Krv elfov

Krv elfov https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294873/bmid_krv-elfov-n1K-294873.jpeg 5 4928 436

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt z Rivie spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom a bojovať proti nepriateľom, a keď odhalia jej zvláštne schopnosti, čarodejka Yennefer ju zaúča i do tajov mágie. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenie, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú totiž po ňom dobré i zlé mocnosti. Vlastné plány majú s dievčinou čarodeji, tajné služby, panovníci Redanie i Temerie a nilfgaardsky vládca Emhyr, ničiteľ a uzurpátor Cintry, ju chce dostať za každú cenu. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Plus

Krew elfów , 1994

Phyl
05.08.2016 5 z 5

Klasický příběh o lásce. Zaklínač potká dítě, dítě je jeho osud, osud se stává mladým zaklínačem, mladý zaklínač do toho ještě nechá promluvit čarodějky, které předtím vždy odzkoušel zaklínač, pomocí svých dovedností, které hrají důležitou roli v reprodukci potomstva, a mladý zaklínač se tak stává i čarodějnickým učněm. To je jednoduché jako, když Jose Armando miluje Josefinu, která se ovšem spokojí jedině s opětovanou láskou Antonia, který je ovšem násilník a vrah,zabivši Donu Merunu, první svého jména, která jediná mohla opětovat lásku Armandovi, neb jej hluboce milovala,což se nelibilo Antoniovi, který si zamluvil srdce Armandovo, jemuž se naopak Antoniova láska hnusila. Je nad slunce jasné, že vrah není určitě zahradník, nýbrž muž s černou helmou, zdobenou péry. Krásný opravdu nádherný úvod, ke knize Armando v lese.

kirkous
14.07.2016 2 z 5

Skusil jsem to, když o tom spousta lidí mluví (pochvalně), ale nedočetl. Nemohu přitom říct, že by to nebylo čtivé. Ale asi jsem čekal víc, i když těžko říct, co. Nakonec mi z toho zbyla jen knížka na ukrácení volného času, a to je málo. Možná mi ale nesedí žánr. Je-li všechna současných fantasy podobně slátaná, tak prostě do tohoto oddělení knihovny chodit nemusím.

Bublinka.
08.07.2016 4 z 5

Asi mě to bavilo o něco méně než povídky až do chvíle kdy se objevila Jennefer, pak už to šlo, ale i tak to chtělo víc akce :D

Shui-Xian
02.06.2016 5 z 5

O co drsnější jsou následující díly, o to víc si vždy ráda připomínám pasáže z Krve elfů, které líčí šťastnější éru Cirina dospívání. Geraltův výcvik, Yennefeřinu výuku, Trissino přátelství... Děj je rozvláčnější, ale o to víc si lze užít poutavé úvahy o řádu světa, o Moci, seznámit se s dalšími postavami. Není kam spěchat - napětí příběhu samo graduje: je jasné, že zápletky, které se v tomto díle tvoří, budou mít záhy dramatické, dynamické pokračování.

Janičta
15.05.2016 4 z 5

Tak jsem se k tomu konečně dostala a nejsem vůbec zklamaná :-) Kniha se dobře četla a svět i děj v ní jsou uvěřitelné a zábavné.
I když Geralt nijak moc nevyčnívá, autor to nějak zaonačil tak, že je i přesto zajímavý a chcete se o něm dozvědět víc.
Skvělá práce! Teď se ovšem musím vrátit dějově na začátek, protože jsem první dvě povídkové knihy vynechala. Což je škoda, protože mi utekla spousta souvislostí.. no nic, jde se napravovat! :-D

