Krvavá lázeň

Krvavá lázeň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200035/bmid_krvava-lazen-Eui-200035.jpg 4 245 66

Když se Claire Elliotová rozhodla opustit Baltimore, své přátele i zavedenou lékařskou praxi, myslela, že dělá pro sebe a svého syna to nejlepší. Vyměnila velkoměsto za ospalou vesnici na severu v naději, že se jí podaří vyrovnat se s manželovou smrtí. Především ale chtěla vymanit syna z vlivu nevhodných kamarádů, jimiž se po otcově smrti obklopil. Malebné městečko na břehu jezera, ráj turistů, se ale na podzim změní v peklo: teče tu krev, dochází ke rvačkám mezi studenty, smrt na sebe nenechá dlouho čekat. Epicentrem je střední škola, kam chodí syn Noah. Pátrání po příčinách zuřivosti, která nutí vraždit, sblíží doktorku Claire s místním šéfem policie. Ale první vlna násilí ještě není tou poslední...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Bloodstream , 1998

moudivlacek
08.08.2018 4 z 5

Docela slušná detektivka, i když od autorky jsem četla mnohem lepší. Bohužel mám strach, že téma příběhu a realita jsou si v poslední době dost podobné, nechci moc prozrazovat, každopádně něco odhalit či vyvinout nemusí být vždy pro dobro lidstva, jen pár nemocných mozků trpících těžkou chorobou - touze po moci a ovládání ostatních.

SilvieSisinka
07.08.2018 4 z 5

Napinave cteni,originalni napad.Hold tahle pani je velka spisovatelka ;-)

perpe2a
24.07.2018 5 z 5

Výborný a zajímavý námět. Velmi mě to bavilo, bylo to nepředvídatelné a skvěle napsané. Za sebe vřele doporučuji.

wlado
24.07.2018 3 z 5

Opäť výborné čítanie. Autorka dokáže vytvoriť atmosféru, ktorá vás drží v deji. Na môj vkus trochu veľa postáv, no dá sa v nich orientovať.

Layss
07.06.2018 3 z 5

Knížku jsem četla už před nějakou dobou, ale i tak vím, že mě bavila. Ráda se k ní někdy třeba vrátím.

Danago
27.05.2018 4 z 5

Claire Elliotová se rozhodla přestěhovat z velkoměsta, kde měla zavedenou prosperující lékařskou praxi do malého městečka v naději, protože chtěla vymanit syna z vlivu nevhodných kamarádů. Malebné městečko na břehu jezera, ráj turistů, se ale na podzim změní v peklo dochází ke krutým rvačkám mezi studenty a bohužel i k zabíjení. Hlavním bodem je střední škola, kam chodí syn Noah. Začíná pátrání po příčinách zuřivosti, která mládež nutí vraždit.
Knížka je skvěle napsaná , napínavá. Má opravdu promyšlený a překvapivý konec.

harena
02.05.2018 3 z 5

Čtivý, napínavý thriller, trošku jiný, než série s Jane a Maurou, která opravdu byla výborná. Závěr zajímavý, trošku překvapivý, celkově dobré čtení.

Kaleigh
22.04.2018 3 z 5

Dobrý příběh, vysoký potenciál. Děj se nevlekl, naopak ubíhal svižně a místy to bylo opravdu napínavé. Konec se může zdát uspěchaný, ale když si postavy daly 1+1 dohromady, tak už to šlo hodně rychle. Trošku mě rozladilo spíš to rozuzlení, kapku postrádalo logiku. Jinak jsem spokojená.

Alex.rrr
14.02.2018 3 z 5

Tento příběh je napínavý do posledních stran. Úžasně popsané postavy, do kterých nebyl problém se vžít. Jen už mě od autorky nebaví to lékařské prostředí. Trochu moc bylo i krve oproti jejím jiným knihám. Závěr byl rozhodně zajímavý, ale zbytečně zveličený a překombinovaný. Trochu mi přišel na motivy akčního amerického filmu se šťastným koncem pro všechny (u kterých to ještě šlo). V souhrnu jsem z knihy byla ale nadšená. Postavy Lincolna a Claire jsem si oblíbila.

Beky
15.10.2017 5 z 5

Čtivé, NAPÍNAVÉ, místy dech beroucí čtení s opět překvapivým koncem a originálním námětem!

NADEI
02.10.2017 4 z 5

Docela pěkný a napínavý příběh, který nutí číst a zjistit, co že se to vlastně děje a jak to všechno dopadne. Knížka se mi líbila i když byla jiná, než na jaké jsem od Tess zvyklá.

Peršanka
06.06.2017 1 z 5

No, nic moc. Ale hodně vět o počasí.

muchomurka
13.03.2017 4 z 5

Napínavá knížka, která mě vtáhla do děje. Ale ocenila bych méně roztříštěného děje, hlavně z počátku knížky a ne tak rychlý, strohý závěr. Také se mi líbilo hledání souvislostí s teď a před sto lety. Jen je škoda, že vždycky se hlavní postavy pro něco nadchly a pak to nějak vyšumělo. Skvělé teorie o teď a tehdy a pak ani půl slova, proč to třeba zavrhli? Něco chtělo více dovysvětlit, něco zase bylo pitvané až moc. Ale se závěrem a celkově příběhem jsem nadmíru spokojená. Knížka měla napětí a spád a vše se vysvětlilo.

JiříM
01.03.2017 5 z 5

Nemohl jsem se odtrhnout, fakt super čtení!

ArwenAragorn
02.01.2017 4 z 5

Tentokrát v knize nevystupují moje oblíbenkyně Jane a Maura. Přesto je kniha čtivá, jako zatím všechny, které jsem od autorky četla a má docela spád. Podivná agresivita mladistvých je vysvětlena, i když trochu méně přijatelně. I tak mě kniha nezklamala.

kittlerka
10.12.2016 4 z 5

Líbilo se mi, že to bylo něco jiného než knihy ze série Rizzoli&Isles. Do knihy jsem se začetla téměř okamžitě. Příběh byl skvěle vymyšlen a konec opět nepředvídatelný. Jen děj byl místy trochu překombinován, ale celkově to bylo další báječné dílo od Tess.

AltaMari
02.11.2016 3 z 5

Jako by knihu napsala jiná autorka než ta Tess, která píše o Janě Rizzoliové a Mauře Islesové... Zápletka je překombinovaná, příliš mnoho postav, přeskakování sem tam... docela jsem se v ději ztrácela. Pointa dost přitažená za vlasy. Dávám tři hvězdičky za napětí, které mě přes všechny výše uvedené námitky u knihy udrželo až do konce, a že jsem se trochu poučila v oblasti biologie.

studentice
02.07.2016 3 z 5

Souhlasím s názory ostatních, že novější knihy autorky jsou lepší, přesto pro milovníky této autorky je přečtení této knížky nezbytností:). Autorka jako vždy zde mistrně pracovala s napětím.

aneleh18
26.05.2016 3 z 5

Je znát, že od napsání této knihy došlo k razantnímu vývoji autorky. Její současná díla jsou plná neobvyklých, až pro nás exotických prostředí a překvapujících zápletek. Krvavá lázeň je "dobrá" detektivka, určitě má svoji kvalitu. Do bazaru ji nedám jenom proto, že chci mít kompletní dílo Tess.

konicekbily
24.05.2016 2 z 5

Kniha se autorce moc nepovedla. Četl jsem od ní lepší.

thrillery lékařské thrillery

Tess Gerritsen