Krvavé preteky

Krvavé preteky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420441/bmid_krvave-preteky-Nvw-420441.jpg 4 239 72

Napínavý, jesennou mágiou presiaknutý román od Maggie Stiefvater, ktorá si získala verných fanúšikov po celom svete vďaka sérii Havraní chlapci. Každý november sa pod útesmi Skarmouthu odohrávajú krvavé preteky, počas ktorých sa jazdci pokúšajú udržať na divokých vodných koňoch. Každý rok sa zídu šialene odvážni, aby jazdou na ich chrbtoch riskovali životy. Niektorí sa ženú za víťazstvom, ďalších láka nebezpečenstvo. Devätnásťročný Sean Kendrick preteká, aby opäť zvíťazil. Kit Connollyová sa nikdy nemala v pláne zúčastniť, no osud jej nedal na výber, a tak sa do súťaže prihlási – ako prvé dievča v histórii brutálnych pretekov. Len jeden z nich však môže byť prvý v cieli. A len vtedy, ak prežije.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Scorpio Races , 2011

Aniday
11.12.2015 5 z 5

tento magický příběh - nejen o lásce ke koním - mě naprosto strhl a neustále nutil číst dál a dál až do úplného konce (cíle)...

Misa25
16.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh, prostě úžasné....autorka si mě získala už sérií Vlci z Mercy Falls, ale tato kniha byla stejně dobrá, koně jsou skvělí, a takovýto příběh je nový a neotřelý....:)))))

DominikaFuch
12.07.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. A to nejen proto, že miluji koně.

Alena_S
25.12.2014 4 z 5

Atmosféra temně nádherná, zápletka originální, děj plný napětí a romantika nenásilná; jen ten rozjezd kdyby nebyl tak pomalý..

Annie G.
12.12.2014

Mohlo by to být kratší, někdy je to trchu moc rozvlekle. Konec je prostě krasy :-)

Markett
26.11.2014 5 z 5

Už když jsem četla námět, přemohla mě zvědavost a knihu si v knihovně půjčila. A rozhodně jsem zklamaná nebyla. Téma, které se vázalo ke koním, ještě k vodním koním, krvežíznivým potvorám, se mi moc líbilo. A dostihové pozadí bylo moc pěkné. Nechybělo napětí a charakter Seana mě dost překvapil, kdo by čekal, že hlavní hrdina bude takový nemluva? Ale jeho láska ke koním se mi hrozně líbila a hned jsem si ho oblíbila. Šotek byla taky super, ale škoda, že mezi ní a Seanem to začalo tak pozdě, vlastně až ke konci knihy. Určitě mohu doporučit a dávám kladné hodnocení. :)

Sobotikova
07.10.2014 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci a zjistila, že knížka je o krvežíznivých koních, tak jsem si říkala, že to nebude asi šálek mojí kávy. Nakonec jsem začala knížku číst a už jsem se nedokázala odtrhnout. Úžasná atmosféra, postavy, příběh...moc pěkné, bude se mi po hlavních postavách a po vodních koních stýskat :)

Desire_Lydon
27.08.2014 5 z 5

Tahle kniha byla dokonalá. Velmi oceňuju originalitu příběhu a autorčinu fantazii. A také to, jak dokázala vodní koně popsat. Nádherní a nebezpeční. Ze začátku jsem si myslela, že dostihy budou delší a bude jim věnována větší část než přípravě, ale i tak mně kniha bavila a nezklamala. Taky se mi líbil popis atmosféry ostrova a drsný život obyvatelů ostrova Thisby. Právě ta jedinečná atmosféra dělá knihu vyjímečnou. Postavy byly propracované, oblíbila jsem si Šotka (ta přezdívka na ní vážně sedí), ale i Seana. Vztah mezi nimi byl takový nenásilný, žádná láska na první pohled a právě to se mi líbilo. Nejen hlavní hrdinové, ale i Corr a Dove mi přirostli k srdci. Někdy se zdálo, že jsou to taky lidé a ne koně. Konec byl nádherný.

Evča Korejka
07.08.2014 4 z 5

Super kniha, na začátku trochu nudné.

martula.07
12.07.2014 4 z 5

Velmi pěkný příběh spojení dvou bytostí s emotivním koncem. Musím říct, že Corr mi přirostl k srdci.