Eldar80
11.05.2016 4 z 5

Musím ocenit Sapkowského podání Geraltova světa, který je tak uvěřitelný. Během čtení vyvstává obraz doby vrcholného středověku* jakoby sám od sebe. Zde, ještě více než v povídkách, je atmosféra Geraltova světa značně působivá a napomáhá konečnému dojmu z knihy.
Začátek ságy navazuje na dějové linky z povídek** a postupně se větví. To je bohužel nedostatek knihy, která se tak nedá číst samostatně, protože konec je příliš otevřený. Příběh tak není příliš akční nebo napínavý, ale spíš se postupně objevuje řada zápletek. Sledujeme život Ciri a rostoucí mocenské zájmy o její osobu. Jako dědička trůnu Cintry se stává politicky důležitou osobou, o kterou má zájem více stran a tak se po ní rozbíhá bezohledné pátrání.
Vůbec se nedivím, že mě před 11 lety sága tak uchvátila. Sapkowski napsal nádherný příběh s téměř úplnou absencí pohádkovosti jak je jinak u fantasy běžné. V knize popisovaná společnost vrcholného středověku je ovlivněna typickými předsudky své doby. Sapkowského svět se liší jen existencí magie a zasazením do klonu tolkienovského světa. Ale předsudky zůstávají a objevuje se tak rasismus, xenofobie a další lidské vlastnosti. A u vládců a mocných touha po moci.
Myslím, že tohle se dá doporučit všem, kdo mají rádi historickou dobrodružnou literaturu. Na druhou stranu se obávám, že těm co nemají rádi fantasy se ani tohle líbit nebude. 85%
* 11. až 14. stol. evropských dějin
** silně doporučuju přečíst obě povídkové knihy před ságou, ale bez poslední povídky Epilog v druhé sbírce. Ikdyž se Bouřková sezóna odehrává před ságou mezi knihami povídek, jejím přečtením si v ničem nepomůžete a osobně mi to nepřijde vhodné.
Mapa: http://i.imgur.com/iBPt9.jpg (Sice nesedí na 100%, ale to ta česká taky ne.)

wiedzminka
09.05.2016 4 z 5

Hodnotíc celou ságu - je to prostě moje srdcovka: taková ta kniha/y, o které si uvědomujete, že není prosta hluchých míst, chyb, či vad na kráse, ale milujete to zkrátka se vším všudy. Tak proč vlastně? Nejen, že má nesporné kvality o kterých už tu byla mnohokrát řeč, jako je realističnost světa, uvěřitelnost postav, břitký humor, vypointovanost dialogů, i krásný jazyk, kterým je napsána, ale hlavně proto, že ve mně dokáže vyvolat tolik různých emocí, jako žádná druhá - dokáže mě napnout, rozesmát, zděsit, dojmout i rozesmutnit. Nebojím se říct, že mi změnila život, a za to jí/mu vděčím.

Rawar
07.05.2016 5 z 5

První dvě povídkové knížky jsou senzační, čtou se tak lehce a člověk má často úsměv na rtech. Ovšem sága o Geraltovi a Ciri dává už v první publikaci znát, že přituhuje.

Válka je na spadnutí.
Válka mezi dvěmi mocnostmi...
Lidskými...

Do světa se navíc vkrádá nepříjemná skutečnost. Lidí je na světě dost, dost na to aby vytlačili starší rasy. A Elfové a Trpaslíci cítí že se zem, která byla kdysi jejich, stává nepřátelskou půdou. Ti kteří věří, že člověk nemá být svrchovaným vládcem světa, se stahují do elsů a připravují se na krvavou bitvu. Ti ostatní balancují mezi starým životem a tím novým. Starý život je život podle vládců, lidských vládců. Život ve kterém pomazaná hlava slíbí rovnoprávnost, což vede jen k tomu aby jste v každém městě slýchali narážky, posměšky a v každé uličce riskovali střet s lidským plemenem. Nový život znamená utíkat, skrývat se...ale zůstat svobodný a jednou možná zvítězit. Spíše však zemřít jak vlk, ne ovce.

A do toho všeho nám tady pobíhá jedno malé děvčátko, zvládá půlpiruletu i parádu a dokáže odrazit tři kyvadla. Schopností má mnohem víc a jejich hodnota je nesmírná. Jedni jí chtějí využít, jedni jí chtějí chránit.

A pak je tady Geralt...

memphisz
30.04.2016 4 z 5

Strukturou stále dost připomíná povídky, i když dějově provázané. Celkově je kniha spíše úvodem většího příběhu a rozšířením světa. Ubylo monster, přibylo intrik, politiky a válek.

