Kudy vchází světlo

Kudy vchází světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425882/bmid_kudy-vchazi-svetlo-PoU-425882.jpeg 5 296 92

Stěží si lze představit náročnější životní zkoušku. Kariéra Armanda Gamache, dříve respektovaného vrchního inspektora quebecké Sureté, balancuje nad propastí a v rozkladu je také jeho oddělení vražd, ze kterého musela odejít většina jemu věrných agentů. Osamělý policista čelí nejen intrikám z nejvyšších míst, ale i nedůvěře mezi nejbližšími. Ze staré známosti vezme případ Constance Pineaultové, která zemřela těsně před plánovanou cestou do vesničky Three Pines – a pak se strhne něco nevídaného. Ve hře jsou tisíce životů a Gamachovi síly den ode dne ubývají… Další díl populární detektivní série čtenáře v lecčem překvapí, neboť v něm autorka radikálně zamíchá osudy známých postav a vystaví je spleti lží, pomluv a dlouho klíčícího zla. Avšak i uprostřed chaosu lze najít řád a zdánlivě neproniknutelnou tmou může prorazit paprsek světla. Bude to ale stačit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

How the Light Gets In , 2013

hanap
26.08.2019 5 z 5

Krásná, napínavá, laskavá kniha. Ve vesničce Three Pines bych ráda strávila volný čas, zašla bych do bistra, navstivila Claru, pozdravila Rut....nádhera.

astra3
13.08.2019 5 z 5

Tuto sérii mám velmi ráda. Napínavé, přemýšlivé. Doufám, že Gamache bude i dál vyšetřovat. Nerada bych přišla o něj a vesničku Three Pines.

stejsdan
09.08.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla doslova jedním dechem - ostatně jako všechny knihy od této autorky. Skvělý styl psaní, příjemné napětí a humor. Navíc velice silný lidský příběh, který vás chytí za srdce! Za mě 10 hvězd z pěti:)

JIVaJaH
08.08.2019 5 z 5

První kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Báječné počtení. Na pozadí přiběhu o slavné Pětce se odehrává linie kolem černé hry vysoce postavených pánů. Nebo je to obráceně? Každopádně jedno neruší děj toho druhého. Doporučuji velmi!

Belatris
04.08.2019 5 z 5

Naprostá bomba. Už dlouho se mi nestalo, že bych přečetla přes 300 stran za půl dne.
Zatím nejlepší díl celé série, v němž se uzavře řada linií, které byly rozpracované v předchozích knihách - ať už jde o vztahy mezi postavami, záležitosti v Sûreté ohledně podezření na korupci a vraždy... Zase se poodhalí kousky minulosti některých postav a hlavně se převratné věci stanou v životě několika ústředních postav. Naprosto převratné. Moc často se mi to nestává, ale na pár chvil jsem potřebovala i kapesník (a nešlo o sennou rýmu). Perfektně vystavěné, dávkované a velmi záhy (asi ve čtvrtině knihy) vyprávění vybudovalo takové napětí, že prostě nešlo přestat a jít se třeba najíst nebo dělat takové ty otravné věci, které zdržují od čtení a tělo je vyžaduje.

harena
02.08.2019 5 z 5

Nad dalším dílem mé oblíbené série jsem strávila několik příjemných večerů. Opět krásné a také napínavé čtení. Všechny obyvatele vesničky Three Pines už dobře znám a prožívám s nimi všechno, i posezení v bistru. Nejlepší je číst od prvního dílu. V překrásné krajině se setkáme opět se sympatickým, galantním komisařem Gamachem, s Jean Beauvoirem, který se zhroutil po nezdařené policejní akci a kterému kupodivu dokáže pomoci svérázná a drsná básnířka Ruth s husou Rózou. Skvělá kanadská detektivka.

Dajine
29.07.2019 5 z 5

Opět bezva kniha. Těším se na pokračování. Snad bude.

Jack333
23.07.2019 5 z 5

Louise Pennyová je už záruka kvality a toho "starého", co čekám ;). Když si kanadskou Agathu zamilujete, už se jí jen tak nezbavíte, nebude totiž chtít. Překvapivý závěr a vyústění ;).

