Květy z půdy

Květy z půdy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/bmid_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4 1005 1005

Květy z půdy série

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Flowers in the Attic , 1979

hrosik3
25.03.2015 4 z 5

Včera jsem dočetla Květy z půdy a nějak se mi nechce věřit, že to je dle skutečné události, má to tak ponurou atmosféru, prostě mě z toho mrazilo. Přečetla jsem si anotace dalšího pokračování a to, jak se to bude dál vyvíjet, je snad ještě horší. Jsem zvědavá na osudy sourozenců, ale přijde mi to depresivní.

Helenicka
03.03.2015 1 z 5

Knihu jsem nedočetla a ani jsem pak neměla chuť číst další díly. Nebavilo mě to právě pro svoji neskutečnost.. i když v Americe je možné všechno. :-)

Rodaw
27.02.2015 5 z 5

Tahle kniha je dokonalá. Vysoké hodnocení si jen a jen zaslouží. Když jsem ji začala číst, věděla jsem, že se mi bude líbit a měla jsem od ní velmi veliká očekávání. Často se stává, že když člověk od něčeho čeká hodně, je pak zklamaný, ale u téhle knihy to tak rozhodně nebylo. Byla ještě lepší, než jsem čekala a to je už co říct ...
Jak celý příběh popsat ... neuvěřitelné psycho, tahle dvě slova ho asi celý vystihují přesně.
Děti, které měly normální život, ale po smrti otce se jim změní naprosto od základů. Dvě zvrhlé ženy, které je vězní na půdě, trápí je- ať už psychicky a nebo fyzicky. Kniha je poměrně dost psychologická, ale i tak uvažuju, zda bych ji doporučila s klidným svědomím slabším povahám. Je tu totiž velice tísnivá atmosféra a hlavně je tu několik scén, na které rozhodně nezapomenete, je tu teror. Knížka rozhodně není žádný krvák, ale dokáže čtenáře zdeptat. Příběh pohltí, překvapí, šokuje, něco ve Vás zanechá a takhle by správná kniha měla vypadat.
Takže za mě 100% a veliké nadšení, jen myšky mi bylo líto :( (kdo četl, ví)
Na další díly se strašně moc těším. Mamka je už má přečtené a tvrdí, že první díl je nejlepší, další jsou už spíš psychologické, ale já se strašně těším, protože tahle sága mě naprosto pohltila...

Beruska18
18.02.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, doslova mě pohltila, chvílemi jsem si připadala jako bych byla s dětmi na půdě taky ..... Nechce se mi ani věřit, že takového surového jednání vůči dětem je někdo schopný, natož vlastní matka ....

klarence
18.02.2015 5 z 5

Tato kniha mne pohltila.. četla jsem poprvé tuto autorku a nedokázala jsem knihu odložit :-)

AndyK
13.02.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem kdysi mamce ukradla z knihovny. Proč ukradla? Protože mi ji zakazovala, že jsem na ni ještě moc malá... no, možná byla, ale zapůsobila na mě neuvěřitelně už tenkrát - nebo možná právě proto, že jsem na ni ještě nebyla zralá? Po letech jsem si ji přečetla znovu a byla z toho stejně mimo jako kdysi... zdá se až neuvěřitelné, že je příběh inspirován pravdou... děsivé! Přečetla jsem i všechna pokračování, ale takové pocity, jako ve mně vyvolal první díl, už ty další nepřekonaly.

Eliota
11.02.2015 5 z 5

Neuvěřitelná, dechberoucí kniha.

vertunka
02.02.2015

Naprosto perfektně napsaná knížka. Čte se doslova jedním dechem. Nejlepší díl z celé pentalogie. Příběh Vás úplně vtáhne a pohltí. V některých chvílích jsem myslela, že jsem s dětmi na půdě i já.

