Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265759/bmid_lady-fuckingham-RwV-265759.jpeg 3 2053 416

Novela Lady Fuckingham aneb Všichni to přece dělají byla poprvé publikována na pokračování v erotické revue The Pearl, která vycházela v prudérní viktoriánské Anglii mezi lety 1879 a 1880. Objevila se nečekaně a její iniciátoři dosud zůstávají obestřeni tajemstvím. Šířila se mezi nejvybranější společností z vysokých kruhů, která si v soukromí nestydatě libovala ve skotačivých dobrodružstvích mladých aristokratických hrdinek se svými spolužačkami, služkami a komorníky. Po vydání osmnáctého čísla revue za stejně podivných okolností zanikla. Zpověď nebedné dámy, Lady Fuckingham, své publikum nadlouho přežila a dodnes patří k vrcholů lechtivé literatury.... celý text

Literatura světová , Novely , Erotika

Vydáno: , Tribun EU

Lady Pokingham

Natty
13.04.2024 1 z 5

Takové literární nepříliš reálné porno z 19. století, víceméně bez příběhu, s postavami, kde je každý svolný úplně ke všemu, co vás napadne i nenapadne. Vyzdvihnout ale určitě musím rozsáhlou zásobu výrazů pro obě přirození a sex samotný

Coretta
10.03.2024 4 z 5

Musím říct, že jsem to čekala více příběhové, ve výsledku to bylo opravdu jen o sexu a pokud by to opravdu psala postava nymfomanky Lady Fuckingham, rozhodně by to jinak nevypadalo. Ve výsledku se mi to líbilo, bylo to čtivé, místy by to mohlo nahradit porno o tom žádná, ale ke konci se tam scénáře opakovaly a začalo to nudit. Pokud bych to chtěla popsat třemi slovy byly by to zvrhlost, bdsm a orgie. Zkrátka erotický bizár

Slezadav
04.03.2024 2 z 5

No, co na tenhle škvár říct. Čekal jsem něco jako erotický román, ale ouha, tohle bylo prostě a jednoduše porno. Příběh prakticky žádný, krom zběžně naznačeného rámce, zato neskutečných čuňáren přehršel. Často hnaných do zbytečně nadsazovaných extrémů. Daleko více by mě bavil opačný poměr, tedy 90% příběhu a 10% orgií. Jediné, co mohu označit za pozitivum je fakt, že lidé v 19. století byli v sexuální oblasti o něco vynalézavější, než jsem tušil. Na mou obhajobu jsem nad tím nikdy nikterak nepřemýšlel a při zpětném pohledu to asi dává smysl.
Doteď nevím, proč se u nás tak uchytil hoax, že autorem je Wilde, nikdo kromě Čechů si to zřejmě nemyslí. Podle mě si to jednou někdo vymyslel, od té doby se to u nás vydává pod Wildeovým jménem a autor tohoto vtipu se nejspíš už v hrobě za břicho smíchy popadá. Dávám 2 hvězdy, což je minimum pro něco, co jsem dočetl až do konce. Dočetl jsem to jen díky tomu, že to bylo krátké, což se nedá říct o většině nástrojů v knize popisovaných.

Tereza0107
14.02.2024 2 z 5

Musím říct, že knížka mě opravdu překvapila, tohle snad nemělo ani žádný příběh. :D Celá knížka je pouze o jednom, všichni jsou svolní ke všemu a s každým, zábrany zde neexistují. Celkem by mě zajímalo, jak byla povídka ve své době přijata. Jako by autorovým hlavním cílem bylo co nejvíce šokovat čtenáře.

Snílek1980
14.02.2024 4 z 5

Je to milé, je to hravé, je to sprosté. Víc k tomu asi nemám co dodat.

