Krvavé revolúcie

Krvavé revolúcie https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406830/bmid_krvave-revolucie-esP-406830.jpg 4 54 4

Už vieš, že história je skutočne hrôzostrašná. Je však ešte príšernejšia, keď sa činov chopia revolucionári, ktorí povstanú proti tupohlavým tyranom! Len v tejto knihe sa dozvieš mrazivé fakty o najkrvavejších povstaniach, k akým kedy došlo na našej Zemi. A dozvieš sa aj jeden tajný tip: Ako si zorganizovať vlastné povstanie.

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Rowdy Revolutions

Morbidus
24.07.2023 4 z 5

Ale jo, dalo se to číst i po letech - opět jinýma očima. A stejně jako ve věku školáka navštěvujícího městskou knihovnu (Děsivé dějiny a Děsivou vědu jsem tehdy žral) si z toho zřejmě většinu informací neodnesu. Ale svůj účel - zabavit a pobavit - to plní dokonale.
Je mi však trochu záhadou, proč autor a ilustrátor mají jiná jména na obálce a jiná jména v knize; jako kluk jsem si tohoto nevšímal, ale jako propálení pseudonymů to nemá chybu. Stejně tak musím podotknout, že tato kniha nemá žádný větší edukativní účel - jde jí o to zábavným způsobem přiblížit určitý rámec vědění, který však z povahy věci nejde nijak do hloubky. Tento návrat do dětství byl milý.
A ten tapiokový koláč tentokrát vyzkouším. :)

zipporah
10.02.2019 4 z 5

Črevá povešané na stromoch, postriebrená lebka nepriateľa ako kalich, deti, ktoré donútili zjesť vlastné matky, armáda vojakov s vypichnutými očami a každému stému nechali jedno, aby dokázala armáda dôjsť domov... napokon, Rasputinovo pochopenie, že musí konečne zomrieť, to je naozaj hrôzostrašná história. Človek ani nevie, či sa smiať, či plakať (pri čítaní posmrtného "života" Olivera Cromwella), ale ja by som asi takúto knižku dala čítať od 15 rokov vyššie. A nechce sa mi veriť, že takú hymnu majú Francúzi dodnes, apropo, Francúzov mi ešte tak treba strkať do záujmov. Príšerný národ idiotov, rovnosť prskajúcich debilov. Je to už vlastne o súperení, ktorý národ je historicky najviac zhovadilým národom, či Čína, Anglicko, Japonci, Američania, Nemci... klobúk dole pred vašou históriou, ale bacha, klobúk bol symbolom vyššieho postavenia, tak sa snažili odbachnúť kadekoho s kalapom.

The best password of revolution? Nesmú prejsť! (ktorým sa vedie aj učiteľ pri vymýšľaní koncoročných testov:D)

Dakarianna
29.07.2017 5 z 5

V sérii se určitě najdou i lepší díly, ale rozhodně skvělá knížka.

Peter.Melon
30.03.2015 3 z 5

Dobrá knížka o méně dobrých revolucích!