Kubula a Kuba Kubikula

Kubula a Kuba Kubikula https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11778/kubula-a-kuba-kubikula-11778.jpg 4 637 125

Veselé příhody medvědáře Kuby Kubikuly, jeho medvěda Kubuly a podivného medvědího strašidla Barbuchy na jejich toulkách světem. Roztomilý příběh medvědáře a medvěda patří již mezi klasiku české literatury pro děti. Ani po letech od svého prvního vydání neztratil nic ze svého kouzla, osobitosti a vtipu, a tak by neměl chybět v žádné dětské knihovničce. Připomeňme si jen, že vypráví o medvědáři Kubovi Kubikulovi a jeho nezbedném medvědovi Kubulovi, se kterým se toulal po světě a kterého strašil strašidlem Barbuchou.... celý text

Slávka 1970
23.11.2017 2 z 5

Zklamání - nenašla jsem cestu, jak knihu přečíst. Bylo to jak sto let stará žvýkačka, ne a ne jí rozžvýkat. Ještě že ilustrace pana Milera nestárnou :-)

petrakočárová
18.11.2017 3 z 5

Barbucha mě v dětství strašila ve snech. Tenkrát jsem ji fakt neměla ráda.

hroneczek
30.10.2017 4 z 5

Dětské čtení před spaním. Líbilo.

evickakyticka
22.10.2017 2 z 5

Pamatuji si, jak nám ji děda jako děckám četl. Hlavně strašidlo Barbuchu. Tentokrát jsem četla já svým dětem a přiznám se, že se mi knížka nelíbila. Jazyk už je takový (jářku) zastaralý, (řka) prkenný... Děj, kdyby se převyprávěl, by byl celkem dobrý - Barbuchu mám stále ráda. Ale hodnotím nízkým počtem - jedna hvězda za ilustrace Milera, druhá za Barbuchu....

Katulik86
09.10.2017 5 z 5

Jeden z mych nejmilovanejsich vecernicku a prvni knizka,kterou jsme se s ani ne triletym synem procetli zdarne az do konce. Holt, Barbucha a Kuba s Kubulou maji porad svoje kouzlo,at si kdo chce,co chce rika... A to jeho nove "Bal,bal,bal!" je tak roztomile! ;) Kdysi jsem si prevypravenou verzi nahravala z radia na kazetu a ted pri cteni me udivilo,ze v ni neschazelo snad ani slovicko! Navic me prekvapilo,jak moc si toho pamatuju i dnes,jako by to bylo vcera,kdy jsem vypraveni poslouchala naposledy...

Bustedka
08.10.2017 2 z 5

Jako malá jsem na pohádky nebyla. Kubulu jsem znala jen podle názvu, ale příběh jako takový jsem objevila až teď, při predcitani dceři. Nostalgie tedy u mě nezapusobila. Použity jazyk je dosti složitý. Pro děti dnešní doby si myslím dost neuchopitelny. Příběh jako takový mi nepřišel nijak zajímavý, ani vtipný a na rovinu jsem se docela těšila, až knížku malé doctu a já budu moci sáhnout po něčem jiném.

85098211
12.09.2017 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. Milovala jsem Kubulu a celý ten krásný a milý příběh, ale také ilustrace Zdeňka Milera. Později jsem potom shlédla i stejnojmenný Večerníček - ten je opět skvělý, i když animátorem byl tentokrát Zdeněk Smetana. Má výborně zkomponovanou hudbu a milovaly jej i moje děti :-). A to znamená, že knihu hodnotím jako jednu z nejlepších pro tuto věkovou kategorii.

Tereza.K91
18.06.2017 odpad!

Bohužel jsem knize nepřišla na chuť. Četla jsem jí synovi, ale ten je ještě malinký tak nevám jedtli se mu líbila. Až bude starší tak mu jí přečtu znova a dám jí ještě šanci.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Krásné čtení pro děti.

Richelle
06.03.2017 5 z 5

Knihu jsem milovala, když jsem byla malá. Krásná, líbivá kniha. Jednou jí budu předčítat svým dětem.

MinaHawke
01.03.2017 5 z 5

Moc hezká pohádka.

PetullaN
17.02.2017 4 z 5

Krásná kniha, nicméně vzhledem k jazyku, kterým psal pan Vančura, mi příběh přijde pro děti složitý a těžko vstřebatelný.

Jitka_Roškotová
26.01.2017 4 z 5

Na medvědí strašidlo Barbuchu s vosí hlavou, žihadly na tlapách a kožichem z kouře si z dětství moc dobře pamatuji. Moc se mi líbilo v knížce i ve Večerníčku. A kdo by neznal roztomilého, ale zlobivého medvídka Kubulu a jeho medvědáře Kubu? Nyní jsem po knížce sáhla znovu, abychom si ji četly s dcerou před spaním, a jí se tenhle kouzelný pohádkový příběh líbí stejně jako mě. Příjemně strašidelný příběh je pro děti stále poutavý, ale jazyk pana Vančury je už pro dnešní malé děti velmi těžko vstřebatelný, a tak je potřeba při čtení buď hodně vysvětlovat, nebo místo čtení spíše převyprávět svými slovy...

Mrs.MF
26.01.2017 5 z 5

Jako dítě jsem si jí nechávala předčítat pořád dokola.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásný, jedinečný příběh.

ArwenAragorn
05.01.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek.

kacimilek
20.11.2016 5 z 5

Jako malá jsem zbožňovala večerníčky s Kubulou a Kubou Kubikulou. Jsou tak nějak příjemně strašidelné.

lenyleny
18.11.2016 5 z 5

Podle toho jak je u nás doma tato knížka ohmataná se dá snadno usoudit, jak byla a je všemi milována. U nás doma patří do VIP řady knížek. Všem doporučuji zařadit do dětské knihovny. Přeji hezký požitek a radost.

krejkla
17.11.2016 5 z 5

Úžasná knížka, kterou mi doporučila moje milovaná maminka. Vůbec se nedivím, že se jí tolik líbí. Příběh plný kamarádství, nových setkání ale i loučení, při kterých kapají slzičky, kde dětská fantazie a víra předčí všechny dospělé i vědce.

hana1984
20.06.2016 5 z 5

Další z oblíbených,milovala jsem ji a mám ráda dodnes.