Kým vychladne káva

Kým vychladne káva https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462937/bmid_kym-vychladne-kava-BIn-462937.jpg 4 895 895

Funiculi funicula série

Čo by ste povedali na to, keby ste sa mohli vrátiť do minulosti, hoci len na malú chvíľu, kým vám vychladne káva? V jednej malej tokijskej kaviarni pomenovanej podľa známej neapolskej piesne Funiculi Funicula vraj takúto možnosť ponúkajú. Má to však háčik. Môžete sa stretnúť len s ľuďmi, ktorí kaviareň už niekedy navštívili. Nech urobíte čokoľvek, prítomnosť tým nezmeníte. Pri pobyte v minulosti sa nesmiete pohnúť z presne určeného miesta. Váš čas v minulosti sa začína zaliatím kávy a končí sa v okamihu, keď káva vychladne. A to sme zďaleka nevymenovali všetky zo zoznamu čudesných pravidiel... Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí sa náročnými podmienkami nedajú odradiť a naberú odvahu skúsiť to. Kniha ponúka štyri dojímavé príbehy tých, ktorí cestu v čase podstúpili. Čo všetko im priniesla a ako sa vďaka nej zmenili ich osudy? Milenci je príbeh ženy, ktorá sa rozišla s mužom, za ktorého sa chcela vydať. Manželia je príbeh muža strácajúceho pamäť a jeho manželky, zdravotnej sestry. Sestry je príbeh ženy, ktorá ušla z domu, a jej mladšej sestry, ktorá milovala jedlo. Matka a dcéra je príbeh tehotnej ženy, zamestnankyne kaviarne.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Lindeni

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni) , 2015

Komaeda
15.05.2019 5 z 5

Fakt super knížka, mela jsem ji prectenou rychle a myslim ze je i pokracovani, doufam ze bude přeloženo :)

miuk
10.05.2019 4 z 5

Emočně velmi silná kniha.

Dryáda
08.05.2019 4 z 5

Milá, melancholická kniha. Mne rozhodně nenudila, jen mi vadilo to neustálé opakování pravidel a faktů o postavách. Neřeknu, kdyby to mělo přes 500 stran a 100 postav, ale tady to bylo nadbytečné a rušivé.

robotto
28.04.2019 3 z 5

Autor je původním povoláním dramatik, producent a divadelní režisér. Kniha je přepracováním jeho divadelní hry do knižní podoby, o které po zhlédnutí divadelního představení požádala editorka nakladatelství. Čtyři kapitoly, čtyři ženy, které si chtějí promluvit s někým z minulosti – úplně jsem v tom viděl původní divadelní hru, zřejmě čtyřaktovku.
Z textu je to dost cítit – poměrně jednoduchý jazyk, převážně dialogy bez rozsáhlejších popisných pasáží. Děj má však spád a populární „duchařina“ doplněná o poměrně přímočaré útoky na city vcelku funguje.
Kawaguči na knihu v roce 2017 navázal volným pokračováním „Než lež vyjde najevo“. Děj této knihy se také odehrává v malé kavárně Funiculi Funicula, kde je možné se navracet do minulosti. Tématem knihy jsou dobře míněné milosrdné lži, které hrdinové jednotlivých kapitol chtějí dodatečně vysvětlit.

M_A_I_A_
25.04.2019 5 z 5

Pomalu plynoucí,silnými emocemi nabitá, nádherná kniha. Místy mi hodně připomínala mé oblíbené filmy (Moment to Remember..).

Lila94
16.04.2019 5 z 5

Proč si tuto nenápadnou knihu přečíst? Protože za to stojí. Příběh vystavený vlastně jen na prostředí jedné kavárny a několika lidí s ní spjatých (pracovníci, zákazníci). Milé, laskavé, bez patosu. Příběh příjemně plyne, není nutnost k zážitku mít děj nabušený akcí či velkým dramatičnem.
A proč vlastně navštívit kavárnu, která sice nabízí možnost cesty do minulosti, ale je to spjato s řadou pravidel? Z nichž jedno je, že přítomnost nezměníne? Protože můžeme změnit svůj vlastní způsob přemýšlení - a to za to stojí :-)

GeekyMom
12.04.2019 4 z 5

V knize se proplétají čtyři laskavé příběhy do jednoho hlubšího celku. Četba byla moc příjemná, a i když neměla chvíle napětí ani zvratů, bylo to moc dobré čtení. Takový nenápadný návod na život. I když nemůžete změnit minulost nebo realitu kolem sebe, můžete změnit sebe a svůj přístup. Tahle kniha byla má první od asijského autora a moc se mi líbila