Úžasní Řekové

Kniha Úžasní Řekové je doslova nabita zajímavými fakty ze života příslušníků národa, který hýbal antickými dějinami před pětadvaceti stoletími. Najdete v ní strašlivé osudy bájných hrdinů, drsných spartských válečníků, bláznivých filozofů i trpících otroků. Dozvíte se například, proč řecké dívky občas pobíhaly nahé a hrály si na medvědice, kdo vynalezl splachovací záchod nebo proč řečtí lékaři ochutnávali ušní maz svých pacientů. Ale to zdaleka ještě není vše! Jestli chcete, můžete s námi nakouknout do příšerné antické kuchyně, navštívit úžasné řecké olympijské hry, a pokud se nebojíte, předstoupit i před krutého boha, který pojídal své děti. Ano, nemýlíte se: dějiny nikdy nebyly tak děsivé!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/2137/uzasni-rekove-2137.jpg 4.1128
Literatura naučná, Historie, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

The Groovy Greeks (1996)

Kniha Úžasní Řekové

Vidlička
17.10.2017

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

dominika2585
05.12.2016

Opět velmi zábavná forma podání historie s krásnými ilustracemi, které pomohou představivosti :)

braunerova
14.09.2016

Kniha obsahuje faktografické chyby:
str. 43 - Thermopyly bránilo cca 7000 Řeků, v závěrečné fázi pak padlo kromě 300 Sparťanů také 700 Thespijských a Fókaiských spojenců
str. 59 - Alkibiada zavraždili až poté, co udělal dítě manželce spartského krále, zradil Sparťany, poté Peršany a rodné Athény ho odsoudili k smrti

"Ano, Alexandře Veliký, hrdino, milovníku poezie, vojáku a vrahu, takový byl tvůj život."

Kamiliana
04.03.2016

Nápaditě zpracované knihy, ale fígle a pestrost, která funguje v tv, v knize bohužel vůbec nevyzní.

Peter.Melon
30.03.2015

Hezká kniha plná potřebných informací!

Ivinka.S
17.01.2014

Naučná a přitom natolik vtipná, že jsem se často smála i nahlas :)

Dep8
15.12.2012

Další z mnoha skvělých polo-komiksových historických faktů přepsaných do příjemně čtivé podoby. Opět se autor zaměřuje spíše na netypické zajímavosti, za což dávám bod navíc.

TessDragon
09.09.2012