Vražedná léčba

Vražedná léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224295/bmid_vrazedna-lecba-KD9-224295.jpg 4 1356 228

Labyrint série

< 3. díl

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce . Dotisk v roku 2018 se stejným ISBN a pouze jinou - filmovou obálkou.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Death Cure , 2011

Marxt5
19.07.2020 4 z 5

Oficiální zakončení série je v určitých aspektech uspokojující, zároveň si myslím, že samotný závěr byl spíše deus ex machina než promyšlený a dobrý závěr. Trochu škoda.

blackoutzuzi
11.05.2020 2 z 5

Závěrečný díl série Labyrintu a za mě nejslabší díl trilogie. Celá série na mě působila postupně horším a horším dojmem. V posledním díle se čtenář dočkal několika nečekaných, ale i předvídatelných zvratů, čekalo nás těžké loučení a vyrovnání se s neodvratným. Naši hlavní hrdinové se museli rozhodnout, čemu mohou věřit a čemu ne. Méně akce, více nudy – tak bych asi ve zkratce zhodnotila poslední díl. Velkolepé finále se bohužel nekonalo. A opět se zde vyskytlo několik okamžiků, při kterých mi Thomas hrozně vadil.. Za mě bohužel - z k l a m á n í.

pipa36
08.05.2020 2 z 5

Jen jsem chtěla uzavřit sérii - ale byla to fuška. 90% knihy tvoří nezáživná účelová omáčka, která spěje k alespoň trochu zajímavému, nikoli však uspokojivému konci - rozhodně se nejedná o důstojné zakončení původně slibně rozjeté série. Nelogické, dětinské, většinu knihy bych hodnotila jediným slovem: "Bóže...". Letmý návrat do kulis města Spáleniště i Labyrintu se mi líbil, ale byl takový těžkopádný - ne, že by kniha nebyla místy napínavá, ale působilo to jaksi hluše, nelogicky. Příběhu nepomohla ani spisovatelova snaha zapůsobit na emoční strunu čtenářů na konci knihy při volbě "bruneta či blondýna?". Dávám 2*, Kód horečky už asi nedám.

O měsíc později:
Nakonec mi to nedalo a podívala jsem se na filmové zpracování - už chápu rozčarování těch, kteří nejprve koukali, pak teprve četli... Ano, filmy skutečně literární předlohu překonaly, a to v mnoha směrech. A i když se první dva filmy s knihami celkem shodují, třetí díl si jde (díky bohu) vlastní cestou. Filmy jsou napínavé, efektní, a hlavně - smysluplné. To se obzvlášť o třetím dílu knižní podoby jaksi říct nedá.

Maara320
05.04.2020 5 z 5

Závěr trilogie. A je konec. Bude mi celá ta parta chybět. Opět plně zvratů, akce a napětí. A i plné překvapujících momentů. I slza mi v závěrečné knize trilogie ukápla (kdo četl, pochopí).

Mečounka
12.08.2019 5 z 5

Završení celé té trilogie mě celkem dostalo. Určitě si ji přečtu znovu.

EvaStark
07.07.2019 3 z 5

Tenhle díl byl možná trochu lepší než druhý, ale pořád není lepší než první. Ukápla mi i slza. S filmem se to nedá srovnat, ten jsem si hnedka oblíbila. I postavy mě v knížce méně zaujaly.

Aveli
25.06.2019 3 z 5

Pro mě to byl nejslabší díl z trilogie. Nedokázal mě vtáhnout do děje tak jako předchozí díly. I přesto ale úspěšné zakončení příběhu.

Liana
19.06.2019 5 z 5

Výborné zakončenie celej série. Nevedela som prestať čítať, až kým nebol koniec. Mám pocit, že každý diel bol napínavejší ako ten predtým. :-)

Grynče
13.06.2019

Úžasná trilogie, přečteno jedním dechem.

katushah
12.06.2019 4 z 5

Začátek nic moc, ale finále hezký. Celá triologie je fajn.

Mergirus
10.06.2019 5 z 5

Zakončení trilogie....která by ještě zasloužila další díl. Ach ty ženské. Fakt to končí tak, jak to končí? No co, tahle trilogie mi nedá spát, dokud si nepřečtu oba prequely. Bohužel je nemají v knihovně a budu si je muset koupit, ale když já tak moc potřebuju vědět, co k tomu má autor ještě co říct. Taky to ale mohl napsat do jednoho dílu :)

Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Třetí díl je zhruba na stejné úrovni jako ten první. Vtáhne vás do děje a nutí vás číst až do konce, ale pak si uvědomíte, že vlastně ani nedokážete říct, o čem to bylo, a že se v knize nic moc až tak překvapivého nestalo. Velkým plusem je ovšem zápletka okolo Newta a Teresy, i to, jak se to autor rozhodl vyřešit, působilo to uvěřitelně, ačkoliv bychom si jistě přáli, aby to přeci jen dopadlo trochu jinak.

Mamosvain
03.06.2019 5 z 5

Jako třetí díl ještě mnohem lepší než předchozí. A to i ty první dva měly pořádně dobrou dějovou linku a vývoj postav. Ale tady už se setkáváme s faktorem strachu, že o nějakou z opravdu nejhlavnějších postav bychom mohli na dobro přijít. Ano, to se sice stalo už i v minulých dílech, ale, ruku na srdce, třetí díly trilogií tímhle bývají nejproslulejší.
Jako zakončení této příjemné trilogie velmi efektivně se vyvíjející. Doporučuji!

Tesssay
10.05.2019 4 z 5

Jsem ráda, že jsem nejprve viděla film (který mě nadchnul), a až pak četla knihu, protože bych jinak byla zklamaná - filmové zpracování je super, ale děj je naprosto jiný než v knize. Celou trilogii jsem přečetla jedním dechem, za mě trochu slabší 2. díl, ale první a třetí se mi líbil moc.

Leniik33
10.05.2019 3 z 5

Začátek knihy měl spád a po stránce dějové byl perfektní. Ale cca od poloviny knihy je celý příběh až moc překombinovaný. Nejvíce povedený mi přišel druhý díl. Poprvé ve svém životě můžu tvrdit, že se mi filmové zpracování celé trilogie líbilo víc :)

ocean3
02.04.2019

Kniha byla velkým zklamáním...

Konfu97
03.03.2019 1 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Kniha mě vůbec nezaujala a děj už tak dost zamotaný a nepřehledný se vůbec nerozmotává. Po 70 stranách jsem knihu odložila a bohužel nemám vůbec chuť se k ní vracet.

kubakubikula
11.02.2019 5 z 5

Sice byla z tech tri asi nejslabsi, ale porad se to cetlo samo a rozhodne to stalo za to. Az do konce jsem si nebyla jista, jestli je vazne konec a jestli to neni nejaky dalsi test...

KlarisKaymin
31.01.2019 5 z 5

Úžasné, nic jiného k tomu neřeknu!!!

Eliška315
08.01.2019 5 z 5

Já tu sérii zbožňuji, takže za mě dokonalá

pro dospívající mládež (young adult) puberťáci

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Vražedná léčba je v

Přečtených2 080x