Krvavé preteky

Krvavé preteky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420441/bmid_krvave-preteky-Nvw-420441.jpg 4 239 72

Napínavý, jesennou mágiou presiaknutý román od Maggie Stiefvater, ktorá si získala verných fanúšikov po celom svete vďaka sérii Havraní chlapci. Každý november sa pod útesmi Skarmouthu odohrávajú krvavé preteky, počas ktorých sa jazdci pokúšajú udržať na divokých vodných koňoch. Každý rok sa zídu šialene odvážni, aby jazdou na ich chrbtoch riskovali životy. Niektorí sa ženú za víťazstvom, ďalších láka nebezpečenstvo. Devätnásťročný Sean Kendrick preteká, aby opäť zvíťazil. Kit Connollyová sa nikdy nemala v pláne zúčastniť, no osud jej nedal na výber, a tak sa do súťaže prihlási – ako prvé dievča v histórii brutálnych pretekov. Len jeden z nich však môže byť prvý v cieli. A len vtedy, ak prežije.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Scorpio Races , 2011

Posli
26.01.2014 5 z 5

Přiznám se, že jsem ke koním nikdy neměla blízký vztah a je pravdou, že tahle kniha to nezměnila, ale i přesto mě příběh bavil a zaujal. Začátek byl takový pozvolný, ale postupem času si mě kniha začala získávat. I když kniha nebyla nabita akcí, jak to mám mnohdy ráda, tak mě kniha něčím zaujala. Možná to byly postavy nebo možná tajemné prostředí s keltskou mytologií. Tahle knížka mě velmi potěšila a krásně jsem si u ni odpočinula. Jen tak dál Maggie!

menalinda
15.01.2014 5 z 5

Napínavé,nádherné a dech beroucí čtení!

Miyako
03.01.2014 5 z 5

No konečně! Přesně po něčem takovém pasu už dlouhou dobu, a pomalu jsem si už začínala zoufat, že to snad nikdo nenapíše...
Dokonalá knížka, která obsahuje všechno, co jsem hledala, a co můžu od knížky s tak netradičním námětem a kvalitní zápletkou čekat. I tempo vývoje příběhu je bravurně zvládnuté a má nenásilnou gradaci. Žádná křeč ve vývoji psychiky postav a oceňuji situace z těch všednějších částí života hrdinů, které byly zpracované tak, jak je skutečně je možné zažít, včetně průpovídek a dále nerozváděných roztržek, díky kterým je kniha tak sugestivní.
Kdybych měla kontakt na autorku, hned jí jdu psát děkovný dopis... *aktualizace: adresa nalezena, óda prozatím jen ve Wordu
Také bych chtěla pochválit jazyk překladu, který podle mého dokonale odpovídá charakterům jednotlivých postav.
Po letech se mi teď zastesklo po koňském hřbetu :-)
*aktualizace 7.3.2014 - právě mi domů dorazila původní anglická verze, díky níž jsem odhalila jednu drobnou chybku české překladatelky - a to samotné čtení termínu pro vodní koně ("kapl", nikoliv "kepl") :-/ překladatelka se nechala zmást nejednoznačností anglického textu, aniž by si dala tu práci jako já a původní irské čtení si dohledala...
To ale vůbec nic nemění na faktu, že je to knížka, na kterou se hned tak nezapomíná :-)

Domča
01.01.2014 5 z 5

to Mišet: Tahle knížka je sólová, alespoň pro zatím a dokonce bude zfilmovaná! ;)

lakme
20.12.2013 5 z 5

Jsem z knížky naprosto nadšená, opravdu mě chytla a já ji v noci musela dočíst, i přesto že jsem byla ospalá a bolely mě oči :D A vztah mezi Seanem a Kate byl moc milý.... :) ;)

Marki87
14.12.2013 4 z 5

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Nevím, začátek mi přišel hrozně nudný. Ale postupem mě kniha vtáhla a druhou polovinu jsem přečetla doslova jedním dechem. Bylo to zajímavé a neotřelé téma, konečně žádní upíři nebo vlkodlaci, kterých jsou plná knihkupectví :-) A musím ocenit i konec. Čekala jsem trapný happy end, ale nakonec to autorka zvládla bravurně :-)

Katschka
12.12.2013 5 z 5

Mám rozečteno a jakožto majitel koní a jezdec velice oceňuji styl a především správné názvosloví! Určitě se zde nesetkáte s tím, že "pobídl koně patami do slabin" nebo ho někam "přivázal za uzdu."
Zatím se mi líbí moc, krásně napsáno, čtivé, no paráda, doporučuji! ;)

dqenisa
05.12.2013 5 z 5

Moc se mi to líbilo.
Je to velice hezký a poutavý příběh, je plný dobrodružství, přátelství, odvahy, lásky. Už když jsem si to kupovala, tak jsem věděla, že nebudu zklamaná.:-)

Kajda
21.10.2013 5 z 5

Tak fajn, tahle kniha mě dostala... :) Zaprvé se točí okolo mně blízkému tématu- koní (i když jsou to krvelačné zrůdy, ale to je občas každý kůň ne ? ;) ) a hlavně se odehrává na neobvyklém místě, které si asi každý autor moderních knih hned tak nevybere. Jinak mi byla také velmi blízká hlavní hrdinka se zvláštní přezdívkou :)

Sapy
14.10.2013 4 z 5

Kniha, která si určitě zaslouží pozornost. Od dané autorky je to má první přečtená kniha, překvapila mě barvitost s jakou děj líčí, popisuje nehostinnost ostrova v kontrastu s jeho kouzlem. Milostný příběh trochu připomíná Stmívání. Člověk by si řekl, co u takového příběhu může být za zápletku. Občas je ale velmi (mile) překvapen. Jednoznačně doporučuji a přečtu si nejspíš znovu.

kneslova
10.10.2013 4 z 5

Vypadá to, že žádná další kniha, co čtu od této autorky se prostě nevyrovná trilogii Mrazení. Ale jako všechno od Maggie - perfektně, čtivě napsáno, ale na koně - dravce si nemohu zvyknout .

Jass
25.08.2013 5 z 5

Na tuhle knížku se strašně moc těším, protože ten trailer byl opravdu moc povedený, stejně jako obálka... A to prostředí... skotsko i irsko já rozhodně můžu :D