Rup
27.04.2016 5 z 5

Nebudu hýřit superlativy. Celá řada je skvěle napsaná. Nechybí mi v ní nic a při troše fantazie ani zmiňovaná mapa. Za mě plný počet.

VeronikaZ
24.04.2016 5 z 5

Poprvé mi Yennefer nelezla až tolik na nervy... :D

Alex.Barunka
23.04.2016 4 z 5

První příběh o Geraltovi a Ciri se mi četl stejně dobře jako předchozí povídky a kvalitou bych jej hodnotila na stejné úrovni.
Jsem jediná, které v knize prostě ta mapa chybí?

Safira55
13.03.2016 5 z 5

Zaklinač je genialní :3 miluju :D

Mathir
28.02.2016 5 z 5

Nechápu moc číslování knih (v obchodech). Mělo by to být dvě knihy povídek a Krev elfů by byla prostě jednička, ale to je asi tak jediná výtka. Navíc zde na databázi knih je to v pohodě. Knihu hltal hodně velkými doušky. Třeba když jsem si ji vzal do restaurace k jídlu, tak mi to jídlo trvalo bezmála hodinu, jak jsem na jídlo zapomínal :) Události se rozproudily a už se těším, co bude následovat. A i když se teď děj netočí jen kolem Geralta, tak to čtivosti vůbec neubírá, naopak je čtenář víc vtažen do děje. Jsou zde zachyceny různé intriky na obou stranách a hodně slušný můstek k tomu, aby si člověk musel přečíst další díl(y).

Hlavac
12.02.2016 5 z 5

Tak tento díl mě opravdu překvapil. Po povídkách to byla poměrně změna, ale rychle jsem si zvykl. A asi to bylo díky tomu, že se to celé nemotalo kolem hlavní postavy (Geralta) , ale zaměření bylo spíš na vedlejší postavy, některé jsem si opravdu i zamiloval. Také potěšila část z pohledu postavy Ciri a jejího výcviku. Jedině mě zamrzelo, že Sapkowski to skoro vůbec neušpinil a dal docela zajímavě otevřený konec. Tak jsem zvědavý na další díl, protože Krev elfů je určitě atmosferická záležitost.

pavla9879
01.02.2016 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si před touto ságou přečetla dvě knihy povídek, mnohem snáz se mi orientovalo v postavách a místech.
Krásně napsané, čtivé, zajímavé. Těším se na další díl.

kklepkaa
23.01.2016 5 z 5

Sapkowski je mistr svého řemesla a Zaklínače řadím rozhodně mezi TOP fantasy. Skvělé postavy, skvěle napsané... autor vás nenechá v klidu. Skvěle se napojil na svoje povídky a rozvíjí dál Geraltův příběh... určitě si v dohledné době dám pokračování :-)

aneryi
14.01.2016 5 z 5

Skvělé!!!!

Benjiki
30.12.2015 4 z 5

7.5/10
Třetí díl Zaklínače a začátek velké ságy o panovačné holčičce s děsivými magickými schopnostmi a jejím filozofujícím mlýnku na maso. První výtka směřuje na chybějící mapy a hlavně rejstřík postav, u výčtu králů jsem se velmi ztrácel a bylo to dost otravné. Jinak je to samozřejmě rozjezd. Velmi úžasně napsaný rozjezd s mrazivou scénou s Veverkami a přednáškou o fuckin neutralitě. Kniha navíc ukazuje to nejdůležitější - Historie světa závisí na množení a zabíjení. A samozřejmě, nám lidem se málokdo vyrovná v zabíjení i v jebání.

Mikino00
18.12.2015 4 z 5

Ačkoliv mě kniha rychle vtáhla do svého světa a vzbudila ve mě zvědavost, čekal jsem po celou knihu na nějaký výraznější zvrat. Je to takové představování a předehra před něčím větším. Kniha se ale každopádně čte výborně a nastíněný příběh mě jistě donutí pročíst se ságou dále.