Kubula a Kuba Kubikula

Kubula a Kuba Kubikula https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11778/kubula-a-kuba-kubikula-11778.jpg 4 637 125

Veselé příhody medvědáře Kuby Kubikuly, jeho medvěda Kubuly a podivného medvědího strašidla Barbuchy na jejich toulkách světem. Roztomilý příběh medvědáře a medvěda patří již mezi klasiku české literatury pro děti. Ani po letech od svého prvního vydání neztratil nic ze svého kouzla, osobitosti a vtipu, a tak by neměl chybět v žádné dětské knihovničce. Připomeňme si jen, že vypráví o medvědáři Kubovi Kubikulovi a jeho nezbedném medvědovi Kubulovi, se kterým se toulal po světě a kterého strašil strašidlem Barbuchou.... celý text

misulef
01.02.2016 5 z 5

Jedna z mnoha knížek mého dětství, na něž budu vzpomínat nejspíš i až budu mít svoje vlastní děti.

Faustka
10.12.2015 5 z 5

Pořádná psina .. i po letech. A taky je to, tak trochu krvák.
„Běda, Lízo! Jsme ve Vařečkách a Hrncích u katana purkmistra a ten nás moc odře. Děkujeme ti za buchty při popravě. Radní páni nás udí, abychom skomírali. Mám řádný strach. Už se blíží někdo se sekyrou.“

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Já si z dětství pamatuji hlavně kreslený Večerníček, který je zpracovaný naprosto úžasně. Ovšem i kniha stojí za přečtení, a to nejen příběhu, ale hlavně kvůli nádherným ilustracím od autora Krtečka. Kniha se tak hodí nejen ke čtení, ale i k prohlížení. Jen pozor, aby se děti nebály hrozivého strašidla Barbuchy!

Jen je velká škoda, že už jsem vyrostla, a nemůžu si příběh užít tak jako před dvaceti lety. Přesto mi kniha pomohla se dostat do dětských let alespoň na chvilku, a za to jí patří velké díky.
Děti si však dobrodružství Kubuly a Kuby Kubikuly užijí a budou je jistě doslova prožívat.

marcela6183
18.08.2015 4 z 5

Jestli je tu někdo, kdo neviděl večerníček a bude tvrdit, že jako první četl knížku, tak sním svůj slabikář z první třídy.
/REVIZE 22/11/15: "Jestli je tu někdo, kdo se se narodil v osmdesátkách, kdo neviděl večerníček..." Neboť mne jeden pán upozornil, že v jeho věku je dané konstatování nepravděpodobné. A já mám ráda svůj slabikář./
Každopádně to, že takhle roztomilé vyprávění pro děti vyprodukovat autor temné Markéty Lazarové, naivního Rozmarného léta a depresivního Pekaře Marhoula - klobouk dolů. Podle mne jedna ze dvou knih starého pána, které se dají číst.
Vždycky jsem byla zlobivá a Barbucha bylo super strašidlo pro zlobily. Jednou ho musel napolo spící rodič vyhánět zpod postele, abych byla ochotná v pokojíčku zase znova spát (podotýkám po sledování večerníčku). Fenomén dětského strachu je těžce výchovný - pak jsem byla minimálně měsíc hodňoučký dítě.
Příběh kompaktní, promyšlený, vypointovaný a dokonale dětský. Děkuji, pane Vančuro za skvělou čtyřku a kousek, na něž nikdy nezapomenu.

tisha8409
11.08.2015 1 z 5

Nijak mne to neoslovilo, štvalo mne tam to strašidlo :)

Luccy78
17.05.2015 5 z 5

Malého Kubulu jsem jako malá měla moc ráda, jen mě trošku trápilo, že se v takové obrovské zimě s Kubou toulají venku sami.. A Barbuchy jsem se vyloženě bála. Ale přesto se mi knížka líbila, ráda na ní vzpomínám..

Damato
24.04.2015 4 z 5

Četla jsem ji jako malá, Barbuchy jsem se bála, Kubulu jsem litovala a pořád jsem nemohla pochopit, proč v té zimě nejdou domů za maminkou, do tepla...., ale jinak se mi knížka líbila

Mi-šu-le
20.02.2015 4 z 5

Jako malá jsem si tuto knihu stále četla u babičky. Moc se mi líbila.

MP17
03.02.2015 2 z 5

Jako malý jsem si cestu ke knize nenašel a jako dospělý (při pokusu číst knihu dětem) jsem pochopil proč. Použité vyjadřování pana Vančury je pro děti prostě složité na vstřebání a nebýt povedených obrázků Zdeňka Millera, knížka by je nezaujala vůbec. Skončili jsme někde v polovině a nejspíš jí ani dočítat nebudeme.

Jusťa
02.01.2015

Tuto knihu mám moc ráda.

veronika5179
17.09.2014 3 z 5

Kniha mne bohužel jako dítě vůbec nebavila. Vančurův jazyk byl přece jen trošku složitější, ale nejhorší na tom byly děsivé a pro mně vyloženě nepříjemné ilustrace a Barbucha, což v mé fantazii přerůstalo v děs. Nikdy jsem si k ní nenašla cestu, bohužel.

123šášá
27.08.2014 4 z 5

Knihu jsem měla ráda jako dítě.

Jarisko2
03.08.2014 5 z 5

....Bar bar bar bar barrrrr!!!!

nerusa
01.07.2014 5 z 5

Půvabná kniha, psaná kouzelným jazykem, který může dnešním dětem činit potíže, provázená ještě půvabnějšími ilustracemi pana Milera. Na druhou stranu se mým dětem víc líbil ten večerníčkový Barbucha, než ten Milerův. No, mně tedy ne...

Verrrunka
07.04.2014 3 z 5

Na Barbuchu snad nikdy nezapomenu a na ty pěkné ilustrace jakbysmet.

Pišingr
17.03.2014 4 z 5

S potěšením musím konstatovat, že to bylo moc příjemné čtení před spaním, pohlazení mé češtinářské dušičky.
Kuba si vymyslel strašidlo Barbuchu, které ale rostlo s lidským strachem a ubývalo s projevy lásky.

„Barbucho! Mé drahé strašidélko!“ vykřikl Kubula znamenaje, že jeho přítel zcípne na jeho nevíru a nevycválanost, „Barbucho, miláčku, zaraž ty úbytě, udělej, abys tloustl a byl s námi až do konce našich patálií!“

A což teprv "ženské hrdinky kovářovic Lízinka a rychtářovic Marjánka:-):
"Marjánka křičela až hrůza. Co nám na světě zbývá, když je nám smutno? Spustíme tureckou a při té hudbě nám okřeje srdce. Jen víc, jen víc, Marjánko!"

iva23
10.03.2014 2 z 5

Jako malá jsem ji opakovaně začínala číst, ale nikdy nedočetla.

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Kniha mého dětství a hlavně na večerníčky snima

petka-2007
20.01.2013 4 z 5

Vzpomínám na ni z dětství - měla jsem ji moc ráda :-) Kdybych si ji četla nyní, možná bych hodnotila jinak, ale za milou vzpomínku....:-)

Selinute
30.10.2012 4 z 5

Četla jsem ji já i moje děti. Vždy se líbila.