Krverůž

Krverůž https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334581/bmid_krveruz-VYE-334581.jpg 4 206 52

Moderní převyprávění gotického příběhu Fantoma opery, aneb když se neopětovaná láska změní v šílenství… Sedmnáctiletá Rune je velmi nadaná operní zpěvačka, která ale kvůli svému talentu velmi trpí. Její matka ji pošle na uměleckou konzervatoř do Francie v naději, že jí odborníci budou schopni pomoci. Avšak proslýchá se, že v budově školy straší fantom ze známého románu. V KrveRůži se Rune seznámí s maskovaným Thornem, nedostižným houslistou, který ji učí zpívat ve snech, jež se zdají skutečnější než realita, a který ví, kdo dívka je a co provedla. Oba po nějaké době zjistí, že je pojí cosi nadpozemského, a zamilují se do sebe. Když ale vyjde najevo, komu Thorn slouží, bude se muset rozhodnout: Zničí Rune, nebo bude čelit zlobě fantoma této opery, jedinému otci, kterého kdy poznal?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

RoseBlood , 2017

zuzana4291
27.12.2017 2 z 5

Velmi zajímavé téma, bohužel zpracování bylo velmi nudné. Hodně popisu emocí, prostředí, ale samotný děj občas hodně zaniká v tomto popisu.
Pár stránek, kde je napínavý děj a vypadá to dobře se najde, ale moc jich není.

makyla
14.12.2017 4 z 5

První a zatím jediná kniha od této autorky. Samozřejmě jsem začala číst kvůli Fantomovi. Originál knihu Fantom Opery mám samozřejmě přečtenou a v žádném případě mi nemohl uniknout ani muzikál. :)
A právě proto, že znám předlohu, trochu mi tam neseděla postava Erika. To už bylo takové moc přitažené za vlasy. Jinak samozřejmě romantika, krásně se čte, ale za plný počet to není.
Nicméně určitě si najdu čas na další autorčiny knihy.

Venny345
10.12.2017 4 z 5

Kniha byla skvělá....
Moc se mi líbil Etalon a Ďábel :-)
Smekám klobouk pred prekladatelkou, výborná práce.
Jediné, co bych vytkla, tak byl trochu uspechany konec. :-/

kaca3606
08.12.2017 2 z 5

tahle kniha se mi nelíbila,protože (nechci házet spoilery) to o čem je ,už mi leze krkem, četla jsem jí strašně dlouho

Tohru-
24.10.2017 4 z 5

Kniha bola neskutočne nádherne poeticky písaná, aj napriek počiatočnému zdaniu zdĺhavosti je kniha brilantne spracovaná. Veľa som toho nečakala, ale kniha veľmi milo prekvapila svojou originalitou a využitím rôznych umeleckých prostriedkov. Šepotanie si ma až tak nezískalo, ale toto má zaručené miesto v mojej knižnici :) veľmi sa mi páčilo, ako spracovala toto dielo, keďže filmovú verziu Fantoma opery milujem.
Prekladateľke taktiež skladám obdiv :)

Dáduše
11.10.2017

Knihu jsem si přečetla původně kvůli nastávajícímu setkání s autorkou. Líbil se mi její vypravěčský styl, i když příběh byl trochu utahaný a nemám ráda okaté náměty z předchozích příběhů. Ale mělo to krásnou poetiku:)

DariDerek
09.10.2017 3 z 5

Očekávala jsem víc. Mnohem víc. Po sérii Šepotání jsem byla u vytržení, že se hlásí o slovo další novinka této autorky a proto jsem teď docela zklamaná, jakým směrem se to ubíralo.

simona8126
02.10.2017 4 z 5

Málo děje, spousta popisů. Ale zase to byly krásné a procítěné popisy. Miluji Fantoma opery ve všech možných verzích a provedeních, proto jsem polkla předsudky a dala Krverůži šanci. Ostatně, mám ráda příběhy A. G. Howardové, takže proč ne? Nelituji. Nejsem ohromená, uchvácená, nic takového. Ale nejsem ani zklamaná. V podstatě jsem dostala to, co jsem čekala a chtěla, takže u mě za čtyři hvězdy. Jednu strhávám proto, že děje bylo opravdu poskrovnu (navíc byl poměrně předvídatelný) a dále kvůli překlepům a chybám.

Galánečka
01.10.2017 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, jelikož serie Šepotání mě dostala. Dalším důvodem proč jsem měla poměrně velká očekávání byl samotný příběh, který se inspiroval fantomem opery. Nicméně kniha pro mě byla spíše zklamáním. Většinou jsem se musela do čtení nutit, nebavily mě zdlouhavé popisné pasáže a poměrně nudný děj bez větších akcí. Když už se nějaká objevila, byla hned pryč. Každopádně kladně musím ohodnotit nápad a obálku knihy.

FreeDragon
25.09.2017 3 z 5

Zpočátku jsem byla mimo, autorka neustále opakovala některé fráze (Rubíny zážitky až tak, že přestávaly být "uvěřitelné"). Celkově se mi kniha líbila mnohem míň než Šeptání, do kterého jsem se tak dokonale zamilovala. Možná je to prostředím střední školy, tudíž všude jsou klasické puberťácké problémy, nebo taky tím, že se v knize začalo něco doopravdy dít až tak v polovině. ALE stejně jsem si Trna/Etalona věci oblíbila, nakonec i Rune ale hlavně Ďábla. Rozhodně to byl skvělý nápad a rozhodně nebyl zle provedený, jen rozjezd byl opravdu slabý (pro mě tedy). Taky se mi líbilo, že se autorka vyhnula milostnému trojúhelníku, to mě tak potěšilo, že bych ořivřela oči i před těmi předvídatelnými situacemi a romantickými klišoidními situacemi. Krverůž dobrý, ale Šeptání zůstává srdcovou záležitostí.

BellaRosemary
22.09.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, od které se člověk jen stěží odtrhne. Už její samotný začátek vtáhne člověka do děje. Do Etalona jsem se okamžitě zamilovala a to nejen díky naší společné lásce k houslím. Rozhodně doporučuji ke čtení.

Bookgirl
22.09.2017 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Jednoznačně jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Skvělé prostředí, postavy a spousta napětí. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a četla jsem ji i ve školních hodinách. Rune mi jako hlavní hrdinka četla a Etalona jsem si naprosto zamilovala! Romantická linka mezi nimi byla úžasná. Určitě moc doporučuji!

romance

A.G. Howard (p)