Květ železného stromu

Květ železného stromu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462854/kvet-zelezneho-stromuyBvdSk-XNL-.jpg 5 344 61

Když se Elloren Gardnerová a její přátelé rozhodli osvobodit selkii a armádního draka, měli v úmyslu napravit jen něco málo z nepravostí, jichž byli svědky. Netušili, že budou záhy vtaženi do podzemní sítě hnutí odporu bojující proti gardneriánské dobyvačné moci. Zatímco se hnutí odporu zoufale pokouší vzdorovat krutovládě Magické rady, do univerzity proudí stále větší počet gardneriánských vojáků pod velením Lukase Greye, nového velitele nedaleké vojenské základny. I když se ho Elloren snaží držet od těla, Lukas je pevně odhodlaný připoutat si ji k sobě. Roste v něm totiž přesvědčení, že zdědila sílu Černé čarodějky, odkaz magické moci, která rozhodne o budoucnosti Erthie. Jeho magie k ní promlouvá, probouzí v ní temnou sílu a Elloren začíná pochybovat, že je tak bezmocná, jak tvrdí její strýček.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

The Iron Flower , 2018

milena8281
12.05.2022 5 z 5

Slibně rozjetý příběh pokračuje stejně dynamicky jako v prvním díle. Elloren mi tedy občas přišla trochu natvrdlá, až jsem ji kolikrát povzbuzovala a říkala "Ren, otevři oči a podívej se , co se kolem tebe děje. Už si proboha uvědom, že to ty máš tu sílu černé čarodějky."
A jestli jsem si po prvním díle říkala, že chci hned další díl, tak po druhém díle to platí dvojnásob. Jen doufám, že další díly u nás vyjdou brzy, protože tento příběh mě fakt strašně baví. A občas si představuji, jak by to vypadalo na plátně. Myslím, že film by se mohl skvěle vyřádit na tom obrovském množství různých a různobarevných bytostí. Kdyby ho pojali trochu jako 50% Harry Pottera a 50% Avatara, mohlo by to být famózní. Na to bych se ráda podívala. Připadám si při čtení jako malé dítě, které čte svou první pohádku. A moc si to užívám

Magrata15
09.05.2022 4 z 5

Skvělá kniha, děj plynul a příběh byl napínavý. Občas jsem se ztrácela v postavách, jménech a hlavně...jak to říct... živočišných druzích ... potřebovala bych vysvětlivky. Ale když jsem se zorientovala, příběh mě pohltil a teď sháním další díl.

BarkaS
01.05.2022 4 z 5

Nádherný, ale krutý svět, ve kterém žije hlavní hrdinka, mě opravdu zaujal. Co je trochu s rezervou, jsou zvraty, které bohužel dost často postrádají logiku. Např. (drobný spoiler, kterým budoucím čtenářům moc neprozradím) Jak je sakra možné, že by Vyvian na konci knihy nechala Elloren bez dozoru? Fakt by se to takhle mohlo stát? Za mě nemožné… Navzdory výhradám je to jeden z nejlepších příběhů, co jsem v poslední době četla.

SimonaM86
30.04.2022 5 z 5

Kdybych mohla tak dám ještě větší počet hvězdiček, protože je to bomba!
Už u prvního dílu jsem byla uchvácena a teď už se vezu na křídlech závislosti.
Ten kdo váha, tak neváhejte a čtěte, stojí za to... Tajuplný svět Vás totiž natolik očaruje, že už nebude cesty zpět a vy ho budete prožívat s Elloren Gardnerovou po boku.

jitka_dankova
29.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl série Kroniky Černé čarodějky plynul v pomalém tempu stejně jako první. Člověk měl dost času se ponořit do celého toho kouzelného světa a pochopit všechny ty spletité problémy, které v něm jsou. Děj je postupně temnější, nenápadně vyplouvají na povrch více a více děsivé souvislosti. A začínají umírat blízcí a rodiny. I když to kolikrát bylo smutné čtení v chmurné atmosféře, kniha za to stála.

