Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379365/bmid_uz-me-vidis-V18-379365.jpg 4 922 252

Lacey Flint série

Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Now You See Me , 2011

martina1199
28.06.2017 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu skvělé :-)

Autorka dokáže člověka napnout, že při čtení pomalu ani nedýchá. Hraje si se čtenářem jako kočka s myší. Jednu dobu jsem byla přesvědčená, že znám vraha, ale autorka mě bravurně přesvědčila o opaku, abych následně při pointě zjistila, že jsem zase tak daleko od pravdy nebyla :-) Vodila si mě jako na provázku a já šla za jejími slovy ochotně a dychtivě, dokud mi neodhalila, jak to všechno doopravdy bylo.
Jako první ze série o vyšetřovatelce Lacey Flintové jsem četla až třetí příběh v řadě - Tak to je, tak to bude. Hned jsem věděla, že si sérii budu muset přečíst celou. Autorka je totiž vynikající vypravěčka a navíc Lacey je opravdu zajímavá postava sama o sobě.

Takže si jdu koupit Volavku a až trochu rozdýchám Už mě vidíš, pustím se do ní :-)

konicekbily
25.06.2017 4 z 5

Je to hodně moc kombinované, policisté/vyšetřovatelé vyžadují neustálé proškolování o Jacku Rozparovači z úst hlavní hrdinky, sami o něm mnoho nevědí. Příběh je většinou vyprávěn v první osobě hlavní postavou, tentokráte mi to nevadilo. Kniha má ale spád a tak se poohlédnu po dalším díle.

aknicul
15.06.2017 5 z 5

Poutavý a strhující děj, který vás nutí číst, číst a číst! Až jsem byla naštvaná, že už je konec a naštěstí jsem zjistila, že kniha má pokračování, takže už zase jdu číst a....

andrea4053
13.06.2017 5 z 5

Neksutocne skvele napisane ... Lacey si ihned zamilujete a po docitani musite pokracovat dalsou knihou .. musela som si celu seriu kupit v pevnej vazbe a uz maju cestne miesto na policke :)

ankaras
12.06.2017 5 z 5

49,-, kterou za knihu chtějí mě nějak automaticky nelákalo. Ovšem po knize Tak to je, tak to bude jsem samozřejmě začala dočítat předchozí díly a už zůstanu Sharon Bolton věrná.

bosorka
15.05.2017 5 z 5

Výborná detektivka. Styl S. J. Bolton mi naprosto sedl. Čistě náhodou jsem se dostala nejdřív k třetí knize ze série Lacey Flint Tak to je, tak to bude a uchvátila mě. Takže jsem se musela pustit i do předešlých dílů. I když jsem se leccos o postavách už dozvěděla předtím, nevadilo to. Už mě vidíš? bylo zábavné a napínavé, a ač čtenář posléze tuší, kam ho autorka asi povede, stejně hltá až do konce (a dobře dělá, protože ten je výborný). Baví mě i hlavní postavy a vůbec, našla jsem si prostě paní autorku detektivek podle mého gusta.

kyssling
10.05.2017 4 z 5

Kniha skvělá, výborné vykreslení postav, o hvězdu méně dávám z důvodu závěru : mírně překombinovaný, zároveň prostřihy do minulosti mě připadají odbyté (na rozdíl třeba od Adlera Olsena) a nakonec těžko uvěřit, že by se protřelý kriminalista k podezřelé choval takto (abych nespoileroval) ...
Zajímalo by mne zda ještě platí věta v románu : "Když člověk přijede do Spojeného království bez dokladů o tom, odkud je, nikdo ho nemůže
poslat zpátky." :-)

Schamila
01.05.2017 5 z 5

A tuhle knihu jsem měla doma od prosince, až když jsem si přečetla Obětinu, šla na řadu a asi tak v polovině jsem se sháněla po dalších dílech, nádherné napětí, pořád je vše jinak a ten konec - tak to byla bomba, s touhle knihou se nebudete nudit a ještě se projdete Londýnem a všemi zákoutími. Autorku si dávám do oblíbených, umí to - abyste byli stále v napětí a krásně se báli, už se těším na další a mooooc doporučuji

HaHa11
25.04.2017 5 z 5

Ke knize mám jedinou výtku - místy to bylo kruté a naturalistické, ale uznávám, že to bylo nutné. Autorka příběh splétala a rozplétala, a ač jsem zhruba ve dvou třetinách vytušila, kdo je kdo, byla jsem napnutá do posledních stránek (a ty se mimořádně povedly). Mám ráda knížky, ve kterých místo děje "hraje", a Londýn se v tomto případě předvedl na výbornou. Řeka Temže a mosty historické i ty nové, turisty navštěvované lokality i místa, kam by obyvatel velkoměsta nevkročil ani v pravé poledne. Skvělé, a asi nejlepší ze série s Lacey Flintovou. Po dlouhé době dávám rovných pět.

hs777
22.04.2017 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych knížku s 500 stranami v mé čtečce přečetla za necelých 24 hodin. Už dlouho se mi taky nestalo, abych se v noci při čtení bála vylézt z postele. Něco tak napínavého jsem nečetla strašně dlouho. Děkuji uživateli Peslík za komentář, protože bez něj bych knihu asi neobjevila. Byla to pekelná jízda a hned otevírám Volavku.

