Krvavá lázeň

Když se Claire Elliotová rozhodla opustit Baltimore, své přátele i zavedenou lékařskou praxi, myslela, že dělá pro sebe a svého syna to nejlepší. Vyměnila velkoměsto za ospalou vesnici na severu v naději, že se jí podaří vyrovnat se s manželovou smrtí. Především ale chtěla vymanit syna z vlivu nevhodných kamarádů, jimiž se po otcově smrti obklopil. Malebné městečko na břehu jezera, ráj turistů, se ale na podzim změní v peklo: teče tu krev, dochází ke rvačkám mezi studenty, smrt na sebe nenechá dlouho čekat. Epicentrem je střední škola, kam chodí syn Noah. Pátrání po příčinách zuřivosti, která nutí vraždit, sblíží doktorku Claire s místním šéfem policie. Ale první vlna násilí ještě není tou poslední......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200035/big_krvava-lazen-Eui-200035.jpg 4.1226
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Bloodstream, 1998

Kniha Krvavá lázeň

danny_21

Po povedené Gravitaci, která byla pro mě hodně nečekaným překvapením a prvním setkáním s autorkou, jsem musel nutně vyzkoušet kvality v dalším románu. Název pomalu sliboval potoky krve, nicméně realita byla o dost shovívavější. V prdelákově s výstižným jménem Tranquility se rozmohl takový nešvar kdy místní omladina místo toho aby se vzájemně věnovala rozbouřeným hormonům a vyměňovala si tělesné tekutiny, raději volí agresivnější způsob komunikace. Do vyšetřování tohoto podivného chování se zaplete náplava v podobě ovdovělé lékařky Claire, čelící předsudkům starousedlíků a vlastnímu adolescentnímu dítku, které začíná vykazovat známky agrese. Přikořeněno nějakou tou romantikou, špetkou vědeckých faktů, hrstí konspirací a záhadných jevů, přiliš jsem vysvětlení příčiny řádění teenagerů nebral jako uspokojivé, nicméně hodnotím hodně solidně v lepším průměru - 65 %

čef

Krvavá lázeň to tedy je, mrtvých nepočítaně. Příběh sleduje cyklické vraždění puberťáků a složité pátrání po příčině. Láska musí samozřejmě být a také pěkně složitá. Literárně je vyprávění zpracováno velmi přehledně a kvalitně, takže jestli máte chuť na popisy různých resuscitací a jiných lékařských zákroků, tak se do tohoto dílka bez obav pusťte.

Jack Bauer
28.03.2021

Knihy z lékařského prostředí mám hodně rád, zvlášť Robina Cooka nebo Palmera, ale tady jsem se nemohl nějak začíst. Příběh se mě zdál docela fádní, v polovině jsem to vzdal. Vyšetřování 100 let staré vraždy z určování záseku sekery v kosti, epidemie agresivity na školách, nějak mě to prostě nebavilo.

Babo
05.01.2021

Tak asi takhle: nejvíc se mi na této knize líbilo,že se odehrávala v zimě . Nevím proč ,ale pro zasněžený kraj mám slabost .
A to asi pro knihu není dost . Tess mám opravdu ráda,ale jak mnoho čtenářů přede mnou napsalo , toto je asi nejslabší její kniha.

Arwen777
14.07.2020

Název jako z béčkového hororu, ale uvnitř se ukrývá skvělý a hodně napínavý příběh z malého amerického městečka na břehu jezera.
Pravda, krve tam bylo poměrně dost, chvílemi to připomínalo řádění zombíků, ale zápletka byla zajímavá, okořeněná trochou medicínských poznatků a postupů. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, prchli před problémy z velkého města, aby se dostali do ještě větších a nebezpečnějších problémů. Pěkně vykreslená mentalita malého městečka, které není tak přátelské, jak si všichni naivně myslí, a kde se staré chyby neodpouštějí. A pravdu, která se nehodí, nechce nikdo slyšet.
Autorka patří mezi mé oblíbené a její vyprávění mě vždy chytne hned od začátku.
Závěr - pokud máte chuť na napínavý příběh s trochou tajemna, několika možnými rozuzleními a kapkou romantiky, doporučuji tuto knihu.

P.S. Souhlasím se čtenářkou Metlou, i mě překlad "třistašedesátý obrat na skateboardu" rozesmál.

Pavlína2019
03.07.2020

Souhlasím s kladnými hodnoceními. Moc pěkná, napínavá a zajímavá kniha. Disponuje lékařskými znalostmi, je i poučná. Navíc netradiční téma. Čte se sama. Doporučuji!

Lolila
03.06.2020

Napínavé, tajomné, akčné,...iné ako séria s Jane a Maurou, ale veľmi dobre napísané. Spisovateľka patrí medzi moje obľúbené, takže si rada prečítam od nej aj ďalšie knihy.

Olous1
26.04.2020

Opět paráda. Já jsem nadmíru spokojená.Paní autorka píše perfektní knihy.Nestačila jsem otáčet stránky. Určitě si knihu přečtěte.