Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379365/bmid_uz-me-vidis-V18-379365.jpg 4 922 252

Lacey Flint série

Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Now You See Me , 2011

mysce
20.11.2018 5 z 5

První díl krimi série se seržantkou Lacey Flintovou mě nadchl!
Příběh začíná večerem, kdy v náručí hlavní hrdinky umírá brutálně pobodaná žena. Lacey se vrhá do vyšetřování své první vraždy. Díky své zálibě v historii kriminalistiky je brzy přesvědčena, že někdo kopíruje zločiny legendárního Jacka Rozparovače.
Jelikož však má sama za sebou docela divokou minulost a dokáže být pěkně tvrdohlavá, není její postavení ve vyšetřovacím týmu právě jednoduché. Navíc se stává jakýmsi prostředníkem mezi vrahem a policií, i když vůbec netuší proč.
Autorka líčí brutalitu vražd do dech beroucích detailů a tak bezprostředně vnímáte hrůznou atmosféru těchto šílených událostí. Spád, chladnokrevnost a originalita závěrečného rozuzlení dělají z knihy skutečně úžasný thriller.

vevu.
16.11.2018 4 z 5

Druhá kniha od autorky, která se mi dostala do rukou.

Námět nebyl špatný, jen mi to přišlo místy zdlouhavé a konec trošku překombinovaný. Jsem zvědavá na další díly série. :)

smithynka
31.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha, kterou mohu jen doporučit. Čtivá od začátku do konce. Určitě si přečtu další knihy od S. J. Bolton.

kaja3190
30.10.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Bavila mě od začátku do konce a měla jsem problém se od ní odtrhnout. Navíc tam byla zapojená část historie a to mě na tom bavilo asi nejvíc.

DericCaster
29.10.2018 5 z 5

Velmi příjemná detektivka, která mne zaujala hned od prvních stran. Líbila se mi jemnost, se kterou je příběh napsán a přitom je velmi poutavý. Závěr se dal trochu vytušit, ale nijak to knize neubralo na kvalitě. Byl to můj první počin od autorky, ale zcela jistě ne poslední.

Eeli
25.10.2018 5 z 5

Hodně povedená kniha, v níž autorka suverénně dovede upoutat pozornost a bezesporu ji udržet. Akorátně je zde čtenáři dávkováno napětí i akce, překvapivé zvraty i prostor pro domýšlení souvislostí, aby na posledních stranách mohl být zaskočen i spokojen zároveň. Příběh plyne, je dynamický, spojení neotřelého námětu s tím veřejně známým vytvořilo originální detektivní thriller.

Luciane
15.10.2018 4 z 5

parada :-)

Shanib
10.10.2018 5 z 5

Konečně mě opět chytla knížka hned po prvních několika stránkách a vůbec se mi ji nechtělo odložit. Přiznám se, že místy jsem si vzpomněla na Roberta Bryndzu a jeho Ericu Fosterovou, ale postavy mi zde byly daleko více sympatické. Také se mi líbil styl vyprávění. A ten konec? Vůbec jsem to nečekala. Totiž myslela jsem si to v půlce knížky, pak jsem od té myšlenky úplně odešla a pak tohle? Sharon Bolton mě dostala a jdu na další díl.

Jupijow
10.10.2018 4 z 5

Spojení legendy o JR a současnosti bylo velmi zajímavé. Psychologie postav už trošku slabší, ale pořád se jedná o celkem slušnou knihu v rámci svého žánru. Jakpak se asi Lacey daří v druhém díle ? :) Jdu do toho...

vnimat_Krasu
10.10.2018 1 z 5

Vymysli si klišé z detektivky. Hrdinku se závislostí, vraha, co kupí jednu brutalitu za druhou nebo patologa, co si v podzemí pouští vážnou hudbu. To všechno tady najdeš. V asi nejuondanějším bestselleru, ve kterém jsem fandil hlavně sám sobě. Abych ho dočet.

