Kubula a Kuba Kubikula

Kubula a Kuba Kubikula https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252864/bmid_kubula-a-kuba-kubikula-1e4-252864.png 4 637 125

Veselé příhody medvědáře Kuby Kubikuly, jeho medvěda Kubuly a podivného medvědího strašidla Barbuchy na jejich toulkách světem. Roztomilý příběh medvědáře a medvěda patří již mezi klasiku české literatury pro děti. Ani po letech od svého prvního vydání neztratil nic ze svého kouzla, osobitosti a vtipu, a tak by neměl chybět v žádné dětské knihovničce. Připomeňme si jen, že vypráví o medvědáři Kubovi Kubikulovi a jeho nezbedném medvědovi Kubulovi, se kterým se toulal po světě a kterého strašil strašidlem Barbuchou.... celý text

stoun25
01.06.2019 5 z 5

Rád čtu svým dětem knihy, které jsem jako malý měl tak rád. Je krásné vidět jak se jim také líbí.

Olous1
23.04.2019 5 z 5

Opět krásná kniha mého dětství.

lynxir
12.04.2019 5 z 5

Láskyplné pohlazení, leč ne každý si ho zaslouží…

klara3838
15.03.2019 2 z 5

Bohužel pro nás také zklamání. Dcerce vadily názvy vesnic a já jsem zas měla problém vysvětlit jí význam některých slov, sama jsem nevěděla, co znamenají a že jich tam bylo docela dost. Jinak ilustrace jsou krásné

HancaB82
30.01.2019 3 z 5

Zajímavý příběh. Ovšem říkám si, jak se asi čte knížka dětem a jak se jim líbí. Malým dětem bych asi knížku nedoporučila. Mně osobně se knížka četla hůře. Styl jazyka mi moc nevyhovoval. Až budou dávat večerníček, tak se na něj, ale podívám. Na knížce se mi jinak moc líbily ilustrace.

Hani77
04.01.2019 5 z 5

Jako dítě bych této knize dala asi jen 3*, vůbec mě nezaujala. Před několika málo lety jsem ji četla svým dcerám a viděla jsem ji úplně jinak: roztomilý Kubula i strašidýlko Barbucha se mi moc líbili a dcery to taky bavilo. Určitě si zaslouží plný počet bodů :-).

Péťa1950
09.11.2018 5 z 5

Milá knížka pro nejmenší, děti se nemusí strašidýlka bát, je to naopak. A veselé,hezké ilustrace.

Tebby
21.09.2018 5 z 5

Kniha mého dětství :)

Jelen51
13.09.2018

Já to prostě nedočtu. Chvilema vůbec nevím o co jde, strašně divný jména a názvy a prostě já tomu nerozumím. Jestli to jednou bude synova oblíbená, tak ji dám ještě šanci, ale teď se s ní trápit nebudu.

Šároušek
09.09.2018

je super,četla mi ji maminka ještě jako miminku a furt se mi líbí stejně. Doporučuji!

SSTknihy
15.06.2018 4 z 5

Roztomilé, vtipné, napínavé. A Barbucha jako dokonalé strašidlo k pomilování. Okamžitě jsme chtěli doma stejného pejska, v jakého se na konci proměnil. Doplněno ilustracemi Zdeňka Milera - jednoduše bez chyby.

Chesterton
15.06.2018 5 z 5

Kouzelná. Báječný spolek. Na rozdíl do Rozmarného léta. Pro mne!
Nejvíc znám v úchvatně živém podání pana Högra❤️

los
27.04.2018 5 z 5

Barbucha - jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů z dětství (vyrovnal se mu už jen Kopčem, Ruprecht a Čáryfuk)

jarki
21.03.2018 2 z 5

Úplně jsem na ni zapomněla, prima připomínka.

pepa4081
16.03.2018 4 z 5

Moc hezká knížka pro malé děti s krásnou češtinou. Na pár hodin jsem se vrátil do dětství.
Velmi uspokojivé.

Jana_Z
13.03.2018 5 z 5

Tuhle knížku miluju. Pamatuju si, jak jsem ve druhé třídě o přestávkách otevřela dvířka od jedné skříňky a mohla se tak za ně schovat do kouta třídy a v klidu si tam číst.

freejazz
25.02.2018 5 z 5

ďalšia z kníh, ktoré som našiel u tetinky na půdě, ale neudržala sa ani u mňa. stačí, že som ju mal v rukách v pravej chvíli.

lenka9044
17.01.2018 5 z 5

Syn tu knížku miluje...

janca2864
15.01.2018 2 z 5

absolutně jsem se ztrácela :D nechápu jak to můžou chápat malé děti

Tapeworm
06.12.2017 4 z 5

Moc hezké ilustrace, při čtení mi občas dělaly problém archaické obraty, ale jinak byla knížka fajn.