TessaJean
01.02.2015 5 z 5

Při čtení jsem se musela nutit, abych knihu vůbec odložila. Obzvlášť ke konci jsem četla téměř neustále a bez dechu! Kniha je dokonale zpracovaná, smutná a plná zrady a zoufalství! Myslím že tento příběh mi z hlavy jen tak nevymizí a rozhodně si kupuji další díl. Doufám že ani ten mě nezklame! Jednoduše řečeno se tato kniha řadí k mým nejlepším, co jsem kdy četla!:)

Schullerka
30.01.2015 5 z 5

Kniha mě nutila číst dál a dál. V téhle knize sice nejsou žádné nadpřirozené jevy apod. ale stejně vás zaručeně bude děsit. Děsit vás totiž budou lidská monstra. Od začátku jsem nechápala, jak je to možné, jak to někoho mohlo napadnout, jak to vůbec může být podle skutečné události.

Kniha je napsaná čtivě a napínavě, některé části mi přišly zvláštní, ale celkově to byla moc dobrá kniha, rozhodně se pustím do dalšího dílu, protože to jinak ani nejde.

LéňaM
13.01.2015 5 z 5

Právě jsem tuto knihu dočetla. Mám zvláštní pocity. Kniha dobře napsaná, čtivá a opravdu se od ní nedá odtrhnout. Jen těžko se mi věří že mohla být inspirovaná skutečnou událostí. Tolik krutosti snad ani není možné a pro mě jak matku nepochopitelné. Opravdu silný příběh který asi v sobě dlouho ponesu.
Asi bych upozornila že tato kniha je opravdu jen pro silné povahy!!!!

Iva-JU-KA
17.12.2014 5 z 5

První díl mne uchvátil ... druhý díl už méně ... třetí díl ještě méně ... čtvrtý díl jsem se rozhodla vynechat ... a na pátý už jsem neměla chuť vůbec.

petrzel
07.12.2014 5 z 5

Byla jsem upozorněna ať tuto knihu nečtu ,protože je dost drsná. Hlavně kvůli upozornění jsem se do ní dala a nelituji. Kniha je úžasně napsána a člověk u ní musí dost přemýšlet jestli je to tak. Jestli opravdu za peníze dokáže udělat člověk cokoliv.

ovpana
03.12.2014 5 z 5

Úžasná kniha,strhující děj ,čte se jedním dechem

Ormos Atalia
15.11.2014 5 z 5

Při četbě této knihy mě to nutilo číst dál a dál. Člověka to vtáhne do příběhu a soucítí s hlavními postavami. Teď se vrhám na 2. díl této pentalogie.

Iveta Černá
06.11.2014 5 z 5

Kniha přečtená jak se říká "jedním dechem" , od které se nelze odtrhnout.

blanickaa1
27.10.2014 5 z 5

No páni, tenhle román se mnou teda docela zamával. Při čtení mi bylo místy pěkně ouzko. Přemýšlím o tom, jestli opravdu mají peníze takovou moc, aby matka dokázala takhle krutě odvrhnout svoje milované děti. Myslím, že už asi nikdy nebudu schopná si tohle přečíst znovu, ale přesto jsem ráda, že jsem si knihu koupila. Opravdu si ze srdce přeju, aby se děti dokázaly matce i babičce pomstít stejně tak krutě, jak bylo nakládáno s nimi.

adorjas
18.09.2014 3 z 5

Prvýkrát som čítala ako násťročná a kniha ma úplne chytila svojim opisom ľudskej krutosti. Pentalógia nielen pre ženy...

Burnettka
17.09.2014 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a poutavá. Příběh sourozenců mne opravdu zaujal a hltala jsem každé slovo. Smutný příběh toho, co jsou schopné peníze udělat z člověka.

Ellis
17.09.2014 5 z 5

Přečteno již podruhé, četla jsem před x roky, ted vyšla kniha v novém vydání, takže jsem si ji znovu vypůjčila. Strašný osud 4 dětí. Ta krutá matka a babička by zasloužily to samé, zavřít nadosmrti do jednoho pokoje. vyměnit své hezké a šikovné děti za mladého milence a bohatství je trestuhodné. Údajně vychází příběh ze skutečné události, to by mě tedy zajímalo, jestli byly ty dvě potrestány.
Dobře napsaná pentalogie, doporučuji.

zfilmováno americká literatura

Virginia Cleo Andrews