DreamerX9
30.10.2021 3 z 5

Musim ocenit že toto rozhodně není vycpavkový díl. JE něco lepší než první díl a krásně nam autorka rozvinula kouzelny koberec světa který v prvním díle tak jako nakousla. Nové bytosti i postavy. A Elloren mě už tak neštvala:D těším se na další

hanaseidl
01.09.2021 5 z 5

Uzasne a skvele. Kniha je krasne propracovana a zamilovala jsem se uz po par kapitolach. Plne zvratu a neocekavanych prekvapeni. Dalsi dil byl stejne skvely. Ocekavam napjate dalsi.

nikiss76
03.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla velmi příjemným překvapením, jedinou ovšem velkou výtku mám k hlavní hrdince, která mi prostě nesedla. Elloren byla na můj vkus až moc naivní, trochu zbabělá, svatouškovská a zakřiknutá a to neustálé ach Prastarý jen posilovaly moje nesympatie k ní. Její úlety s Lukasem jí u mě bodové plusy taky nepřidaly. Naopak ostatní postavy jsem si velmi oblíbila.
Některé dějové momenty byly pro mne dosti předvídatelné (smrt Ellorinina strýce, Yvan a jeho odhalení, Elloren alias Černá čarodějka) , ovšem v závěru se našly i takové, které pro mě byly překvapením (závěrečné stránky s Ariel, vyvraždění Dianiny smečky, závěr).
Kniha byla čtivá, originální a celkově se autorce velmi vydařila a já se moc těším na pokračování.

Šajler
17.07.2021 5 z 5

Příběh mě zcela pohltil a musela jsem číst, co to jen šlo. Je to pěkně napsané, celkově mě to bavilo,vztah hlavních postav člověka chytí za srdce. Krásné fantasy, plné zvratů a zajímavých postav.

Tesset
02.07.2021 4 z 5

Povedené pokračování Černé čarodějky. Konečně se nám odhalily některé věci, které byly vždy jen nakousnuty. Závěr láká na další pokračování, doufám, že bude. Nejsem úplně cílová skupina, ale i tak mě to bavilo, i když bych sérii doporučila spíše mladším.

kindlova42
02.07.2021 5 z 5

Tak druhý díl nezklamal. Pokračování příběhu Ren a jejich přátel mě moc bavilo. Postava Yvana dostala větší prostor a dozvídáme se o něm jeho tajemství. Jsou nám více představené další národy jako jsou Amazky, Selkie či Lupíni. V tomto díle už se děj ze školního prostředí přesouvá více do akčního děje mimo univerzitu. Občas jsem si až říkala, jak je možné že si nikdo nevšimne, že tihle studenti tak moc cestují a podezřele se spolu neustále scházejí :D ale rozhodně to pro záživnost děje je plus. Postava Ren se dále charakterově vyvíjí, jak už jsem předvídala po prvním dílu. Nejvíce nesympatická postava je pro mě stále Lukas, i když soutěžit s ním může tetička Vyvian.
Těším se na další pokračování a doufám, že třetí díl vyjde v českém překladu ještě letos :)

ZůzaSomolka
19.05.2021 5 z 5

Ani druhý díl neztratil svou napínavost, nečekané zvraty a tajemství, která člověku nedají spát (pointu jsem teda nečekala). Je plný emocí a zhltla jsem ho stejně rychle jako první díl. Autorka skvěle umí vykreslit emoce, a ikdyž některé věci člověku přijdou trochu přitažené za vlasy, lze to odpustit, přecejen to je dívčí čtení. Když jsem dočetla, bylo mi smutno, nechtělo se mi s Eloren a Erthií loučit. Těším se na pokračování.

Terka18
02.05.2021 4 z 5

Měla jsem problém se začíst, tak do 100 stránky. Potom se to rozjelo a kniha se četla sama. Příběh měl spád, rychle plynul, plno zvratů a překvapení. Nové osudy propletené dohromady. Milostný příběh, který se bude rozvíjet. Zajímavý konec, který mě nutí přemýšlet co bude dál a kdy bude další pokračování.

