Květy z půdy

Květy z půdy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/bmid_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4 1002 228

Květy z půdy série

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Flowers in the Attic , 1979

georginaa
08.10.2019 5 z 5

Tak kdo má děti asi ví, jak je srdcervoucí, když se jim něco stane. Takže u tohoto příběhu si milé čtenářky popláčete. A dětí matku budete nenávidět, zároveň i příbuzné, které se chovají k dětem hnusně. Jediná naděje je držet při sobě za každou cenu a udělat si svůj krásný svět na půdě. Sice příběh je tragický, ale zároveň utěšující, že to dobře dopadne....i když v pokračování nikdy nevíte, co jim život přinese.

mirka2558
23.09.2019 5 z 5

Moja srdcovka... Strašne smutné ako môže byť jedna mama takáto...

minde
31.08.2019 5 z 5

Smutný, ale zároveň krásný příběh, který ve mě zanechal zvláštní pocity. Jak se může člověk takhle změnit, co dokážou udělat peníze a bohatství, jak se může matka takhle zachovat ke svým milovaným dětem. Zároveň jsem měla radost ze čtení jak moc mě kniha baví. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a četla až do rána. Určitě si přečtu i pokračování.

Aivlis
29.08.2019

Knihu mi požičala kamarátka aj keď vie, že tento štýl nemusím. Vraj to všetci prečítali jedným dychom... Asi viem, prečo takéto zlátaniny nečítam. Žiadnym jedným dychom, leda tak jedným šmahom do krbu na podpal...

LucieVero
28.07.2019 5 z 5

Pěkná čtivá kniha,napínavý příběh 4 sourozenců.Jsem zvědavá na další díly.

LuciezOstravy
03.07.2019 5 z 5

Tak smutný příběh tak krásně napsán. Autorka mě donutila několikrát k slzám. Nejsem z to pochopit hrůzy, které páchala na dětech vlastní rodina. Určitě se chystám na pokračování.

Bauriska
01.06.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem si zvolila podle anotace. Lákal mě originální příběh. Nečetlo se mi to úplně lehce, musela jsem se do toho nutit. Ne, že by mě to nebavilo, jen mě to prostě nepohltilo. Nicméně ten příběh je fakt mazec. Je neuvěřitelný, jak se dokáže člověk měnit. Z extrému absolutní lásky k extrému absolutního cynismu. Když mi došlo, o co tam vlastně běží, chtělo se mi brečet. Nikdy takové chování a uvažování nepochopím..

jprst
30.05.2019 1 z 5

Tak této sérii se určitě vyhnu, manželka to chválí ( to by mohlo být i zajímavé), ale pochválila to i tchyně, a té nevěřím ani slovo. Takže 1 * se zavřenýma očima.

Radka1911
22.05.2019 5 z 5

1. díl pentalogie Květy z půdy. Tento první díl je z celé série rozhodně nejnapínavější a nejlepší. Doporučuji

cipperka
25.02.2019 5 z 5

Celou pentalogii jsem četla již před několika lety a musela jsem si ji teď pořídit i do své knihotéky, což mluví za vše

sgjoli
01.11.2018 5 z 5

Velmi silný příběh s velmi kontroverzním tématem! Dost čtivě napsané, ani jsem nečekala, že to tak zhltnu! Některé pasáže se mi četly teda fakt těžko (těžké to bylo kvůli tomu obsahu). Dětem jsem ani trochu nezáviděla jejich životní osud. Tolik zrady a příkoří kvůli dospělým lidem a jejich marnotratnostem, zlobě a špatným rozhodnutím. Wow!

MirkaProk
24.09.2018 4 z 5

Musím říct, že tento příběh se mnou otřásl. Je to šílené, co matka dokázala, kvůli majetku. Nedokážu to pochopit. Mám dvě děti a nikdy bych je neopustila, ani kdybych měla být díky tomu nejbohatší člověk na světě, protože to největší bohatství jsou právě moje děti. Tak od 3/4 knihy mi ta jejich matka šíleně lezla na nervy a začala jsem ji nenávidět zrovna tak, jak její dcera. Jinak příběh i přesto, že je šílený, tak se mi líbil a určitě si přečtu další díly, jelikož jsem zvědavá, jak se osudy dětí budou dále vyvíjet.

Mathiel
23.09.2018 5 z 5

Tak to byla síla...

Opatov
14.09.2018 5 z 5

Prvni dil strhujici sagy. Ujete vztahy, ktere jsou zpusobeny tajemstvim z minulosti a trest, ktery stihne dalsi generace. Doporucuji i dalsi dily, ktere plne navazuji. Uzasne!

lessi
17.08.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nedokázala začíst. Dokonce jsem měla nutkání přeskakovat pár stran. Ale nakonec mi to nedalo a já poctivě četla každou stránku.. A jsem ráda, že jsem to nevzdala, protože mě kniha pohltila. Je to silný příběh. Další díl mám již půjčený. Ach jo, kolik dětí na světě zažívá něco otřesného ze stran těch, kteří jim dali život a měli by je chránit.

dracos_princess
02.08.2018 3 z 5

Kniha byla zajímavá, námět skvělý. Ale styl autorčina psaní mě nezaujal a knihu jsem si kvůli němu neužila.

barbarera
21.06.2018 4 z 5

Knihu jsem četla před lety a teď se mně znovu dostala do ruky. Málokdy čtu knihy vícekrát, tady jsem udělala vyjímku. Děj je napínavý i když v některých místech ztrácí logiku.

grillica
13.05.2018 2 z 5

Tak pitomou knihu jsem dlouho nečetla. Lépe bych udělala, kdybych si obsah někde našla, a nebo ještě lépe, prostě ji zahodila rovnou. Viděla jsem ji náhodou v knihovně a vzpomněla jsem si, že někdo kdysi říkal, že je napsaná podle skutečné události (což snad taky není úplná pravda: http://www.completevca.com/bio_truestory.shtml)
K věci. Natahovaný příběh, naprosto ne-uvěřitelné vnitřní monology i dialogy - věk dětí se naprosto neslučuje se znalostmi (dvanáctiletá holka určitě pozná nábytek Ludvíka XIV.), a vyjadřováním, které je navíc plné klišé a tuctových výrazů (nevím jestli je to překladem, nebo je takový i originál). Text obecně dře, asi to neumím výstižně popsat, ale nudila jsem se, přeskakovala spoustu stránek, štvala mě vypravěčka a vůbec celý styl vyprávění. Ztráta času, sorry.

daniska
04.05.2018 5 z 5

Příběh se mi velice líbil. Četla jsem i dva další díly a musím uznat, že jsou výborné.
Na konci třetího dílu jsem si říkala né ještě nechci, aby to skončilo. Ja dávám pět hvězdiček. Určitě stojí za přečtení.

endyelis
26.04.2018 5 z 5

Dá se vůbec říct, že byla kniha "krásná"?
Pro mě, jako matku, naprosto neuvěřitelný příběh, tvrdý, bolestný, ovšem psaný s velkou něhou a citem.

zfilmováno americká literatura

Virginia Cleo Andrews