Peslik
20.04.2017 5 z 5

Někdy v létě jsme dočetla sérii od Ch.Cartera a nevěděla do čeho se pustit, od klokan.1905 jsem dostala pár typů na knihy a mezi nimi byla i tato a musím říct....díky moc. Kniha mě v táhla a já měla problém přestat číst. Pro mě byla napínavá do posledního písmene. V půlce jsme začala tušit, ŽE, pak jsme si řekla, ŽE NE a ono nakonec ANO :-)
Těším se na další díly.

evin84
15.04.2017 3 z 5

Tak ja nevim zacatek se mi libil, uprostred jsem se nejak ztratila a konec byl fajn. Vcelku me kniha nenadchla ale urcite si jeste neco od teto autorky prectu :-)

šipek
12.04.2017 5 z 5

Co k tomu napsat? To byla jízda od které se nedalo pomalu odtrhnout. Již mám autorku v oblíbených. Koukám na hodnocení této knihy mých známých uživatelů zde na databázi knih a samý plný počet hvězdiček ( až na jednu čtenářku ). V knize se prolínají tři dějové linie a vůbec to není na škodu. Asi to chce číst tuto sérii s Lacey Flint postupně. Já četl nejprve Volavku a již se moc těším na třetí díl.

Hell_Rihova
11.04.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem kdy četla. Napínavé od začátku až do konce. Do poslední stránky jsem nevěděla, kdo za tím vším stojí. Ten konec mě opravdu dostal, takový konec jsem nečekala a abych řekla pravdu, byla jsem i trochu zmatená. Tato detektivka patří mezi ty brutálnější, ale to mně osobně vůbec nevadilo. S chutí se pustím do druhého dílu.

oleg
22.03.2017 5 z 5

Bezva čtení,zase kniha od které jsem se nemohla odtrhnout a ten konec....super,už mám autorku v oblíbených,doporučuji,stojí za přečtení!!!

Ms.Floyd
19.03.2017 5 z 5

Perfektní, napínavá detektivka. Sympatičtí hlavní hrdinové. Knížku jsem přečetla jedním dechem a určitě doporučuji. Co jediné mi možná trochu vadilo, bylo opravdu naturalistické vylíčení rozřezaných mrtvol, bez toho bych se obešla ;)

ptoček
13.03.2017 5 z 5

S. K. Bolton jsem si zamilovala. Sedí mi styl psaní, její knížky mě chytí od začátku a nepustí. Musím přiznat, že anotace k této knížce mě moc nezaujala, takže jsem si ji nechala na konec. Ovšem nakonec dokonalost!!! Ten závěr??? Tleskám, perfektní!

dominika2585
05.03.2017 4 z 5

Na mě měla kniha trochu pomalejší rozjezd a chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Nicméně příběh o Jacku Rozparovači se mi moc líbil, autorka dokazala navodit temnou atmosféru. Závěr mě dost překvapil, ale o to víc byl napínavější.

mispulin
02.03.2017 5 z 5

Docela se mi to líbilo. Nikdy jsem žádný příběh o Jacku Rozparovači nečetl a tady popisují vraždy, které se staly. Některé pasáže byly napínavé a konec tak dobrý...

kikidok
28.02.2017 2 z 5

Kniha byla do půlky napsaná výborně! Chytlavá, zajímavá, krátké kapitoly, které se dobře četly, výborný námět. V půlce se to zlomilo. Najednou byla hlavní postava zlá a chovala se, vzhledem ke své situaci, absolutně nelogicky. Navíc nás dost nešikovně autorka navedlo, kdo by měl být vrahem, čehož se do 3/4 knížky i držela a čímž absolutně ztratila můj zájem a ve 3/4 nám řekla kdo je konečně vrah a už jsme jenom sledovali, jak ho chytí. To mi teda vůbec nesedlo. Závěr jsem tak nějak tušila a co jsem netušila, to mě nechytlo. Vynikající námět a nápad, do půlky zpracování super, po půlce špatné. Za mě nedoporučuji.