Vražedná léčba

Vražedná léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224295/bmid_vrazedna-lecba-KD9-224295.jpg 4 1357 228

Labyrint série

< 3. díl

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce . Dotisk v roku 2018 se stejným ISBN a pouze jinou - filmovou obálkou.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Death Cure , 2011

Strixie
07.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha, plná napětí, emocí, dobrodružství. Thomas, Minho a ostatní opět nezklamali. Knihu jsem pomalu ani nechtěla odložit, ale tak to bylo i s předešlými díly. Celá série je úžasná a jsem si jistá, že se k ní budu ráda vracet. :-)

Tenssi
05.07.2015 5 z 5

Nepatrné spoilery:
Měla jsem tolik různých závěrů, jak by tato knižní série měla skončit, ale James Dashner mě mile překvapil. Sice jsem byla naštvaná, že mi umřeli některé oblíbené postavy, ale díky tomu to získalo na dramatičnosti, podle mého mínění. Knižní sérii všem doporučuji! Vážně úchvatná!

delie
03.07.2015 5 z 5

Jsem strašně ráda, že mi kamarádka ukázala tuhle knižní sérii. :-) První 2 díly jsem zbožňovala a zrovna, když jsem je dočetla tak se další díl o den později vydával. Jak jinak musela jsem si ji koupit. 3. díl byl pro mě úžasný. Žila jsem v tom úžasném světe, i když byl sem tam bolestivý. Byla jsem překvapená snad ze všeho co Thomas udělal :D Nevím nějak mi Theresa nesedla a Thomas byl prostě Thomas takový zvláštní člověk. Určitě bych ty knížky doporučila. Miluji je :3

Karcoolka2210
29.04.2015 4 z 5

A mne sa tento koniec páčil a dostala som konečne odpoveď na moju otázku :) Mrzela ma strata jedného z Gladers, ktorý bol jednou z mojich obľúbených postáv. A celkový koniec bol podľa mňa veľmi dobrý, teda, ja byť v ich situácii, tak som veľmi happy s miestom, kde sa ocitli :) Táto trilógia je pre mňa milé prekvapenie, aj keď niekedy mi autorov štýl pripadal trochu jednoduchý a dosť vecí zbytočne opakoval, ale tak dalo sa to tolerovať :) AJ

radekn
25.02.2015

První díl super! Druhý díl slabší. A třetí dil - jako vyvrcholení celé ságy - bohužel zklamání.

pink_ivy
06.12.2014

Já vám nevím, tahle knižní série prostě asi nebude pro mě. První díl mě sice nadchnul, druhý se mi taky docela líbil, ale třetí mi však přišel ze všech nejhorší (no, upřímně to není novinka, i u knížek, které mám ráda se mi poslední díl zpravidla nelíbí). A navíc, co je pro mě nejdůležitější - autor nedokázal napsat ani jedinou postavu, tak, aby mi přirostla k srdci, to je pro mě u knížní série docela mínus.
Jsem si jistá, že někomu se to třeba líbit bude, já jsem byla zklamaná. 2*

Clare98CZ
02.11.2014 5 z 5

Byla jsem smutná, když jsem dočetla poslední slovo na poslední stránce tohoto třetího dílu, protože jsem se nechtěla rozloučit s touto úžasnou sérií. Čekala jsem, že mě nějaký díl téhle série zklame, jak to většinou bývá, ale ni takového nepřišlo! James do toho psaní dal opravdu vše a je to vidět, například když nemůžete pustit z ruky jeho knihu a musíte to dočíst až do konce.
Stále musím obdivovat, jak moc kniha je propracovaná, jak ve čtenáři dokáže vyvolat emoce a prožívat vše s hlavními hrdiny. Další věcí kterou obdivuji je fakt, že James nemá v povaze své knihy ukončit stylem - všichni přežijí, všichni jsou šťastní.. píše věci přesně tak jak jsou, přesně tak, jak by to bylo ve skutečnosti.
The Death Cure je dá se říct, poslední díl téhle série a mně k srdci přirostl jak Thomas, tak Minho a Teresa! Tyhle tři mám strašně ráda a budou mi chybět.
Thomas - kluk, který drží naději mezi všemi.
Minho - Drží si svůj humor i v těch temnějších chvílích.
Teresa - Vlastně je těžký ji popsat, ale troufám si říct, že ji mám asi nejradši. Ten nejlaskavější člověk, co chrání ty, jež miluje. Plno lidí jí odsuzuje, ale ať si říkají všichni, co chtějí, já byla na její straně po celou tu dobu a mrzí mě, že za to jak milující člověk to je, se jí nedostalo oné pochopení.
Myslím, že je to asi vše, co jsem chtěla říct, možná ještě to, že mě čtení téhle knihy víckrát neomrzí.
Opět dávám téhle knize plný počet hvězdiček a ostatním radím, abyste si to přečetli hned, co budete moct! Nebudete litovat.

Snofru
18.10.2014

Tak poslední díl mě mile překvapil. Čteno v angličtině, spousta věcí se vysvětlila (byla jsem dost zmatená z druhého dílu) a nezůstala otevřená ve stylu "domysli si". Každopádně i s koncem jsem celkem spokojená, i když Thomas mi za celé ty 3 knihy k srdci příliš nepřirostl, Teresa mi lezla na nervy a Minho, který si mě získal svým "okouzlujícím" humorem, znovu nezklamal a bavil mě až do úplného konce.

pro dospívající mládež (young adult) puberťáci

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Vražedná léčba je v

Přečtených2 081x