Monča15
07.07.2014 5 z 5

Knížky od Maggie se mi moc líbí. Její trilogii Vlci z Merci Falls jsem četla jedním dechem a u téhle knížky tomu bylo stejně. Je to úžasná knížka o koních a má originální myšlenky - masožravý koně - no prostě paráda. Kol a kolem jsem jí přečetla do dne a pul a hodně mě mrzelo, že knížka nemá pokračování, nebo není delší. Líbila se mi ta láska ke koním, která potom vedla k lásce mezi postavami. Celou dobu jsem čekala na závod, který přišel až ke konci a musím říct, že to byla třešnička na dortu. Rozhodně doporučuji na čtení!

Sam.Mischell
22.06.2014 5 z 5

Závod jsem čekala trochu víc rozepsaný, ale ten konec je nádherný.

hanap
21.05.2014 3 z 5

Zajímavé , obdiv autorce za její fantazii.

Bunburistka
28.04.2014 3 z 5

Knížky od Maggie mám velice ráda, její trilogie Mrazení se mi velice líbila, a proto jsem neváhala a v knihovně sáhla i po této knize.
Téma knížky mě dost zaujalo, je neotřelé a zajímavé. Ještě žádnou knížku jsem s takovýmto námětem (masožraví koně) nečetla a musím uznat, že se mi kniha celkově líbila. Díky tomu, že vyprávění přeskakovalo z jedné postavy na druhou, plynul děj rychle. A prostředí je taky moc pěkně vykreslené. Avšak jediné, u čeho jsem se bála, bylo až téměř ke konci, a to když málem Sean přijde ve stáji o Corra, a pak jsem byla zvědavá na samotný závod :)
Je to pěkné oddechové čtení, se zajímavým námětem.
Kdyby to šlo, dala bych 3,5 hvězdičky
doporučuji ! :)

juliekrocova
18.04.2014 4 z 5

Nádherná kniha, strhující konec - koncem si mě tato kniha získala.

cie
31.03.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo, právě díky originálnímu nápadu o "masožravých koních".

Brambram
01.03.2014 4 z 5

Nejsem milovnice koní, vlastně se jich spíš bojím. Přesto mě v této knize mořští koně okouzlili a způsob vyprávění také, krásně jsem si u toho odpočinula.

Nicol González
26.02.2014 5 z 5

Když jsem viděla knížku, tak jsem uvažovala jestli se ji přečtu nebo ne. Nakonec jsem si ji vzala a jsem za to vděčná. Krásný čtení a zajimavý příběh. Konec je fantastický a velice dojemný. Doporučuju!!

Bublushka
25.02.2014 4 z 5

Když jsem v knihovně zahlédla povědomý obal a zjistila, že to je něco co jsem ještě nečetla od skvělé Maggie Stifvater, zajásala jsem a musela si to hned půjčit. A neprohloupila jsem. Maggie Stifvater opět přesvědčila jak skvěle umí popsat rodící se vztah a jak dokáže dokonale popsat pocity dospívajících v nelehkých situacích. Zápletka příběhu je celkem jednoduchá a vlastně se tak toho zas tak nepoděje. Jedná se jen o dva lidi a jeden závod a koně k tomu jako bonus. Ale to ani tak nevadilo. Knihu jsem si užila, Moc mě bavila a moc jsem se těšila na další setkání se Šotkem a Seanem a jediné co mi snad chybí je vysvětlením proč si Kate nechává říkat Šotek. Moc milý je i doslov autorky na konci. A konec samotný? To je naprostá báseň. Stiefvater mě koncem nadchla i u Splynutí a tady opět nezklamala. Velmi dobrá kniha, kterou vřele doporučuji všem kdo mají rádi trošku fantazie v okolí lásky a tajemna. Moc se těším na další knihy od Stifvater. Opět jsem s ní strávila pár příjemných dní.

IvcaK98
10.02.2014 5 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli zajímavému prostředí, ve kterém se odehrává, nic podobného jsem ještě nečetla. Koně mi nijak zvlášť neimponují, avšak tyhle divoké, nespoutané a nebezpečné vodní bytosti mě bavily od začátku až do konce. Po autorčině sérii o vlkodlacích jsem váhala, ale tímhle si mě Maggie Stiefvater získala. Super.