FantasyObsesion
02.05.2021 5 z 5

Znovu musím autorce gratulovat. Naprosto úžasný a strhující děj. V knížce je skvěle zahrnuto mezidruhové vztahy, trojúhelník lásky a napínavý děj. Strhující konec děje, který tak strašně miluji. Už s napětím čekám na další díl.

ydnac
07.04.2021 5 z 5

S-U-P-E-R !!!

Druhý díl je stejně skvělý jako první :-)
Kdybych nemusela jíst, spát a do práce vůbec bych knihu neodkládala :-)
Děj bleskově letí a Černá čarodějka se probouzí.... :-)
Vznikají nová spojenectví, nové zvraty. Radost střídá smutek.
Všichni kladní hrdinové jsou úžasní (Elloren, Yvan, Ariel, Winter, Diana, Jarod, Valaska, Sage, Nága...) , každému z nich jsem fandila...
Jak se ukáže Lukas si musíme ještě počkat.
Tato série mě prostě chytla a nemůžu se dočkat dalších dílů :-)
DOPORUČUJI :-)

juliesze
27.03.2021 4 z 5

Autorka rozhodně nenechává čtenáři čas na rozkoukání se. Prostě ho hodí do vody. I když už byla Černá čarodějka několik desítek knih za mnou, trošku jsem se toho lekla. Možná by nebylo od věci prostě tak trochu shrnout co se stalo vlastně naposledy. Tak dobře, nějak jsem se chytla. Postavy jsou trochu vyspělejší, někam se posouvají. Bohužel pro mě pořád málo. Ten věk a jejich myšlenky mi to ta knějak narušují. Já rozumím, že jde autorce hlavně o nějaký vývoj a "prozření", nicméně na mě to prostě působí jako young adult. Toť k negativnům. Autorka má rozhodně smysl pro fantazii a vytvořit svět a podobnou fantastickou realitu je pro mě naprosto nepředstavitelné. Líbí se mi, že vše jenom není sladce dobré, ale také nastanou nepříjemné chvíle. Líbí se mi důraz autorky na předsudky, odlišnosti náboženství a rivalitu mezi rasami a z ní vyplývající rasismus mezi tak různorodými druhy. Líbí se mi, že žádný z národů není vykreslen jakožto bezchybný a že žádný z druhů není černobílý. Dívala jsem se, že v angličtině vychází už 4. díl a mezi ním existuje mezilinka před prvním dílem a mezi prvním a druhým dílem. Možná tato mezilinka bude pohledem nějaké dospělejší osoby a dodá tomu správný říz. Jsem zvědavá na pokračování.

LittleK
09.03.2021 5 z 5

Měla jsem pravdu. Druhý díl ten první předčil. Z vykulené venkovanky se stává dívka, která postupně nachází své místo ve světě a nabývá sebevědomí. Ve třetí knize se bezpochyby setkáme již s tvrdou a rozhodnou ženou. Alespoň v to doufám, protože takovou si Černou čarodějku přeju. Věřím, že nás autorka neochudí ani o zajímavé postavy kolem Elloren a zajistí jejich shledání. Tak koukejte překládat, už se nemůžu dočkat až bude na českém pultu pokračování.

kujuduss
01.03.2021 4 z 5

Za mě 4,5* z 5. Moc povedené, ostatně jako první díl. Romantická linka docela předvídatelná, ale i přesto je to moc hezky napsáno a rozhodně nenudí. Jsem zvědavá, co můžeme v příštím díle očekávat od Lucase. Už se těším na další díl (doufám tedy, že plánují jeho vydání).

Anit.N
05.02.2021 5 z 5

Slova jsou zbytečná. Podobně jako první díl! Dokonalost, za mě opravdu lepší i snad než HP. (A to bych nikdy nevěřila, že to dokážu říct) ale ten svět, ten je proste naprosto dokonalý!

AAAMarket
30.01.2021 5 z 5

To byla síla! Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Je to opravdu silný příběh a né jen hlavní hrdinky, ale i těch co s Elloren žijí. Chtěla bych zpátky Ariel. Už teď se těším na pokračování ????