Kulatý svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jitka, takové běžně hezké, ale citlivé a vnímavé děvče kolem dvaceti, nevěří komunistům v socialistickém Československu snad ani to, že Země je kulatá. Kvůli bezvýznamné příhodě (policie ji přistihne na ilegálním koncertu v Praze) má zavřenou cestu ke studiu. Rozhodne se, že zkusí štěstí na Západě, a podaří se jí emigrovat. Teprve pak zjistí, že existují věci jako „azyl“, „pracovní povolení“ či „uprchlický tábor“. Stráví skoro rok v proslulém Traiskirchenu a za tu dobu se setká s panoptikem postaviček, vesměs české a slovenské národnosti, o jejichž existenci se jí doma v Čechách ani nesnilo. Jitka je dlouho jen zděšená pozorovatelka dění kolem sebe. Ale když se stane jednou z obětí nikdy nevyšetřovaného násilného činu, kupodivu ji to nezlomí. Najde v sobě pevné těžiště a sílu překonávat životní překážky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481814/big_kulaty-svet-PXF-481814.jpg 3.826
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kulatý svět

Jirikk
28.04.2017

Zajimava kniha, zajimavě napsana.. Někdy to chctělo víc soustředění na obsah.. Ale dobry.. Ale není to asi kniha, ke který bych se vracel..

alexpo
23.09.2013

No, tedy! Některé pasáže byly dost drsné. A ona se s nimi vypořádala lépe než já. Užitečná kniha, ale asi se k ní už nikdy nevrátím.


Eremites
30.12.2012

Ivu Pekárkovou mám velmi ráda jako člověka i jako spisovatelku. Tato kniha pro mne byla tak trochu překvapením. Kladla jsem si otázku, do jaké míry jsou prožitky v knize popsané autobiografické....jelikož jsou poněkud drsné...více, než jsem asi čekala i na tak bezútěšné místo, jakým je uprchlický tábor. Nečetla se mi úplně lehce. Hlubší sonda do (ne)jedné lidské duše...

Morgainne
17.10.2012

Amerika.
Kanada.
Austrálie.
Vyber si, člověče, kam se chceš přihlásit. Jinde prý neberou. Vyber si, vyber si honem. Taky bys mohla zůstat v Evropě, ale to už se dneska nevyplácí. Že potřebuješ informace? Že potřebuješ čas? Tak na to zapomeň, kupuješ zajíce v pytli. Ostatně, jak to žes nevěděl předem, dříve než jsi uprchl, kam vlastně chceš? Myslíš, že všichni tu na tebe čekají? Myslíš, že každý tě tady má rád?
Copak jste nevěděl, že svět by tu byl i bez vás?

marcipa
18.06.2012

trochu moc sexu na málo stran...