VěraČamková
18.07.2019 5 z 5

Četla jsem v českém překladu, kniha se mi líbila, ze začátku jsem mírně tápala, ale pak jsem pochopila, že vše je záměrem knihy a jsem ráda, že jsem ji neodložila, protože pak už nešlo knížku odložit a musela jsem číst i při chůzi, jak mě děj vtáhl. Moc mě to bavilo, nádherná četba.

Elsinor024
12.06.2019 5 z 5

Louise Penny nám pěkně zraje jako víno. Čím dál víc je troufalejší a popouští uzdu uhlazeného chování vrchního inspektora. To co najdeme v tomhle díle, není v žádném předchozím. Trochu to jeho postavu zlidšťuje od dokonalosti, ale stejně jsem měla pocit, jako by to vzepětí emocí a trocha vzteku k němu ani nepatřilo:-)
Děj je propracovaný, spousta informací, které do sebe zapadají už od prvního dílu.
Konec je opravdu napínavý a tempo se zrychluje, že se nedá od posledních stránek odtrhnout ani na chvíli. Gamache je nejen téměř bezchybný gentleman, ale také génius, který rozehrál velkou a složitou hru na několika polích.
A vztah dvou hlavních postav... S nimi si autorka zahrála nejvíc a dala jim zabrat. Vrchní inspektor znovu prokázal povahu světce, jak jinak:)

Příběh dokonale vtáhne do děje, popisy a cítění postav skvělé, a tentokrát i v poklidném Three Pines superakční.

Agatha84
10.06.2019 4 z 5

Snad jen díky té jedinečné a nenapodobitelné atmosféře Three Pines a postavě inspektora Gamache dávám za čtyři hvězdy. Tentokrát to vše působilo až příliš neuvěřitelně,abych mohla být plně spokojená. Nechala jsem se jen unášet vlnou nostalgie a nad dějem jsem raději příliš nedumala.

pepa4081
10.06.2019 5 z 5

Váhám, jak napsat komentář k této skvělé knize, abych něco neprozradil. Tak jen stručně. Část děje se odehrává opět v Three Pines, vyšetřování případu se prolíná s Gamachovým bojem proti jeho letitým nepřátelům. Zvlášť závěrečné kapitoly jsou o poznání akčnější, než jsem u Luise Pennyové zvyklý. Vůbec mi nevadilo, že jsem něco uhodl předem a konec jsem skoro obrečel. Moc se těším na další knihy této autorky. Vřele doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

Nestorkea
30.05.2019 5 z 5

Opět nádherná kniha. Ačkoliv detektivní, milá a příjemná. Přála bych si poznat muže jako je Gamache a lidi i prostředí vesničky Three Pines. Jak bylo již několikrát zmíněno, sérii je nutné číst popořadě jak byla napsána. Pak se vše krásně prolíná a s každým dílem přirůstá blíže k srdci čtenáře.

siobhan
28.05.2019 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout

chrudas
08.05.2019 5 z 5

To bylo, ale počteníčko. Nádhera......

gad
07.05.2019 5 z 5

Krásný příběh. Moc pěkné čtení. Doporučuji.

zuzana2599
06.05.2019 5 z 5

I já jsem již podeváté propadla kouzlu vesničky Three Pines a této skvělé sérii !!
Úchvatné čtení ! Stejně jako Gamachův pes Henri jsem se asi zamilovala do husičky Rózy, kterou vlastní svérázná básnířka Ruth. Bravo, paní Louise, dokonalé jako vždy !!

KnihoMorka
30.04.2019 5 z 5

prahnu po další

Modrina
25.04.2019 5 z 5

Ufff... Tak to tedy byl zase příběh! Myslím, že aspoň na každé druhé stránce by mělo být v textu uvedeno "nádech... výdech...". :) Série se mi moc líbí od začátku, ale přesto mám pocit, že se příběhy vylepšují a celkový styl paní Penny zraje. Pět hvězd je málo.

A stejně jako ostatní i já radím - čtěte tuhle sérii od začátku, jinak si sice přečtete pěknou detektivku, ale z motivu táhnoucího se celou sérií nepoberete nic. A to by byla obrovská škoda.

Korra11
23.04.2019 5 z 5