Apo73
01.02.2024 1 z 5

Nic moc objevného k předchozím komentářům nepřidám. Čistá pornografie 19. století, bohužel bez náznaku literární kvality. Takovéhle povídky a sexuální situace jsem si v pubertě psal taky, proč by to nedělal Oscar Wilde? (To se s ním nechci srovnávat, probůh!) Já jen, že není proč se na něj zlobit. Je otázka, zda takovou věc vydávat.
Protože už jsem tady komentoval Erotickou revue, Knihu o kundě, Knihu o čuráku a Irenu, tak musím konstatovat, že tohle je opravdu brak. Literární brak. Zmiňované publikaci mají určitý humor, nadhled, jsou prostě projevem určité umělecké pronikavosti, se kterou se dá sexuální akt také líčit, tady je to čistý popis. Říkám, proč ne, ale taky proč jo. Dodal bych k tomu: "Jen pro osobní potřebu." Pak je to v pohodě.

Chytuš
30.01.2024 1 z 5

UCHOKNIHA. Tak to že to bude čisté porno, kde si bude užívat každý s každým, mi bylo jasné už před čtením a byla jsem na to řádně připravená a natěšená :-) Ale to, že to bude doslova zaplevelené sadomaso praktikami prakticky u každé popisované avantýry a v nadpoloviční většině i nechutnými až pedofilními popisy (autorova fantazie ujíždí na odpaňování mladých dívek, kterým ještě ani neroste pubické ochlupení, případně hrátky s mladými chlapečky), na to jsem tedy připravená nebyla. Nehledě na to, že lady byla krutá mrcha, připravená pro své choutky využít všechno, co se kolem ní hýbalo, všemi prostředky... Její slabost a churavění z orgií jsem si přeložila jako syfla nebo nějakou jinou pohlavní chorobu, což jí ovšem nezastavilo v šíření dál. Jedinou hvězdičku uděluji paní Cibulkové, která knížku načetla - obdivuhodný výkon.

sgjoli
21.01.2024 4 z 5

Tohle dílo, připisované Oscaru Wildovi, jsem poslouchala jako audioknihu a teda v první řadě klobouk dolů před paní Sodomovou, že to dokázala načíst s takovou samozřejmostí, suverénností a až jako vážností.
Nejsem běžně čtenářka erotické / pornografické literatury, ale tohle je tak známý titul, že jsem s říkala, že to zkusím a uvidím, jaké to bude. No a nutno podotknout, že to nebude úplně literatura pro citlivé čtenáře. Autor, ať už je to kdokoliv, je velmi detailní v popisu a nebrání se různým obscénnostem. Autor se s tím nepáře, vše jde ráz na ráz. Těch sexuálních scén tu je opravdu mnoho, jazyk je tu místy dost vulgární - takže pokud vám to vysloveně vadí, tohle není kniha pro vás.
Co mne nepřestávalo překvapovat, bylo to, jak v autorově popisech byla všechna těla naprosto dokonalá bez jediné vady, všem se líbilo všechno a hlavně - že žádná z přítomných dam nikdy neotěhotněla, byť se o nějaké ochraně před početím rozhodně nedá mluvit. V jakém světě to ty postavy žily, to nevím, ale člověka to minimálně zarazí. Nicméně hlavní hrdinka si rozhodně uměla užívat slastí až na samou dřeň.
Nakonec musím říct, že to vlastně bylo dost zábavný čtení - hlavně když vezmu v potaz, že podobnou literaturu běžně nevyhledávám. Nějak jsem asi víc čekala, že to bude úplná hovadina. Jako takhle - děj to nemá a asi vám to život nezmění, ale jako erotickej bizár proč ne? Je to psané hodně svižně, asi ta otevřenost mne hodně vtáhla - že se autor nebál. Myslím, že na tu dobu, kdy tohle vzniklo, to bylo dost odvážné a asi to hodně lidí zvedlo ze židle pobouřením.

Leonora
07.01.2024

De Sade měj aspoň nějaký vývoj, tohle je prostě jenom... jedna orgie za druhou. Neodvažuju se hodnotit na hvězdičky, podle mě by se snad porno ani nemělo považovat za literaturu. Hodnotu to má ještě o šprušli pod brakovou upírskou YA. A realita asi utekla do kláštera, že nikdy nikdo nikho nezbouchnul, nikdo nenakazil ostatní syflem, nikdy se nikdo nedal se zhrozeným odporem na útěk... Teda možná v druhé půlce, kterou jsem znuděně přeskákala. Krom toho, výrazy jako "mejdan"... Seriously???