Danilla
03.10.2018 4 z 5

Opravdu hodně povedená kniha. Pravda, prvních pár kapitol mě nějak nezaujalo ale říkala jsem si, že kniha má hodně kladných recenzí, že se to přece musí rozjet. A taky že ano. Moc mě bavili různé teorie o Rozparovači, příběh mě pořád nutil přemýšlet, kdo napodobuje Jacka Rozparovače a konec, ten mě prostě dostal.

alnahu
02.10.2018 4 z 5

Od této autorky čtu již druhou detektivku a opět se mi líbila i když je příběh docela brutální. Seržantku Lacey Flintovou si vyhlédne novodobý Jack Rozparovač- stejný pomatenec ,jako ten ,který koncem dvacátého století děsil Londýn. Čtivá napínavá detektivka .

michaela7087
01.10.2018 5 z 5

Naprosto dokonalý thriller.

moudivlacek
27.09.2018 5 z 5

První moje setkání s autorkou a jsem nadšená, to opravdu byl opravdu thriller, a jak někdo již napsal, není to ani tak o brutalitě při vraždách, jako spíš to, proč vlastně se ty vraždy děly - nepotrestané zlo z minulosti. Je mi z toho do pláče.
Je mi líto hlavních hrdinek, i když nesouhlasím samozřejmě s vraždami.
Jsem zvědavá, jak to bude s hlavní hrdinkou dál.
Doporučuji

SimonaP
25.09.2018 3 z 5

Knížka mě bavila, občas byla sice zdlouhavá, ale četla se dobře. Konec pro mě předvídatelný.

antonin0999
25.09.2018 4 z 5

Před chvílí jsem knihu dočetl a přiznám se, že mi není špatně od žaludku z brutality vražd, ale spíše z toho, co vnitřně hlavní aktéři prožívali.
Ze závěru se mi motá hlava, možná až příliš. Těším se na čtení dalších dílů, ale vím, že se musím psychicky připravit.

Mišmiš
15.09.2018 4 z 5

Za mě hodně dobrá detektivka, která se velice dobře četla, jelikož měla od první stránky spád, napětí a i když jsem předem tušila konec, nemohla jsem se dočkat jeho potvrzení :-D
Určitě už se těším na další díly této série :-)

maličkán
12.09.2018 5 z 5

Dobrý thriller, mohu jen doporučit, i když některé pasáže mi připadly docela zbytečné. Kdyby měla kniha o 100 stránek méně, byla by ještě lepší.

Erlif
11.09.2018 5 z 5

Člověk bere trošku s obavou knihu do ruky... úvodní slova "novodobý Jack Rozparovač" - tohle se buď povede nebo ne... A musím říct, že tento thriller se opravdu povedl a hodně povedl. Krátké vracení se zpátky v čase nevadí, člověk sice moc nechápe, ale zapadne to krásně do sebe. Knize nechybí napětí, je psaná svižně, problém odtrhnout se... A Jack Rozparovač tomu vůbec neuškodil. Jen knížky od autorky opravdu doporučuji číst postupně, jelikož hlavní hrdinové a vztahy na sebe navazují a člověk je tak v obraze a čeká, jak to s nimi bude dál.

Azmodan
06.09.2018 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Už nápad oživit "legendu" o Jacku rozparovači je zajímavá, i když dle mě je to i zrádný a tenký led. Může to být bomba dílo, ale taky mega průser, když autor vsadí na známý příběh a nic mu ze svého nedá...To ale není případ této knihy.
Příběh začíná od prvních stran velice zostra a nasazuje laťku zábavy, napětí a i jisté míry strachu velmi vysoko. Pomalou odhaluje temné pozadí vražd a zamotává do celého klubka případu pár podezřelých. Celé je to okořeněno špetkou temné atmosféry starého Londýna a (nebojím se říct) mystických vražd Jacka Rozparovače. Autor přijde i s nějakým originálním nápadem, s novou myšlenkou a tak jen nekopíruje už stokrát vytěženou myšlenku z historie. O to překvapivější (pro někoho) může být finále. Kniha je velmi čtivá, má spád a napětí, nutí vás číst dál a co hodnotím velmi kladně(!) podařilo se jí vystříhat všech pitomých na oko laciných akčních honiček na poslední chvíli (nešvar jinak vynikající poslední Nesbovi knihy "Žízeň", ale i mnoha dalších).
Knihu vřele doporučuji a už se těším na další díl.