčí, dějovější, zábavnější. Lady Fuckingham je normální porno.

V závěru z knihy vlastně nic nemám, až na ni samotnou :) Levné knihy vydaly fakt hezky vypadající dvojičku erotické literatury - Lady Fuckingham a Z rodinné kroniky lady F.

AnyMouse
20.08.2013 3 z 5

Přiznám se, že o pár stránkách jsem si myslela, že to nedočtu. Nebavil mě dřívější styl psaní, bylo to pro mě nezáživné, ale potom jsem se přes to dostala a knížku dočetla, sex, pojmenování, akce, to se mi líbilo ;-) Žádná růžová knihovna..

eviku19
20.08.2013 4 z 5

Tak Oscara Wilda som dlho žrala pre jeho Dorriana Graya, ale pre toto ho žerem viac.K tejto knihe som sa dostala na gymply a kolovala medzi mojimi spolužiačkami a profesorkami na gymply riadne dlho.Bola by z toho celkom vtipná spomienka, keby vždy ked ma dáka profka potom videla s knihou v ruke sa ma nespýtala,či je to zas dáka oplzlosť alebo kamasutra:D Lady Fuckingham forever:D

ewisek22
16.08.2013 5 z 5

Nooo, tak teda všechna čest, ať to napsal, kdo to napsal...:) Autor má buď velice bujnou fantazii anebo hooodně zkušeností:)) A ten slovník byl fenomenální...To by si měly přečíst všechny ty "uctívačky" odpadu, jménem Padesát odstínů šedi:)

jaina-immortal
14.08.2013 4 z 5

Nenáročná povídka, opravdu skvostný překlad.

Věro
31.07.2013 5 z 5

"a s nešlechtickým heknutím se rázně vpochvil" ...no není to krásné? Už dlouho jsem se tak při čtení nebavil. Ten překlad se opravdu povedl.

Lilithen
22.07.2013 3 z 5

Od knihy jsem rozhodně neočekávala kdovíjaký umělecký zážitek, ale určitě bych ji nezařadila do brakové literatury, i když o nějakém propracovaném příběhu tu nemůže být řeč. Svýmy popisy mi trochu připomínala knihy od Markýze de Sade, i když byla o dost méně "perverzní". Dokonce jsem se i zasmála, a to u této části:
"Vždyť to nemusí být stále jen ta kunda, promiň, drahá Cecilie, tak mi to vyklouzlo, ale jistě už jsi to slovo někdy slyšela nebo viděla načmárané na ohradách nebo na vratech a tak, třeba i s obrazcem, no mlč, prosím tě, já vím, že je to vulgární, ale my muži mezi sebou toho termínu užíváme běžně, ostatně je to původu latinského, což ty ovšem nemůžeš vědět, nějak se ta píča musí nazvat! Přece nechceš, abychom o tak rozkošném a užitečném ženském údu mluvili nějakými nejapnými opisy, jichž užívají básnici a jiní krasoduchové. Je to kunda, vypadá to jako kunda, chová se to jako kunda, tak je to zkrátka kunda, a basta! Anebo píča."

Willandra
21.07.2013

Tahle kniha udělala, co měla, pobavila mě. Svým způsobem se mi líbila, i když hlubší příběh nebo sdělení zde čtenář vážně nenajde. "Máte tak přenádhernou pipinku, překrásně jemnou a mistrně tvarovanou" mi na tváří vykouzlilo spíš úsměv, než že bych zvlhla, ale rozhodně se zde dá najít dost pasáží, které podnítí lidskou představivost. :-)))

willi
18.07.2013 4 z 5

Pokud si chce někdo rozšířit sexuální obzory nebo si zpříjemnit večer, tak hrdě do čtení Lady Fuckingham ! Kam se hrabou ''odstíny šedi'' a podobné rádoby erotické příběhy ...pcha !!! Vždyť sex je přirozená věc, tak proč o něm nepsat přirozeně a realisticky jako Oscar Wilde ? :-) Místo toho raději budete číst o princezně, která potkala prince na bílém koni a společně padali vírem orgasmů ?

Jujkyna
16.07.2013 4 z 5

Já nevím, proč si tu pořád stěžujete, že to bylo porno. Jo, jasně, bylo, ale to muselo být každýmu jasný už z toho, jak se knížka jmenuje. A vůbec, mně se to líbilo. :D Dějová linie nic moc, ale slovník překladatele byl skvostný - což rozhodně přidává na kvalitě. Normálně tenhle typ knih nevyhledávám, ale když se mi zase nějaká připlete do cesty, tak proč si ji nepřečíst :).

Lucipher69
30.06.2013 4 z 5

Povídka vyšla v časopise The Pearl, A Magazine of Facetiae and Volupous Reading, pod pseudonymem Sebastian Melmoth (jak se nechal Oscar Wilde přejmenovat po propuštění z věznice).

Kniha se mi líbila a značně pobavila.

Christo
26.06.2013 2 z 5

Velké zklamání. Po Obrazu Doriana Graye a Jak je důležité míti Filipa se mi nechce věřit, že to napsal Wilde. Hlavně kvůli tomu, že postrádá jeho typický konverzační humor....tak jsem se těšil na jeho knižní porno....měl jsem si raději od něj přečíst jeho Pohádky :-)

Lea239
20.06.2013 4 z 5

No, je to narez... myslela jsem po prvnich par strankach, ze to snad ani nedoctu, ale statecne jsem precetla a na tehdejsi dobu dosti odvazne dilko, takze hodnotim s ohledem na to, ze pred sto rokama se psalo trochu jinak nez dnes a nelze tomu uprit, ze to vyvola celou skalu emoci :)