Petra1323
03.11.2023 5 z 5

Co dodat. To byla taškařice slečny Beatrice až do samého umilování. V době vydání musely být články, a následně i kniha, jako dopad meteoritu velikosti Westminsterského opatství přímo do centra Londýna. Text bohužel vyznívá jako brávíčkové články psané samotnými čtenářkami v rubrice partnerské vztahy a sexuální otázky.
Obvyklé postavy porno žánru - služebná, lady, komorná, učitelka, kamarádka, guvernantka nebo služka si to rozdávají s typickými protějšky – markýz, zpovědník, monsignor, komorník, vévoda, otec, lord, zahradník. Všude, vždy a pořád a všichni dohromady. Chyběl jen hasič, instalatér a zdravotní sestra a sekretářka.
Jak popisovat stále dokola to samé a neopakovat se. Mistr slova Wilde se snažil seč mohl o pestrost popisů, ale i tady došlo k monotematické nudě. Poslední stránky autor odbyl už úplně. Na parníku s námořníky a tři dny cesty!!! – to mělo docela vysoký potenciál na dalších aspoň dvacet třicet stránek. Zřejmě už zasáhla dobová cenzura.

Abych se při čtení nenudila, začala jsem počítat. Došlo ke čtyřiceti jedné souloži, z toho osm krát anální sex. O panenství nebo panictví přišlo dvanáct obcujících. Tři masturbace, patnáct orálních uspokojení, nepočítaně polibků, pár decilitrů ejakulátu (zde „odborně“ nazývané „mrdka“).
Pohlavní styk nebo sex je zde bušení, zprznění, rožnění, šukání, mrdačka, píchačka, šukec, prcání a zcela úřední - obcování. Pro masturbaci zvolil autor obligátní honění a lehce poetické prstění. Felaci nazval úplně bez nápadu kuřbička.
Názvy ženského klína jsou už nápaditější a autor se dostal na více než dvacet, vesměs romantických, názvů – kundička, skulinka, drahoušek, štěrbinka, uzoučká záležitost, propast lásky, jeskyňka lásky, neviditelná ruka, svatyňka, pipinka, pička, svátý grál, přístav, vráska lásky, svatyně, zásuvka lásky. A pak i přitvrdil, s kundou a kundiskem.
No a na penisech se pan Wilde přímo vyřádil, stejně jako slečna Beatrice a její přítelkyně a někteří pánové. Je jich přes čtyřicet, těch názvů. Některé i humorné. Ten Tvůj, miláček, klobása, klacek s rubínovou hlavičkou, topůrko, obrovitá žilnatá věc, příšera, váleček, pendrek, kopí, zbraň, kláda, pyj, nádobíčko, přirození, obluda, stroj lásky, sprostá hračka, ocas, Jeho věc, potvora, šíp lásky, oř, monstrum, panáček, péro, náčiní, pan Pták, stožár, motor lásky, aparát, čůrák, žihadlo, motor, mašina, beran, dýka, klacík, bimbas, ptáček a kláda.
Zkuste najít tolik názvů pro jiné části lidského těla, třeba ucho nebo koleno. Asi nenajdete. Jak je ta čeština bohatá!

„Konečně nás námořníci museli opustit a musím přiznat, že to byla ta nejchlípnější orgie, které jsem se kdy zúčastnila, jelikož jsem hned po jejím sladkém konci upadla do tak chatrného stavu, že ani můj pobyt na Madeiře už ničemu pomoci nedokázal a od té doby mě tohle mé požitkářství přivádí do hrobu. Ach! Přesto, existuje-li na onom světě blaženost, věřím, že to není nic jiného než věčná mrdačka. Amen! Déle již své pero neudržím.“

heliiinka
12.10.2023 3 z 5

To snad ani není porno, jak byly některé situace nereálné.

Janadvorackova
29.09.2023 4 z 5

Ojojoj, Oscare, vy nemravný bídáku :).
Takové chlípné nápady a ohavné myšlenky, nepřípustné.
Tak asi poklekněte a polibte rákosku :).
To je zhruba shrnutí obsahu.
Ale místy se mi zdá, že kniha obsahovala až moc současné výrazy. Jestli je to snaha překladu přiblížit popisy dnešnímu čtenáři?

