Kudy vchází světlo

Kudy vchází světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425882/bmid_kudy-vchazi-svetlo-PoU-425882.jpeg 5 296 296

Stěží si lze představit náročnější životní zkoušku. Kariéra Armanda Gamache, dříve respektovaného vrchního inspektora quebecké Sureté, balancuje nad propastí a v rozkladu je také jeho oddělení vražd, ze kterého musela odejít většina jemu věrných agentů. Osamělý policista čelí nejen intrikám z nejvyšších míst, ale i nedůvěře mezi nejbližšími. Ze staré známosti vezme případ Constance Pineaultové, která zemřela těsně před plánovanou cestou do vesničky Three Pines – a pak se strhne něco nevídaného. Ve hře jsou tisíce životů a Gamachovi síly den ode dne ubývají… Další díl populární detektivní série čtenáře v lecčem překvapí, neboť v něm autorka radikálně zamíchá osudy známých postav a vystaví je spleti lží, pomluv a dlouho klíčícího zla. Avšak i uprostřed chaosu lze najít řád a zdánlivě neproniknutelnou tmou může prorazit paprsek světla. Bude to ale stačit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

How the Light Gets In , 2013

Luciska13
22.04.2019 5 z 5

Neskutečná kniha plná zvratů a emocí. Zápletku s paterčaty jsem zhruba od půlky tušila, ale druhý mnohem větší problém se neustále vyvíjel a neustále překvapoval.

petrarka72
17.04.2019 5 z 5

Vynikající zážitek. Příběh zneužitých paterčat, případ smrti (nejen) jedné z nich, nyní nekomunikativní staré dámy, pád na dno v několika podobách, korupce a "úklid" ve vedení Sûreté... a uvěřitelné postavy, jež bez výjimky bojují samy se sebou a dělají obtížná rozhodnutí, ať už v kontextu vesničky Three Pines nebo celého Québeku, proplétání motivů, jež se skládají do napínavého celku (ne že by to Louise Penny přeháněla, ale jsme na hraně spiklenecké teorie v praxi - tentokrát "Náhoda? Nemyslím si!" platí dvojnásob), dramatičnost a emocionální působivost - plus tentokrát i akčnost. Gamachovská kombinace empatie a tvrdosti a závislost Jeana Guye všechno koření - a nechat Nicholovou a Ruth, aby se setkaly, je geniální.

Šungitka
15.04.2019 5 z 5

Opět strhující čtení. A i při všem tom napětí jsou chvíle, kdy mě pohladí po duši nebo mě k slzám rozesměje. Gamache a jeho přátelé prostě dokáží vplout do mého života a být jeho součástí. Prožívám s nimi to, že i zdánlivé stavy zoufalství a beznaděje se vždycky v dobré obrátí. Děkuji paní Penny...

Klarinecka
13.04.2019 5 z 5

Jako vždy skvělé. Vždy, když dočtu knihu o Gamachovi, mám pocit, jako by mi ukradli hračky.

Arwen777
13.04.2019 5 z 5

Úžasné!! Kdo sleduje tuto sérii, nesmí tento díl minout. Po klidnějším Krásném tajemství je tato kniha, obzvlášť poslední třetina, nabitá napětím. Sledujeme případ vraždy poslední sestry ze známých paterčat a zároveň se komplikují vztahy uprostřed Sureté a Gamache se dostává do úzkých.
Knihy Louise Pennyové jsou nádherné, překrásná krajina a vesnička Three Pines, dokonalý klaďas inspektor Gamache, rozervaný Beauvoir, bláznivá nerudná Ruth, která Vás vždy překvapí, srdečný Gabri a jeho partner Olivier, přemýšlivá Myrna a impulsivní Clara. A k tomu vždy zločin, který má kořeny hluboko v minulosti a jeho rozplétání probíhá v duchu Agathy Christie. Už z předchozích dílů se táhne linka obrovské korupce a boje o moc ukryté hluboko, něco, co byste v tak krásně vylíčené zemi nečekali. O to větší je překvapení, když se všechno spojí dohromady.
Neváhejte a užijte si tuto skvělou kanadskou detektivku. Pokud sérii neznáte, doporučuji začít od začátku.

kolacky
05.04.2019 5 z 5

Budu spoilerovat, ale hrozně se mi ulevilo - ohledně Jeana Guye!!! Nedýchala jsem obavami, ale celá věc dopadla nejlíp, jak to šlo. Strhující, překvapivé a prostě jedinečné.

nadenka13
07.01.2019

úžasná celá série , ale je lepší číst popořádku , navazuje na sebe hlavně soukromný život detektivů

Ladiva
17.11.2016 5 z 5

Kniha bola príjemným prekvapením. Výborná detektívka zasadená v kanadskom prostredí, napínavá, skvele vypointovaná. Udržala ma v napätí až do posledných strán a zvlášť oceňujem aj skutočnosť, že sa dej zaobišiel bez vulgarizmov a potokov krvi. Veľmi rada si od tejto autorky prečítam aj ďalšie detektívne romány.

kadgam
10.03.2016

Dobrý napínavý začiatok. Trochu som sa strácala v intrigách nadriadených Suretè, no všetko sa postupne vyjasnilo.
Dobre sa číta dej zasadený do idylickej dedinky Tree pines aj jeho sympatickí súdržní obyvatelia tomu napomáhajú. Škoda, že čítam knihy "napreskáčku", nie ako by mali ísť podľa zámeru autorky.

guru
08.10.2015 4 z 5

Konečne sa táto autorka dostala aj do česko-slovenských vydavateľstiev.
Ale podľa nejakého zvláštneho poradia (1,2,9,10,3,...). Séria má veľkú nadväznosť a postavy prechádzajú vývojov, takže odporúčam nečítať neskoré diely a počkať si, kým vyjdú diely v správnom poradí.

MahulenaK
02.03.2015 4 z 5

Po Vražedném chladu už jsem neměla chuť další knížku od téhle autorky číst. Ještěže jsem změnila názor! I když jsem se někdy trochu ztrácela v ději, tak nakonec jsem byla napnutá a nervózní až do konce, jak to všechno dopadne. No a výsledek je ten, že už mám objednanou další (Dlhá cesta domov)...

kneslova
15.01.2015 5 z 5

Jelikož jsem si oblíbila Three Pines vrhla jsem se i na tuto knihu, a jsem nadšena, to je ale jízda, z pomalého začátku se děj zrychluje a ke konci je napětím srovnatelná s kdejakým thrillerem. Posledních pár stránek jsem prostě musela dočíst, i když dávno byl čas na spaní, nedalo se odtrhnout. Na mě to působí jako zlepšování od Zátiší každým dílem..