Mia07
27.09.2023 3 z 5

No asi takhle. Je vidět, že krátit čas se dal asi jen sexem, sexem a zase jen sexem. Takové sci-fi porno 19. století. Ale četlo se to skoro samo :-)))

m2056
10.09.2023 2 z 5

Knihu jsem našel na vlakovém nádraží v Hulíně četl jsem ji při cestování do zaměstnání tohle téma vás až tolik nepřekvapí ale i nezklame.

Nelasp
03.09.2023 3 z 5

Chápu, že byla kniha ve své době kontroverzní. Přečíst se kniha dala, ale nějak výrazně mi v hlavě nezůstala..

joachim36
08.08.2023 4 z 5

V porovnání s francouzskou novelou "Příběhy pařížské kokoty", kde většina postav má své vlastní motivace, plány a i opravdové city, mi četba Lady Fuckingham zprvu moc nesedla. Pak jsem to začal číst v rámci žánru, do kterého novela přeci jen spadá... jako porno. Když od toho člověk nic víc nečeká, tak je to vlastně dobrý. Je tam snad úplně všechno. Voyerismus mladoučké dívky, která dosáhne svého zaučení do milostných her jak s chlapcem, tak je zasvěcena do tajů dívčí lásky. Následně se stane spoluzakládající členkou tajného klubu swingující zlaté mládeže, aby se posléze provdala za staršího džentlmena, který si libuje v BDSM hrátkách a análním styku. Po jeho skonu na vrcholu extáze (kde figurují i o dost mladší chlapci), sama začne kráčet vstříc podobnému osudu. Nejprve svede (ženatého) bratra svého zesnulého chotě. Následně sebere věneček několika dívkám i chlapcům. To vše se začne projevovat na jejím zdravotním stavu. Doktora jenž jí léčí však svede téže... stav její tělesné schránky chátrá stejnou měrou jakou se věnuje milostným hrátkám... sama to moc dobře ví, ale pomoci si nedokáže.

J0hn
29.07.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Můžu pochválit profesionální přednes interpretky, vzhledem k tomu co četla za text. Jinak co se týká samotné knihy, je to takový soubor lehce navazujících porno povídek. Původně totiž vycházeli v časopise na pokračování. Což bohužel způsobuje, že když knihu přečtete na jeden zátah, tak ty sexuálni scény začnou byt troch repetetivní. Kdyby byly napsané dnes neznámým autorem, tak řeknu pěkné, profesionální, ale za chvíli po nich neštěkne ani pes. Zajímavými je dělá to, že jsou 150 let staré a že se autorství připisuje Oskaru Wildeovi. Protože bych to stáří bych tedy netipoval. Kniha by mohla být scénářem pro moderní hardcore porno film. Popisuje všechny praktiky co se běžně v pornofilmech vyskytují a dokonce i praktiky které se vyskytují jen v hodně vyjímečně. Na druhou stranu co se týká toho jak moc musela být kniha ve své době šokující, je třeba připomenout že knihy Markýze de Sade vycházely ještě o 100 let dříve.

uzivatel83509
31.05.2023 3 z 5

No... co k tomu napsat... "lechtivá literatura" :D

... byla tak vzrušující, že se nedokázal udržet a semeno vystříklo z jeho pyje na její ruce a obličej...."Přesně to jsem tu obludu viděla dělat včera ráno. Stříká to tak i uvnitř Lucy?"

jitrnic
28.05.2023 4 z 5

Ne, to není nějaká společenská satira od Oscara Wildea, jak jsem se domníval. Vlastně se to ani nejmenuje Lady Fuckingham. Koho by zajímalo, co to tedy je, nechť ráčí číst. Je to příjemné.

Sitth
07.05.2023 5 z 5

A šounili jako červení psi!
Když tuto knihu najdete v 15 letech, když ještě stahování jednoho obrázku trvá na internetu 5 minut, tak je to poklad .-)
Pochopitelně 6/6!